värske sülemi pooldumine:)

Tere .

 

mure selline ,et püüdsin eile sülemi ja paigutasin õhtul ilusti tarru .täna tulin õhtul koju siis tundub nagu olex pool pere minema kõrval tarru,kus  mesilased ennem juba olemas aga väike pere ,sest nyyd tundus yleöö pere võimsaks muutunud:)on yldse sihuke asi võimalik?samas kuhu värske sülemini panin sinna jäi umbes 2-3raamitäit mumme ja ehitavad kärge.

 

segane jutt aga loodan et saite murest aru .?

 

Kommentaaride kuvamine

NB! Ära lisa oma mesindusalast kuulutust kommentaarina teisele kuulutusele, vaid lisa uus kuulutus siit!
Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

Ei ole segane jutt...

Täiesti võimalik.

Võis olla ka näiteks liitsülem. Võib ka nii jääda, kuis praegu juhtus, kuid tõenäoliselt tuleb võib-olla tollest tarust, kuhu nad peale lendasid - täna pealelennanud sülem uuesti välja...võivad ka emmed omavahel jõu vahekorrad selgitada ning elu läheb edasi - kui nad üksteisele väga liiga ei tee. Võimalusi on veel...

Olen näinud peaaegu 10kg sülemit, kus kaks emmet üksteise kaisus olid omavahel jõudu katsudes otsa leidnud....Avastasime nad, taru põhjast, kui sealt hauet otsisime.

sülem

tänud vastuse eest ,siiamaani on kõik ok ja nyyd on lihtsalt mul suurem pere:)

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

minu kogemus

mul on pika mesinikuks olemisel  ajal  1 juhus olnud, kus  sülem lendas  natuke nörgema perega kokku, samast perest se tulla ei saanud, kuna seal polnud sülemlemis tungi ki sees.  täpset aasta numbrit ei tea, eelmine vöi üleeelmine aasta. rohkem pole näinud seda.