ravimine beevitaliga

Pronksmedal (100p.)
Kasutaja Agne7 pilt

Kuidas suhtute ravimisse beevitaliga???

Agne Tamm
 

Kommentaaride kuvamine

NB! Ära lisa oma mesindusalast kuulutust kommentaarina teisele kuulutusele, vaid lisa uus kuulutus siit!
Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator

võrkpõhi või püünisplaat

Kui kasutada seda koos võrkpõhja või põhja asetatud püünisplaadiga, on asjal jumet. See kasutusjuhendi jutt, et beevitali peale kukutab lest ennast mesilase seljast maha tarupõhjale ja kooleb seal nälga... Otsige lolli. Lest ronib peale esimest ehmatust rahulikult üles tagasi ja hakkab jälle toimetama. Lamavtarus kasutamine... ei näe toimivat lahendust.

Raha maha viskamine, kui ikka

Raha maha viskamine, kui ikka lesta palju. Profülaktikaks hooajajooksul vb natuke töötab.

Aasta mesinikHõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja metsamesinik pilt

BeeVital

BeeVital esiteks ei ole ravim, nagu pakendilgi kirjas - aktiveerib mesilaspere loomulikku puhastusinstinkti. Ja nagu "th"-gi kirjutas, ronib suurem kogus allapudenenud lestasid võimaluse korral mesilaste selga tagasi. 

Aga mingil määral toimib see ikkagi. Aktiivsemalt taru puhastama asuvad mesilased ründavad lestasid ja viskavad osa neist välja, samuti puhastavad usinamalt kärjekannusid. Nagu üks tuntud mesinik kunagi ütles, sobib suurepäraselt varasuvisel ajal lubihaudme tõrjeks. Kui teha juhendis etteantud kolmekordne kuur, eriti võrkpõhja kasutamisel, võib saada päris hea tulemuse ka lestasuse osas. Sellele siiski loota ei saa ja ainsa lestatõrjevahendina soovitada kindlasti ei julge. 

Kui BeeVital aastaid tagasi Eestisse jõudis, oli pooleliitrises pudelis üsna pruunikat tooni vedelik. Hiljaaegu oli mul võimalus mõni aeg tagasi ostetud eliksiiripudelit käes hoida. Võrdlusmaterjal küll puudus, aga kui mälu ei peta, siis see uuema aja toodang oli ikka jupp jagu heledam kui aastaid tagasi nähtu. Vett rohkem lisatud ... ?

Pronksmedal (100p.)
Kasutaja Agne7 pilt

Samas ei usalda

Samas ei usalda muud kui Beevitali, sest teised myrgised!!?

Pronksmedal (100p.)

Meefestivalil

Karksi-Nuias väitis lugupeetud mesinduskorüfee Antu Rohtla, et tema ainult Beevital Hivecleani kasutabgi. Hooaja jooksul tilgutab 5x kõik kärjetänavad läbi. Pidavat väga hästi mõjuma ja häid tulemusi andma. 

Pronksmedal (100p.)

Beevital

Beevitaliga pole mõtet teha, kui seda ei tee 2-3x nädalase vahega. Kui korralikult teha, osutub see päris effektiivseks.

Kes ei usu võiks proovida nii sipelghappega kui Beevitaliga ja võrrelda tulemust.