Talvitumine!

Pronksmedal (100p.)
Kasutaja Agne7 pilt

Tere!   Tahaks nii v@ga mesindusega l@bi lyya aga talvitumine veab alt!   Tuleb lihtsalt sygisel ohtralt s66ta ja hiireriive kasutada!  Viimati v6itlesin sipelgatega!

pildike
 

Kommentaaride kuvamine

NB! Ära lisa oma mesindusalast kuulutust kommentaarina teisele kuulutusele, vaid lisa uus kuulutus siit!
Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

probleem

köigil on probleeme, kes ei sa talvitumisega hakkama , kellel on probleeme saagi saamisega jne.

Ühe mesiniku sönad olid sellised (nime ei mäleta)   esimesed 10 aastat on see kus öpitakse mesindama, siis tehakse oskamatusest vigu  edaspidi aga hakatakse eksprimenteerima, ja ka se ei pruugi edu tuua., kui aga jooksma saad  mesinduse, siis vöib ka vahest  loodusest tekivaid prahmakaid tulla. kuid siis juba vähem.

 

Hea talvitumise  saladus on selles et talvitumiseks ettevalmistus  hakab juba praegu pihta.

praegusel ajal  anda kunst kärgi juurde, ja nihutada eelmise talve pesa kärjed mee poole, et saaks meega perest eemaldada( sellega välditakse haudme aigusi.)   kärjed sulatatakse, peale mee vöttu 

2 asi  juulist soodustatakse  ema munemist (et emal oleks kus muneda, ja kui vaja siis ergutatakse ema munema 1:1 siirupiga 1l (juhul kui korjet pole)

mida noorem ema seda parem talvitumine. pikemas perspektiivis valida paremini talvituvad pered ja nendest edaspidi uued emad teha.

lamavas tarus  kitsendatakse sügisel  haudme raamide arvu järgi. . (palju on haudme raame augustiks , nii palju jäätakse ka pesa raame talveks. kui peres on  5 haudme raami vöi vähem , oleks soovitav 2 peret 1 taru tösta, nii et pered kokku ei saa, siis pered moodustavad kobara vahelaua vastu  ja moodustuks nagu suur kobar mis sest et vahelaud vahel on , ja talvitumine on parem kui nad eraldi tarudes oleks . Raamid sööta vähemalt 2/3 täis,möned raamid ka 3/3 tiku täis. söötmine peaks tehtud olema enne öö külmasid (15 september)edasi on juba öö külma oht väga suur.

varatoosi ravi teha augusti kuus, mite septembris, oktoobris    ,kordus ravi vöib ka hiljem teha.

soojustusega olla ette vaatlik et liiga soe ei oleks (muidu mesilased  ei pruugi haudme tegevust löpedada) ( külje matid paigutada  miinus temperatuuridega)  soojustus paigutada nii et vahelaua ja soojustuse alt saaks vetilatsioon toimuda)

see on lühidalt köik. siis oled sina köik teinud mis vöimalik.   ka siis vöib probleeme tekida, kuid väiksema töenäosusega.

pea vähemalt 5 peret, siis ei tohiks probleeme tekida et iga aasta uued pered pead ostma, seeme peaks ika alles jääma

edu sulle

Pronksmedal (100p.)
Kasutaja Agne7 pilt

aitah lohutamast!

Sygisene sootmine probleem

Pronksmedal (100p.)
Kasutaja Agne7 pilt

Nyyd tegin

Panin ksks lisakarge yhele ja yhe veel teisele, ladin il,a suitsu ja riietuseta, teise peaks ka teisele saams tanase paeva jooksul

Pronksmedal (100p.)
Kasutaja Agne7 pilt

liasin veel ksks karge keskele

Ostsin rukkililedega valged nahkkindad nastele pole kohmakad ehituspoest!

Pronksmedal (100p.)

Kummikindad

on minu jaoks parim lahendus. Maksavad ainult 60 senti paar ja saab mitu korda taru juures käia. Nahkkindad venivad ja siis see igasugu taruvaik ja värk jäävad kinnaste külge hästi. Kuna kummikindad on odavad, siis vajadusel võtan lihtsalt uued.

Pronksmedal (100p.)

idupered ja emad

müüa idupered Eest raamidel 2015 a. emadega 40 € ja paarumata emad 10 € info 51983229