Lubihaue, kärje koi või veel midagi?

Tere,

Alles ca 3 nädalat olen mesilaste omanik. Mul on kolm kena peret, igaühes näib, et ema muneb hoolikalt ja aktiivselt. Eile tarusid läbi vaadates leidsin sellise pildi, ja seda kõigis kolmes tarus. Mõnes rohkem, teises vähem. Mõistan, et nendest uusi mesimumme ei tule, aga mis ma edasi peaks tegema? Pilt teeb murelikuks. Uurinud erinevaid mesindusraamatuid ja sadu interneti lehekülgi, kuid kogemust on ikka nii vähe, et ma ei oska seda pilti ühegi diagnoosi alla sättida, et teaks, kuidas edasi. Pildid lisatud, loodan, et annavad hea ülevaate. Ja sarnast pilti pole suutnud veel üheski teises allikast tuvastada...

Olen väga tänulik tagasiside eest!

 

Kommentaaride kuvamine

NB! Ära lisa oma mesindusalast kuulutust kommentaarina teisele kuulutusele, vaid lisa uus kuulutus siit!

See vast õietolm!

See vast õietolm!

Pronksmedal (100p.)

suir

Kärjes olles juba suir Smile

Pronksmedal (100p.)

Muretsemiseks pole põhjust.

See ju mesilaste valgutoit,õietolm.Nüüd niisutavad mesilased õietolmu ,trambivad kinni ja lõpuks kannavad mee peale ja kaanetavad kinni.Mesilaste lisatud nõre tõttu toimub piimhappe käärimine ja seda nimetatakse suiraks. Need on nagu väikesed silotornid ja säilivad kõlblikuna aastaid. Inimorganismile äärmiselt tervislik.

No vot Palju tänu! Mina

No vot Smile Palju tänu! Mina polnud enne nii lähedalt sellist asja näinud... 

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

piltide peal

piltide peal töesti suir ehk ka vahest nimetatakse mesilaste leivaks.

 

sinu piltidel oli suir ok näoga. kuid vahel kui mummid pole seda meega katnud ja kaanetanud, on suir imenud niiskuse sisse ja läinud hallitama .( valge kiht tuleb peale)  (see juhtub tavaliselt talvel kui mesilased tervet taru ei  kütta.) siis see suir tuleks eemaldada tarust.