O: Sülem. Asukohaks Tartumaa, Ida-Virumaa ja lähedased kohad.

Eelistan Kaini mesilasi kuid võib ka muud pakkuda. Iseenesest sobiks ka pere koos paari raamiga kui on hea pakkumine. Asukohaks eelistan Ida-Virumaad, kus on ka nende uus kodu. Siiski ootan igasuguseid pakkumisi, peaasi, et järgmine nädal kätte saaks (:

Sülemit eelistan seetõttu, et ma olen täiesti algaja ja minu taru on ebastandartne.

56483078 - Jaanus

 

Kommentaaride kuvamine

NB! Ära lisa oma mesindusalast kuulutust kommentaarina teisele kuulutusele, vaid lisa uus kuulutus siit!

Kuhu sellega veel pöörduda

Kuhu sellega veel pöörduda peale siinse keskkonna ja facebooki?

Tunti huvi. Minu taru on

Tunti huvi. Minu taru on umbes selline: https://www.youtube.com/watch?v=e-ogKBhvroY

Pronksmedal (100p.)

Huvitav taru, aga äkki

Huvitav taru, aga äkki põhjendad paari sõnaga, et miks just selline valik?

See on hea valik algajatele,

See on hea valik algajatele, kelle eesmärgiks ei ole mett toota. Ehitasin selle taru üleolevatest puidujuppidest, ainult "raami" liistud tellisin puusepalt, sest need peaksid olema täpse mõõdu järgi ja sirged. Suur pluss peaks olema ka naturaalne kärg, mesilased ehitavad kärje väiksemate kärjekannudega ja see peaks kuidagi Varroa lesta vastu hea olema. Antud tarule saab teha ka "ökopõranda" kuhu pannakse mädanev puit, muld jms. selleks, et seal saaks moodustuda keskkond, mis meenutaks mesilastele nende loomulikku kodu puutüves. Ökopõrandal saavad elada ka teised putukad. On olemas mitut liiki pseudoskorpioneid, kes elavad Uus-Meremaal ja nad söövad Varroa lesti. Hetkel uuritakse kuidas ja mis aga ma usun, et millalgi tulevikus saab neid tellida kui biotõrjet. Kõrvahargid peaksid ka Varroa lesti sööma - need on meil täitsa olemas.

Suur põhjus ka selles, et see pole Eestis eriti tuntud (google ei anna eestikeelseid tulemusi kui otsida "Kreeka taru" või "Kenyan taru" vms.)

Pronksmedal (100p.)

Aga mis on siis eemärgiks,

Aga mis on siis eemärgiks, kui meetootmine ei ole?

Inglisekeelses keskonnas tuntakse seda tarutüüpi ka Top Bar Hive ja kasutatakse ikka mee tootmiseks. Kas põhjus, et see meil levinud ei ole, ei peitu mitte selle, et see pole kõige parem valik meie jahedas kliimas. Ilma raamideta mesindamiseks on olemas ka Warré taru, mis võiks külma kliimasse paremini sobida.

Ingliskeelsetes materjalides on sellest räägitud väga palju, et väiksem kärjekann ei võimalda lestal areneda. Siin üks uurimuste kokkuvõte, mis siiski jätab asja küsitavaks: http://www.dheaf.plus.com/warrebeekeeping/do_small_cells_help_bees_cope_with_varroa.pdf

Väiksemaid kärjekanne on muidugi võimalik saavutada ka vastavate kärjepõhjedega standardtarus. Siin on nt. üks pood, kes müüb ka 4,9mm laiuse kärjekannuga kärjepõhjasid: http://www.biredskapsfabriken.se/en/artikel.php?kid=14-33&sok=&mall=lista.php&id=860&aid=&bid=1280

Eesmärgiks on lemmikloomad

Jahedama kliima kohta ei väitnud ma midagi.

Miks?

1 See on erinev ja äge

2 kui on võimalik ilma kärjepõhjadeta mesindada siis miks mitte. Kunagi ei tea kust kohast see vaha pärineb ja mis pestitsiidid seal see on. Ma ise elan suvituspiirkonnas kus ümberringi on madalaboniteediline muld, mis põllumajandust ei soodusta.

3 Väga lihtne on TPH-i ise ehidada võrreldes tavapäraste tarudega.

4 Ma pole päris kindel aga tarusisene kliima pidi ka teistsugune (parem?) olema

Pronksmedal (100p.)

Aiakaunistuseks mesipuu.

Aiakaunistuseks tehakse igasuguse kuju ja suurusega mesipuid mille peamine eesmärk ei olegi meetootmine. Ei tee paha kui toredast aiakunistusest pere tarbeks mett ka saab.
Kuigi lihtsam sellise taruga algajale ei pruugi olla kui raamidega taru. Aga eesmärk oli, et oleks omanäoline.

Ma olen teinud tarusi ka 32mm põrandalauast ja sellistes tarudes mesilased elavad ilusti talve üle. Mesilane külma ei karda. Niiskus ja lestad on saatuslikud.

Standart kärjepõhja kannud muutuvad iga kasutuskorraga väiksemaks. Mesilased teevad kannu seinad iga korraga paksemaks. Tumedatest kärgedest tulevad natuke väiksemad mesilased kui heledatest.