Noor ema jalutab tarus ringi ;)

Selline asi- koorus väikeses peres noor ema. Ükspäev leidsin ta jalutamas pesakatte peal ja tõusis vaatluse ajal lausa lendu, sain aidakatuselt siiski kätte ja panin tagasi pessa. Läks mööda nädal, vaatasin taas seda peret- ja jälle kõnnib ema hoopis taru ülemises osas- pesaruumist väljas, katte peal.

Kas see on normaalne, et ema niimoodi mooda taru (just pesast väljas) ringi käib- on tegu asjaoluga, et paarumata ema veel. Pesas veel mune pole.

 

Kommentaaride kuvamine

NB! Ära lisa oma mesindusalast kuulutust kommentaarina teisele kuulutusele, vaid lisa uus kuulutus siit!
Pronksmedal (100p.)

Pole...

normaalne. Juhtunud omal ka nii aga siis on all teine ema olnud ja see kes üleval on põgenenud mahalöömise eest.Halva ilmaga pole vast pesas olev ema paaruda saanud.

kohe teine täpsustus siis

Tänud vastamast-küsin kohe nõu juurde. Kui mul muidu on peredes emad olemas, siis teistpidi oleks ju hea vast see üks ema säilitada- varuks. Kuna tarud peresid täis ja väikeseid sülemeid ka tarutaskutes, siis ega eriti ruumi pole kuhugi uut peret tekitada. Kas keegi oskab nõu anda, kuidas teha mingi ajutine pesakene- kas kõlbaks vanasse kärjekasti? Paneksin paar kärge mesilastega sisse ja annaksin koos emapuuriga selle noorukese ema neile juurde? Aga mis siis juhtuma hakkab- kas see paarumata ema käib vaikselt paarumislennul ära ja naaseb sellesse ajutisse varjualusesse? Igatahes mõte on - kui ma nüüd muidugi veel ta tabama juhtun- säilitada. Heade geenidega perest pärit Smile

Pronksmedal (100p.)

ja leda saadki idupere

muidugi võid kandekasti panna. Praegu ilmad soojemad, ja kui tuul lausa peale ei lõõtsu siis pole häda midagi. Pealt pead kinni katma, et lörtsi ja vihma sisse ei saja. Kasti luugile pane üks pulgake alla, et see kinni ei vajuks. Ja nädala pärast lisa veel paar haudme raami, ja siis veel, kui on võimalik. Ja saadki sügiseks(talveks) ilusa  perekese! Mina olen häda korral küllalt nii toiminud.

edu toimetamisel!

Ema lendas minema

Mina nägin ka see aasta ühte üliaktiivset ema. Nimelt pani ta minu silme all tarust väljatõstetud raamilt hetkega lendu!

Aasta mesinikHõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja metsamesinik pilt

Aktiivne ema

Mul eile täpselt sama. Läksin kontrollima, kas ema paarunud, nii kui kärje tarust välja sain, pistis ema lendu. Tegi paar tiiru taru ümber ja lupsti lennuavast sisse. 

Megasuuruse järgi otsustades oli ilmselt hiljuti paarunud, kas ka munes, ei hakanud kontrollima. Kui nii ilus ja aktiivne ema ning pere toimis ja rahulik, küll ta siis ka muneb või vähemalt kohe hakkab.