Vargad-mesilased?

Tere

Seoses mesilas toimuva varguse vastu võitlemisega, tekkis üks küsimus varaste tuvastamisel. Tundub, et vargad mesilased omavad otsmikul kollast laigukest (nagu oleks õietolm vms). Kas keegi oskab kommenteerida, on see nüüd mingi kindla mesilaspere "eritunnus" või mis?

Varaste vastu võitlemisel kasutan ikka sama vana nippi, et vahepeal lennuava korraks täitsa kinni ja siis lahti aga ainult paari mesilase jagu et mahuks sisse. Samuti piserdasin veega ja panin kanga rippuma taru katsuselt, et võõrastel otselendu ei oleks lennuavale.

Igatahes uudishimust tekkis selline küsimus, et miks osadel mesilastel on otsa ees kollane täpike?

Ilusat suve kõigile, Läänemaalt!

 

Kommentaaride kuvamine

NB! Ära lisa oma mesindusalast kuulutust kommentaarina teisele kuulutusele, vaid lisa uus kuulutus siit!
Pronksmedal (100p.)

Kollane täpike mesilaste otsmikul.....

Kollane täpike mesilaste otsmikul tekib õietolmu kinni trampimisel .Õietolmu trambivad mesilased kinni peaga.

jah, seda ma juba tean

jah, seda ma juba tean Smile arvasin ka, et ilmselt õietolm aga naljakas oli see, et need agresiivsed ründajad tundusid olevat täpiga ja omad millegipärast mitte. Aga ega selles saginas ju aru ka täpselt ei saa. Suur tänu vastamast!

Mustad vargad

Üks tuttav hakkas oma suvekodus see aasta mesilasi pidama.  Nüüd hädas, et väga palju vargaid on taru kallal. Vargad on musta värvi. Pere väga nigel juba.

Videos näha, milline kisklemine lennulaual käib.

https://www.youtube.com/watch?v=KMTIMv6rXXE

Aasta mesinikHõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja metsamesinik pilt

Varasmesilased

Vargad kisklevad pidevalt pesakaitsjatega, seepärast kistakse karvutuks ja näivad tumedamad. No muidugi võivad ka niisama tumedad olla. Varguse ärahoidmise peamine reegel - lennuava laius peab vastama mesilaspere tugevusele. Ka väike pere suudab end kaitsta, kui lennuavast (samuti ka kusagilt mujalt, ntx. tarukatuse vahelt) võõrad ligi ei pääse. 

Kuidagi vara hakkab tänavu see varguseteema peale... Eile üks mesinik juba rääkis, kuidas mesilased leskesid tarust välja ajavad. Suvi läbi?? Shock

Pronksmedal (100p.)

kurb küll

kui see video on nüüd hiljuti (16juuli15) tehtud, siis on kurb vaadata küll, sest selle vilmimise ajal ei paista korje  lendu pea üldse.Selle aasta Suvi on ja oli siis nii nagu...

aga peame vastu pidama, olgem tublid!

vargusest jagu saadud

,... vähemalt praeguseks. Kitsendasid lennuavad ca 1-2 cm-le, siis panin suure jutekanga üleni taru peale, nii et küljed jäid vabaks. Õhku laseb väga hästi läbi ja ruumi kanga all ka aga vargad ei saa hooga lennulauale lennata. Omad õppisid otsekohe külje peale sisse-välja käima. Jälgisin hommikupoole, kui hakkas kahtlane parv taru juurde ilmuma, pihustasin lausa vett mõnda aega voolikupihustist. Siis jätsin paar suitsikut ka ca 2-3 m kaugusel nende paari taru ette, kus vargus käis. Ja andis positiivse tulemuse. Ehk kellelgi abi.