Sülemnemise kohta

Pronksmedal (100p.)

tere õhtust mesinkud!!!
Tekkis küsimus sülemnemise kohta , kui mesilased on hakanud emakuppe tegema kas piisab sellest kui tõstan ema ajutiselt teise tarusse koos haudme ja meeraamiga. (sealt kust ema ära võtsin jätan vaid ühe emakupu), kas siis ei teki sülemnemist? Pärast kui noor ema on koorunud tõstan vana ema tagasi , kas noor ema tapab vana ära?

 

Kommentaaride kuvamine

NB! Ära lisa oma mesindusalast kuulutust kommentaarina teisele kuulutusele, vaid lisa uus kuulutus siit!
Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

sülemlemine

kui vana ema ära vötad, ja ühe kupu jätad vöi asendad uue emaga (selleaastase ema), siis töesti enam sülemit ei tule sellel aastal,  järgmisel aastal  aga tuleb.  Kui aga ruumi puudusesse jääb vöib ka see aasta veel sülemleda.   kui kuppe on ehitama hakanud siis muud moodi  sülemlemist ei saagi ära oida  kui nii nagu sina kirjutasid.

Mina ise teengi nii kui kupud sisse tulevad, mingil pöhjusel, kuid mina ei lase neil oma ema kasvatada vaid annan uue ema, mis on minu reeglite järgi tehtud mite nende reeglite järgi. (lahti seletatult oleks se nii    mina lasen ema teha sellisest perest kus sülemlemis tungi ei tekki) ja sellega oian et sülemlemis intstinktid suuremaks ei läheks vaid väheneksid.

kui lased nende enda ema teha siis järgmine aasta vöibolla tahavad rohkem sülemleda kui see aasta.

 

muud vahet pole

 

Kui vana ja noore ema koku paned siis reeglina  vana ema sureb ,kuna noor ema on väledam kui vana. juhul kui töölised enne kutuks ei tee.