Palun nõu- kas anda suhkrutsiirupit?

Tere

Palun nõuannet. Selline mõte- tegu ühe perega, kus ema oli ilmselt juba mõnda aega kadunud,igatahes mitme nädala jooksul jälgisin, eii mune ega hauet, ema ka ei leidnud ja nüüd soetasin uue ema, mille panin peresse. Aga perekene juba natuke väikseks kuivamas, mesilasi on ka vähemaks jäänud, meeaasta niigi vilets, pole õieti ühtegi korralikku kaanetatud meekärge tarus. Ja nüüd siis mõte- kas võib anda sellele perele siirupisööta (koos natukese soola ja õunaäädikaga)? Esiteks, ei plaani neilt mett niikuinii võtta, kuna olukord vilets. Samas- kui uue ema munele hakkab, neil ju vaja lapsi millegagi sööta ka ja kui korjajaid vähevõitu....Ühesõnaga, tahaksin neid kuidagi selles osas aidata, et ilm kogu aeg vilets ka. Kuigi taru ise suure pärnapuu all aga ilmad nii kehvad, et sellist mõnusat suminat nagu tavaliselt õitsva pärna all on, kuuleb ikka harva...

 

Kommentaaride kuvamine

NB! Ära lisa oma mesindusalast kuulutust kommentaarina teisele kuulutusele, vaid lisa uus kuulutus siit!
Pronksmedal (100p.)

Tere

Võib anda küll.

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

siirup

siirup tee 1-1 le     se ergutab,   mesilasi munema ja hauet tegema. natuke siirupit tekitab korje tunde ja siis vöetakse ka ema paremini vastu.

kui siirupit annad 1 le perele siis tömba lenuava kitsaks.   1-5 cm olenevalt pere tugevusest. muidu tugevamad pered röövivad pere  surnuks.

ema ei pruugita selegi poolest vastu vötta,kuna sul vöibolla paarumata ema jalutab tarus ja ei saa paaruma minna, kuna sajab. kui tahad kindel olla kas ema on tarus vöi ei siis vöta teisest tarust muna ja vaklade raam  ja pane emata taruse, kui kupud siginevad ( ema pole), kui kupu ei tehta on kuskil ema tarus,vöi ema kupp: (seda nimetatakse kontroll kärjeks)