Üksikud roojaplekid taruseinal ja lennulaual

Kasutaja Kisquash pilt

Lugupeetud kolleegid,

Viimase kahe päevaga on taruseina esisele ja lennulauale tekkinud üksikud roojaplekid ning hoolsa (ja algaja) mesinikuna tekib loomulikult kohe küsimus - kas on põhjust muretsemiseks ja kahtlustada nosematoosi või amöboosi? Täna õhtul koju jõudes oli ilm juba liiga külm, et taru sisu vaatlema hakata. Suured tänud ette! Pilt lisatud: 

 

Kommentaaride kuvamine

NB! Ära lisa oma mesindusalast kuulutust kommentaarina teisele kuulutusele, vaid lisa uus kuulutus siit!
Pronksmedal (100p.)

Nosematoos *

Nosematoosi korral pasandavad mesilased minu kogemuse järgi kordades vingemalt. Üheks võimaluseks on ka veidi käärima läinud sööt. Kui minu mesilased olid veel niiskemas kohas,   siis neid vaevas pool suve vesine kõht. Loodetavasti keegi väga kogenud mesinik võtab vaevaks kirjutada. Muidugi tasub ka selle foorumi otsingut kasutada.

Kasutaja Kisquash pilt

Tere Pipikas, Tänan

Tere Pipikas,

Tänan vastamast!

Üks mesinik, kes privaatselt ühendust võttis (aitäh veelkord!), põhjendas, et muretsema ei peaks ning need samused üksikud plekid ole tingitud vaid õietolmu rikkalikust korjest ja vähesest nektarikorjest. Teisisõnu, vaid õietolmu söömine pidavat ajama intensiivsemalt välja tühjendama, aga kehvadest ilmadest tingitult ei kannata just kaugele minna. 

Eks arvamust võib veel avaldada. Smile

Tervitades,
- K

Aasta mesinikHõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja metsamesinik pilt

Nii ongi

Paistab, et Sa oled juba kõige tõenäolisema vastuse saanud. Pildi järgi otsustades on vaid üks mesilane seal seinal oma häda teinud, selle pärast tõesti muretsema ei pea. Peale jahedapoose ilma võis ka tegu olla juba väga vana mesilasega, kel lendamisega raskusi ja enne välja surema minekut jõudis veel taruseina ära märgistada.