ära anda sülem

ära anda sülem Jõgevamaal Mustvees. helistada nr 5111133

 

Kommentaaride kuvamine

NB! Ära lisa oma mesindusalast kuulutust kommentaarina teisele kuulutusele, vaid lisa uus kuulutus siit!

Sülem uues kodus.

Tänud lahkele pererahvale, see pere sai nüüd minu omandusse. Praeguseks nad juba uues tarus. Kasti toon kindlasti mingi aeg tagasi. Tänud veelkord!

Sülem lasi tarust jalga!

Vot see on nüüd tore nali küll! Järgmisel päeval pani see sülem tarust minema, taru õhtuks täitsa tühi! Laughing out loud

Vahtisin õhtul kõik puuladvad üle, ei leidnud enam kuskilt.

Ometigi oli see sülem ühe ööpäeva keldris rahunemas. Said ümbes 40km kaugusele oma algsest asukohast. Eelmisel õhtul kella 21 paiku tarru pannes olid vägagi vagurad. Taru oli 10 Langstroth raamine peno, pooled raamid ülesehitatud, pooled kunstkärjega.

Pole sellist lugu mul enne olnud. Olen isegi samal päeval kohe peale sülemlemist lähedal asuvasse tarusse pannud ja kõik on jäänud siiani pidama.

Seega võib öelda, et see jahedas kinnihoidmine ei pruugi 100% toimida. Smile

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator

See ei ole kindel jah .

Varemalt kui rohkem sülemitega tegelesin, siis panin alati sama päeva õhtul, ei hoidnud kunagi kuskil keldris,  probleeme polnud. On ära lennanud üks sülem. Kindlam on panna haudmeraam, kui keldris hoida.

Pronksmedal (100p.)

Haudmeraam.

Sülemile antud haudmeraam,lahtise haudmega,ankurdab sülemi kindlalt paika.Minu praktikas pole juhust, et sülem oleks ära lennanud, kui haudmeraam pesas.Seda nippi on ju juba iidsetest aegadest kasutatud.

Sülemi pimedas ja jahedas hoidmine näitab ema olemasolu.Kui ema sülemis pole,algab möll. Ema olemasolul on sülem rahulik ja vaikne.