Suhkru raamid

Kasutaja Karmo pilt

Tere

Küsimus laiale ringile, mida teete talve "üle elanud" suhkru raamidega?

 

Ette tänades

Karmo

 

Kommentaaride kuvamine

NB! Ära lisa oma mesindusalast kuulutust kommentaarina teisele kuulutusele, vaid lisa uus kuulutus siit!
Aasta mesinikHõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja metsamesinik pilt

Suhkruga kärjed

Ei ole selliseid. Tänavu võiks ju isegi olla, nullkorje tõttu alustasin nädal tagasi lisasöötmist, muidu oleks mõni pere üsna nälja äärel juba.

Möödunud aasta novembris ühe mesiniku "ülitugevat" talvituma pandud peret vaatamas. Mesilastele oli talvitumiseks jäetud (ja täis söödetud) 13 Eesti raami. Esimese liigutusena võtsime tarust välja 4 ilma mesilasteta kärge. Ärritusest rahutuks muutunud mesilased hakkasid meie tegevust segama aga saime lisaks veel ühe kätte. Ülitugevast 13-st sai ühe võttega vaid 8 raami kattev, täiesti normaalselt talvele vastu minev pere. Seega proovi sügisesel koondamisel lähtuda põhimõttest, et talvel peab mesilastel tarus kitsas olema. 

Kui nüüd juba söödalahusega kärgede probleem tekkinud, siis on see teema siin foorumis läbi käinud ja üksmeelne arvamus oli, et tuleks vist töödelda ringi "biokütuseks". Teine võimalus on kärjed lahti kaanetada, tühjaks vurritada ning siirup jahedasse uut sügist ootama panna. Tulemust paraku garanteerida ei saa, võib-olla säilib, võib-olla läheb käärima. Viimasel juhul jälle see biokütuse teema...

Suhkrusööda raamid

Olen kasutanud neid raame noorte perede tegemisel, neil niikuinii kulub rohkem kui sisse toovad. Kindlasti peab aga veenduma et ei oleks käärima läinud, suhkrustumine pole nii oluline, kui nad lahustada ei viitsi siis veavad kristallid lihtsalt uksetaha.

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator

Sel aastal

panin poolikud kärjed tarudest eemale ja ka üksikud taru katusele ja teine katus otsa,tasapisi tühjendavad ,pärast hea sulatada täiskärjed kus on palju panen sinna kus söödanappus,täiskärjed kuluvad suvel uute perede tegemisel ära eriti palju oli sööda ülejääki eelmine kevad

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

minu arvamus

minu arvamus, kui on sööda raamid järgi jäänud, pere hukumise koral , siis neid mesilastele söötmiseks ei soovita, kuna me ei tea millese  se pere suri. ja kui seda kasutame teistes peredes siis ,vöib aigus sööda raamidega teistese peredesse kanduda, need raamid  sulatus  ja "peo kütuseks". 

kui aga peredest lihtsalt välja vöetud  raamid   mida ära ei söödud talvel , siis nendega vöib  nörku ja noori peresid sööta, seda kiiremini pered tugevaks saavad, kuna nad ei keskendu ni väga sööda kogumisele kui haudme tegevusele.

PAREM ENNETADA AIGUSI KUI TAGAJÄRGEDEGA TEGELEDA!!!