Tere!

Ega kellegi pole juhuslikult ema ära anda.Soovitav lääne-virumaal.Ma ise võtsin puuri valesti lahti ja ema lendas ära.Tel:56831035.

Tänud ette!

 

Kommentaaride kuvamine

NB! Ära lisa oma mesindusalast kuulutust kommentaarina teisele kuulutusele, vaid lisa uus kuulutus siit!
Aasta mesinikHõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja metsamesinik pilt

Ema lendas ära...

Ja kui homme tarru vaatad jalutab seesama äralennanud ema Sul kärje peal tähtsa näoga ringi. Võib-olla...

Kui ema ebaõnnestunud tarru panekul minema lendab, ei tohi seda taru kohe kinni panna. Reeglina tuleb põgenik veidi aja pärast tagasi ja püüab pesaruumi pugeda. Kui mesilased teda ootavad on hästi. On aga mesilaste meelsus küsitav, tasuks väike veeprits käeulatuses hoida, märjaks saanud ma ei lenda kohe üldse mitte ja teda ründavate mesilaste seast saab ainult veega ema elusalt kätte. 

Tänud,metsamesinik.Noh see

Tänud,metsamesinik.Noh see oli uus ema ta oli puuriga tarus 3päeva.Ja siis kui puuri lahti võtsin tuli see liiga järsku lahti,ning nii ta minema lendas.Täna vaatasin taru üle teda polnud.

Aasta mesinikHõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja metsamesinik pilt

Lootus

kustub viimasena. Endal oli juhus, kus puurist vabastatud ema rünnaku ohvriks sattus ja enne kui meetmeid tarvitusele jõudisn võtta, põgenes ta lendu, tuli korra tagasi ja sai veelkord tappa. Kolm päeva hiljem oli seesama (nummerdatud) ema ikka mingil moel end tarru smugeldanud ja tikkis saatjaskonna saatel tihedalt mune. 

Aasta mesinik

Noori emasid ei saa selliselt tarru lasta

 Ikka juhtub, et eksime aga tõesti, lootus sureb viimasena. Oota veel mõni päev ja vaata siis uuesti, siis võib olla tarus juba esimene haue. Kui mesilasi oli peres palju, on noort ema raske leida. Ta sebib ringi, kõik talle ju uus.  Ema ei tule tagasi või saab tapetud, kui peres on kurjad mesilased. Nendele ema andmine on raskendatud .Eriti kui tahad kurjadele mesilastele anda itaallast või buckfasti ema. Samuti võis ema seda juba taibata, et siin seltskonnas tema pole teretulnud ja püüdis oma nahka päästa. Kui tõesti ema ei tulnud tagasi või tapeti maha, on perre siginenud emakupud.Juhul muidug,i kui seal on eelmisest emast jäänud  lahtist hauet. Noort ema saab anda edukalt plastpuuriga, millel tuleb sööda poolt küljest plastist riba ära võtta, et mesilased saaksid sööda eemaldada ja ema vabastada. Alati enne, kui see plastriba ära võtta, tuleb tõsta puur koos emaga raamide peale ja vaadata kuidas mesilased emasse suhtuvad. Kui nad on rahulikult hulganisti puuri peal, siiis on ema neile armas ja nad võtavad ta kindlasti vastu. Kui aga puuri peal hüpleb mõni üksik ärritunud mesilane, on peres kusagil mõni emakupp, mis on neile kallim kui see uustulnuk. Ja veel kurjade mesilaste puhul on tihti ka nii, et nad võtavad isegi uue ema vastu, lasevad tal mõne päeva muneda ja siis ehitavad sellele haudmele uued emakupud ning löövad kalli raha eest ostetud ema maha. Selliste tegelastega peab emavahetuse tegema nii, et annate neile heast perest kasvatatud emakupu ning alles siis panete selle peresse kui ema äravõtmisest on möödas vähemalt 2,5 tundi. Muidugi,  kui nüüd noor koorunud ema paarub jälle kurjade leskedega, on asi paha. Hea oleks, kui mesilas on ka mõned rahulikud pered. Nii muutub kogu mesila pikapeale rahulikuks.

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator

Räägin oma kogemustest.

Olen mitu aastat emasid ostnud, alguses mängisin ka andmisega ( ootasin paar tundi  ). Siis  hakkasin emasid andma uue pere tegemisel ja ka vana vahetamisel nii, et vana välja ja uus  puuriga raamide vahele rippuma. Sama naelaga millega panen puuri rippuma kontrollin ennem kui kõva on kandi, sel aastal antud emadel oli kandi suht pehme, aga ikkagi võtsin otsast veel vähemaks. Kui teen pere, siis panen ema tasku ( ikka sellesama puuriga millega tulevad ) ja lähen mesilasse. See pere millest teen, selle avamisel võtan kohe välja keskmise raami, ema on ju enamjaolt keskel ( muidugi ei leia ma alati hetkega ema ) võtan ema klambriga ära, tõstan vajalikud haudmeraamid koos mesilastega uude korpusesse. Vastavalt siis kui palju on hauet ja kui palju raatsin uue pere jaoks ära võtta. Nagu ütlesin, panen siis ema puuriga rippuma, alt klõps ära muidugi. Olenevalt olukorrast panen kas uue tehtud pere uude kohta, või tõstan vana asemele ( siis tulevad lennumesilased sinna  ). Kogu lugu, vaatama lähen mõni  päev hiljem.  Eelmine aasta lasin ise järgmine päev emad puurist koos saatemesilastega raamide vahele ( tegin meelega katset ) , põhimõtteliselt ju sama ja samamoodi võeti omaks. Küll aga on probleeme kollase ema andmisega krantsidele, nad võtavad vastu, lasevad muneda ja teevad uue ema ise, muidugi mitte alati ja eks seda võivad ka teiste emadega teha. Muidugi tuleb eemaldada kupud ja kupualged kui neid on. Mesilaspered on ju nii erinevad ja kui 10 -st emast ühte ei võeta vastu, siis minu arvates ei ole selles midagi imelikku, vaid me ei lihtsalt arusaadavalt ei tunne ja ei saagi nende kõiki tegemisi tundma. Ilmselt pole ka olemas mesinikku, kes suudab kõik emad  ( olenematta kogusest ) ilusti ära anda peredele.

See on minu enda kogemus ja mina teen nüüd ainult nii, see ei ole ainuõige ja emade andmisel ei ole kunagi, mitte kunagi 100% ühte ja ainsat õiget viisi . Ma veelkord ütlen, et jagan enda arvamust ja kogemust.

Tere õhtut!

Ja suured tänud kõigile kes vastasid ja jägasid nõuandeid.Kulub alati ära.

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

MÄRKUS

lisa märkus.

korje vaesel ajal ana perele , 1 l siirupit (tekitab korje tunde ) see aitab emade vastu vötu %  suurendada.  (Siirupi kosistens 1:1 le).

Aimar väidab et 100% tulemuse saab emade andmisel  peale täiendus söötmist sügisel????  vastata ei oska.   muudel aegadel ika kadusid on.

mesindus.ee haldajaHõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

Väike soovitus kuulutajale -

Väike soovitus kuulutajale - "Tere!" ei ole hea pealkiri, parem oleks "Soovin ema" või "Ostan ema" Wink