Sülem korstnas

Pronksmedal (100p.)

Tere. Lugu järgmine, et nädal-poolteist tagasi tuli naabrimehele korstna ventlõõri sülem. Käisin täna vaatamas ja korsten paksult mesilasi täis.

Kõrgus ca 5m, sellest katusest allpool 3 ja 2m veel üle harja. kokku 3 lõõri, ventlõõr poolekivi, ehkk siis ca 15*15cm.

Lihtsalt hävitada ei tahaks, prooviks ikka kätte saada.

Esialgne plaan on minna homme/ülehomme suure tolmuimejaga, pikad voolikud ja teen veel spets otsiku, et saaks seina küljest kärgi lahti kangutada.

Korra oli ka mõte korstnaotsa mesilaste eraldaja koos tarukorpusega aretada, aga siis läheb vähemalt kuu, kuniks all elu soikub ja kõik üles jõuavad.

Lisaks ju vaja üles kohe uut ema.

Kõik head ideed on teretulnud.

 

Kommentaaride kuvamine

NB! Ära lisa oma mesindusalast kuulutust kommentaarina teisele kuulutusele, vaid lisa uus kuulutus siit!

Ei ole küll sellise

Ei ole küll sellise probleemiga ise kokku puutunud, aga kui korstna otsa/juurde panna kärjekast ja all, majas, panna üks ajalehetükk ahju alla põlema- kas nad suitsuga välja ei tule? 

Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator

tolmuimeja

Olen tolmuimejaga proovinud - mesilased saab kätte küll, aga nende säilimine tolmuimejas on vääga kahtlane. Upuvad iseenda erutusest pärit niiskusesse. Samas ei saa tolmuimeja korpusesse ju ka õhuauke teha:). Ehk siis kõik peab käima imekiiresti ja mesilased peavad kiiresti tolmuimejast kärgedele saama.

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

Sülem ehituskonstruktsioonis.

Korstnaga kogemus puudub,kuid puidust vahelaega olen jäänud pika ninaga.Olen  pääsenud kärgede juurde ,need maha võtnud eraldi haue ,mesi jne.Pakkunud kasti mesilastele ja emale,kuid kast on jäänud tühjaks ja lõpuks lasevad  mesilased jalga.Mitu tundi asjatult raisatud aega.

    Kui elu midagi sellist pakub ,siis edaspidi katsetaksin meelitamiseks puuristatud emaga,et lõpetada sülemlenud ema peitusemängud.

       Mikro...e Mart

Pronksmedal (100p.)

Möödunud...

suvel võtsin eelmise päeva sülemi vent. korstnast välja aga siis PUHUSIN alt ikka mitu tundi vana tolmuimejaga (pane puhuma mitte imema)suitsikust antud suitsu vent. lõõri. Kast mõne kärjega( ja veel parem Apiroiga lõhnastatud) pane  enne korstna otsa.

Minu puhul oli turismitalu ja suht kõrge katus aga õnneks 4 lõõriga . St . küllalt suur ning ka rorraliku redeliga.Oma ohutus ikka esmatähtis sest allasõit käib kiiresti ja maandumine pole pehme reeglina.

Tolmuimeja...

Tänapäeval annab väga edukaid mesilastele mõeldud tolmuimejaid, koos vahekastiga kus on ka kärgesi, ehitada. Surfake natuke netis ringi... aga jah spets voolik on küll hea mõte. Sammuti võid proovida neid aerosoolspreisi mis peletavad mesilasi(töötavad väga hästi aga pead suhteliselt lähedalt laskma ja eeldatavasti alt poolt vast).

Pronksmedal (100p.)

Sain asjaga enamvähem

Sain asjaga enamvähem hakkama. Suurem ports oli üsna üleval ja tolmuimejaga sain enamuse kätte. pärast plekitükk korstnale peale ja viimasd lennumesilased ööbisid väljas. Paar kärjetükki kukkus alla ja need jäid. Järgmine päev imesin kokku ka allesjäänud, kes tulid läbi toa ventika akna sisepinnale ja ootasid seal kenasti mind.

Vahekastina kasutasin tuhaimemis ämbrit. Samal õhtul panin ühele oma perele ajalehe peale ja raputasin uued mesilased omaette korpusese. Täna olid juba pered ühinenud ja töö käis.