Sülemite meelitamine

Praegu neid sülemeid liigub ja liigub ka edaspidi aga paneks mõne omale kasti. 

Millega oleks hea meelitada sülemeid? Siiani olen ise proovinud vana musta kärjega ja natuke sidrunheina õli sinna kärje peale, väga hästi meeldib mesilastele kuid ei ole veel otsustanud keegi sinna elama jääda.  Muidugi asukoht üksi püüab juba pooled sülemid ise kinni.

Samas olen näinud ja kuulnud mingitest feromonidest, mis pidavat hästi pere kohale meelitama. 

On keegi neid proovinud ja kui hästi nad töötavad ? 

Või on kellelgi hoopis parem varjant pakkuda.

 

Kommentaaride kuvamine

NB! Ära lisa oma mesindusalast kuulutust kommentaarina teisele kuulutusele, vaid lisa uus kuulutus siit!
Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

sülemid

igasuguseid  vedelike kasutanud pole. kuid juhuslikult on peresid väljaläinud tarudesse  on 3 tükki tulnud. arvatavasti naabri omad. minu omad ei sülemlenud. korpus tarud olid  pandud vösase silma alt ära üksteise peale lenu avad lahti. seal oli natuke talve sööta ja ka tühju raame, kuidas juhtus.  läks kiireks kevad ja jähid puhastamatta. pooles suves mötlesin et puhastan ära, ja sulatusse, kuid siis olid 5 tarust olid 3 höivatud mesilas sülemite poolt.

seda varjanti ei soovita kuna surnud perest vöivad pakterid vöi viirused uut peret nakatada,, kuid taru kuhu peret ootad pane vösase, ja möned pruunid raamid taru, isegi nats sööta. esialgu röövivad , sülemlemis ajal kolivad elama. siison neil juba teada et elamis pind on olemas.

13. juunil panin paarumata ja

13. juunil panin paarumata ja märgistamata emaga sülemi tarusse. Sülemi tulekut nägin otsast lõpuni pealt - tarust väljumisest kuni puuoksale kobardumiseni.

Täna läksin vaatasin peale sülemi tarusse panekut esimest korda tarru sisse ka ja sain tõsise jahmatuse osaliseks: kärjel jalutas ringi SINISE MÄRGISTUSEGA EMA. Kuidas see küll võimalikuks sai - kas teine sülem lendas kuskilt peale? 5-aastase emaga?? Või siis tänavune noor paarunud ema (munes teine juba)? Väga ootamatu...

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

vöibolla

vöibolla ei ole se pere sinu peredest. (näide   naabri mesilased sülemlesid, kuid  naabri mesilaste värvimine ei ole aastate järgi vaid  mesilas liinide järgi.) igal mesinikul omad tavad. enamus mesinike  kasutab aastate värve. aga osad mesinikud  kasutavad samu värve   nii selle värviga on sele ema tütred teise ema tütred on teise värviga.

see on oletus

olen näinud  nörgale perele tuleb sülem peale, kuid se on väga arva juhtunud 15 aasta kohta 1 kora. rohkem pole näinud.

Peab olema olema sülem

Peab olema olema sülem võõrast mesilast peale lennanud - tean kindlalt, et mitte enda omast.

Pealelelnd on harv juhus jah, ma nägin esimest korda üldse, kuigi ka olen hobi korras mesilastega ligi paarkümmend aastat tegelenud.

Sülemite meelitamine

      Mesilaste meelitamiseks on minu kogemuste põhjal kõige efetiivsem YHUPOU (uniroi) vene toode.

Proovisin ka üht vedelikku (plast ampull), aga see ei mõjunud. Uniroi on pasta ja seda määrisin saare

kõige alumisele oksale maapinnast umbes meetri kõrgusele. Kui enne lendasid sülemid nii kõrgele ,et neid oli võimatu kätte saada

siis nüüd kasutavad nad seda 1m. kõrgust oksa.