Sülemlemine-tagasi samasse tarru?

Palun ette vabandust rumala küsimuse pärast. Olen alles VÄGA lühikest aega mesitaru omanik ja hoolimata sellest, et loen palju, astun ikka ühest ämbrist teise. Küsimus siis järgmine - Tarust tulid mesilased välja, püüdisme kinni ja panime kasti, hetkel on keldris. Kuna mul teist taru pole nii kiiresti kuskilt võtta, mõtlen, kas on võimalik nad ka samasse tarusse tagasi organiseerida? Kuidas? Tegu lamavtaruga.

 

Kommentaaride kuvamine

NB! Ära lisa oma mesindusalast kuulutust kommentaarina teisele kuulutusele, vaid lisa uus kuulutus siit!
Jututoa moderaator

saab ka nii

Mina paneksin kinnise vahelaua vahele ja lennuava teiselepoole..

Tere Mina eelmine aasta

Tere Mina eelmine aasta korpustatu korral tegin nii, et sülemi panin sülemlenud pere peale. Vahele panin kahekortselt ajalehe ja lennulaua tegin Teisele poole. Sülemlenud perest eemaldasin ka emakupud. Kui nädala pärast taas maale läksin, siis oli ajaleht läbi näritud ja pere rõõmsalt jälle koos. Usun, et nii ajalehega kokku ühendades on see täitsa võimalik ka lamavtaru korral. Arvan, et mõlema pere äärmisteks kärgedeks peaks olema kärjepõhjad, et mesilased liiga tihedalt üksteise vastu ei puutuks. Siis nad vist ühinevad samuti valutult. Loomulikult ühendades tohib olla ainult üks ema. Emakuppu ei tohi samuti olla. See on minu arvamus ja kuna mulle meeldib eksperimenteerida siis mina igaljuhul prooviks. Samas kui soovid, et pered jääkski kaheks, on jah vajalik sama taru korral kasutada erinevat lennuava ja tihedat vaheplaati. Siis ei tohi olla võimalust, et pered kokku saavad.  Edukat mesindamist

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

sülem

nönda vöib ühendada kül, kuid kui jätad selle ema kes sülemiga lahkuda püüdis , siis kardan et natukese aja pärast nääd sellest perest uuesti sülemit.

soovitaksin  kas perese jäta kupp, kuid veel parem oleks rahulikust, ja sülemlemis kainest perest tehtud ema neile anda. siis on  suht kindel et se pere see aasta ei sülemle.

kui kupu anad, vöi jätad siis ainult 1 kupp, muidu vöib neil tulla ikagi möte sülemleda.

 soovitan enetada sülemit, kui tagajärgedega pärast tegeleda.