Vana mesinik

Sai just käidud hiiumaal puhkusel/talgupäeval tuttavate juures. Talgud toimusid vanaisa juures kes suur meistrimees jne aga ka mesinik( vähemalt 2 aastat tagasi oli mesinik). Nüüdseks on tal mesilased ära surnud ja tarud hooletuses. Kui küsisin mis peredega juhtus, siis tema vastas et kuramuse naabri koer olevat käinud lennulauale kusemas ja see peletanud mesilased minema. Tarud lahti võtnud siis nägin, et põhi mesilasi  täis ja mõned ka kärgede peal. Ise pakkusin talle, et äkki ka varroa kaasabil see võis juhtuda kuid tema surmkindlalt väidab et nende külas seda putukat üldse olemas ei ole. Mingil aastal kellelgi oli naaberkülas kuid sellest said nad lahti. Selle peale ei osanud nutta ega naerda. Puhastasin ma tal tarud ära ja kahte taruse sai pesaruum tekitatud, et äkki mõni koperdab sisse kuid ei tea kas on see hea mõte üldse.

Endal kodus sai mett võetud ja ka nektarit on tarus omajagu. Mesilased päris hulgim suirakärgesi teinud ja seda just haudmeala arvelt, kuid neil ehitamise vaimu on ikka sest vahepeal sai üks testraam võetud hilisele sülemile ja panin ainult liistud asemele ning vaat mis tegid liistude külge.

Ohh unustasin lisada, et vana tarud olid puhtakujulised vahakoi kasvandused Tongue kuid ei olnud kõik halb. Vana andis mulle oma vahasulataja, see vist migi tehasetoode. On keegi näinud seda varem?

Mesilased kärjel
 

Kommentaaride kuvamine

NB! Ära lisa oma mesindusalast kuulutust kommentaarina teisele kuulutusele, vaid lisa uus kuulutus siit!
Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

vaha sulati

olen oma esimesed vahad sulatanud sama sulatiga,  alumiinjumist, topelt seinaga sees veel sodi söel. Ära sa seda viga tee nagu mina tegin. ma üritasin 1 vee kogusega 2 portsioni sulatada, kuid  vesi sai otsa ja pöhi sulas auk sisse, ja vaha akas pölema.    1 vee kogus ja  1 sulatuse täis. siis köik ok

puu kütte pliidil  soojendades seda soojaks ei saa, sest pöhi on valtsitud ja pliidi ja pöhja vahele jääb öhu vahe. kui pliidi plaadi ära vötad siis kuidagi saab kuiud ei soovita, sest kui torust pliidile vaha kukub  on löm lahti

 

see on kaasi pliidil tegemiseks möeldud ja seal ok teha, kui miskit valesti läheb paloon kinni ja  on vöimalik kustutada. puu kütega väga keeruline tuld kustutada.

kui öues üritad sulatada siis  leiad palju mumme  vaha sulati juurest ja vaha seest

 

oma töö teeb ära kui 10-20 peret on, kui rohkem peresid on tuleb tösisemate riistade peale mötlema hakata