Kärjepõhjade ülesehitamine.

Pronksmedal (100p.)

Päevast!

Sain oma esimesed kaks peret(kumbki kuuel eesti raamil) kahe nädala eest. Kuna ma mahutasin nad seitsmeraamistesse korpustesse, siis panin pered omal kuuel raamil + üks kärjepõhi ülemisse korpusse. Ja alumisse korpusse siis vastavalt seitse kärjepõhja. Möödunud nädalavahetusel polnud aega tarusid lahti võtta (ja arvasin et pole ka vajadust).

Täna oletasin, et ilmselt on juba aeg laiendada, sest kuskilt loetust mäletan et 2 - 3 kärjepõhja peaks pere nädalas üles ehitama ...seega 4 - 6 põhja kahe nädalaga! Taru läbi vaadates aga avastasin, et alumise korpuse põhjasid polnud isegi hakatud veel üles ehitama! Ilmad on nüüd juba soojemad ja seepärast julgesin nüüd korpused omavahel ära vahetada.

Üldiselt tundub kõik olema normis! Tarru kantakse nii tolmu kui nektarit. Kärgedel oli enamus töölishaue ja siin-seal äärealadel üksikud kaanetatud lesekupud. Sellest hoolimata mingi "kahtluseuss" närib, et olen teinud midagi valesti! Miks ei ole kärjepõhjasid üles ehitatud? Kui kogenuil on viitsimist, siis lugege mulle mu vead ette!

Ette tänades!

 

Kommentaaride kuvamine

NB! Ära lisa oma mesindusalast kuulutust kommentaarina teisele kuulutusele, vaid lisa uus kuulutus siit!
Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator

Alumises korpuses

Alumises korpuses ehitatakse kärjepõhju üles väga vaevaliselt ja ainult väga hea korje korral. Eriti veel kui seal mingit hauet nende põhjade vahel ka pole.

Pronksmedal (100p.)
Kasutaja Cardo pilt

Kas need kupud on ikka

Kas need kupud on ikka lesekupud?! Võibolla emakupud?

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

kui laiendad korpustega

kui laiendad korpustega , siis et korpus paremini vastu vöetaks , lisa kunsti kasti  2 haudme raami  ülejäänud kunst kärjed vöi kui on siis kiirendab  perede suurenemist see kui anad kunsti kasti  2 üles ehitatud kärge ka.. raamid paned nii2 haudme raami keskele (ülemise  kasti ) 1 ülese ehitatud raam ühele poole hauet ja teine  ülese ehitatud teiselepoole hauet ja ülejäänud  kunst  kärjed. (alumises kastis ) 1 serva ja teise serva kunst kärg, siis 2. raamiks mesi vöi suira raam (ühte ja teise serva) ja siis keskele köik haue.   Üld juhul kipub ema ülese poole munema minema , kui aga pole ülese veel kunsti ehitatud ,siis muneb ka all pool koorunud ja vabanenud kärje kannudesse ( kui mesilased pole nektarid sinna paigutanud)

tugev pere  ehitab nädalaga 5 kunsti ülese, vahest isegi rohkem. enamasti selline ehitus puum on mai kuus, hiljem on peres ka teisi töid ,siis natuke aeglustub  ülese ehitamine

Pronksmedal (100p.)

Tänud Teemas!

Ülesehitatud kärgi pole mul veel kuskilt võtta(alguse asi), kuid kärgede paigutuse suhtes püüan järgida Sinu nõuandeid!

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator

kärjepõhjade ülesehitamine

ostsin enne Jaani mesilaspered,10 lang raami,müüja ütles pane peale kärjepõhjaga korpus   ,ehitatakse nädalaga üles ja täpselt nii läks ja pärast saad korpuse täie mett ,täpselt nii läks aasta vist oli 2006 ,aga sellist aktiivsust on harva, ostetud emadega on vahel olnud,kindlasti oleneb kärje ehitus ka korjest ,sügisel söötmise ajal ehitatakse kärge ka alla