mesi

Pronksmedal (100p.)

Mis hinnaga mett turustate ?  Ma ei näe kuulutusi. Kavatsen 9 € kg. Mett on vähe.

 

Kommentaaride kuvamine

NB! Ära lisa oma mesindusalast kuulutust kommentaarina teisele kuulutusele, vaid lisa uus kuulutus siit!
Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator

Mee hinda vaata

Mesi.ee

Pronksmedal (100p.)

vanasõna

Peaasi on endasse uskuda! (hinna kohta)

Mett on piisavalt. Kenades

Mett on piisavalt. Kenades klaaspurkides 8-10 euri kg tumeda ja hea maitsega mee eest igati ok. Kuhugi ta alati on kadunud. L-Eestis ja anonüümselt sellise hinnaga ilmselt ei müüks, seega kui ikka üle 0.5t, siis tuleb vaeva näha või odavamalt massiga lööma hakata. Aga ka 5 euri kg müües teenib ilmselt piisavalt, kui pidevalt Lätist 3 euri kg peale osta ja pakendamisele ja turustamisele 0.5 euri kulutada.

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator

Kanarbiku mee eest

9 küsida on vähe,Pärnu turul on 10,selle kanarbikuga on jama poole rohkem ei taha välja tulla kärjest ega taha läbi sõela minna,eile jäi kanarbiku vurritamine pooleli ,peab minema tööle    ...PPP Heino

Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator

Tume mesi

raul kirjutas:

 8-10 euri kg tumeda ja hea maitsega mee eest igati ok.

Kas tume mesi peaks heledast kuidagi parem olema?

Täitsa suhteline. Hele mesi

Täitsa suhteline. Hele mesi tihtipeale iseloomuta. Eks suurt rapsisisaldust kardetakse ka. Mõni tõmbab tumedama ja kanarbiku vahele ka võrdusmärgi, kuigi kanarbikust ei pruugi seal haisugi olla.

See aasta oli aga esimesest vurritamisest päris hele mesi, mis oli tõsine kurgukõditaja ja väga hea intensiivse maitsega. Vist vaarikas peamiselt, aga kes neid mesilasi teab. Väga hea mesi, aga läks suht kiiresti kõvaks.

Pronksmedal (100p.)

Tumedaks...

saab peaaegu iga mee kui võimalikult harva kärgi uuendada.Nipp teada juba üleeelmisest sajandist.Tolle aja teadlikumad meeostjad ostsid ainult heledat mett sest kardeti vaklade väljaheidetega värvitut.

Veel 50-ndate alul oli suhkur defitsiit ning rahvas pidas paremaks ja oli nõus rohkem maksma heleda mee eest.50-ndate lõpus läks suhkur vabamüüki ning oli odav. Siis hakati massiliselt mett solkima suhkru lisamisega ning inimeste usaldus heleda mee vastu kadus

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

Hele - tume

Kulla Jaak....Nüüd oled küll trükisõna ohver. See lõhnab tolle järele, mida Antu Rohtla toonitab, et VEAD käivad raamatust raamatusse! Mee värv - lõhn - maitse jne. tuleneb ikka korjetaimedest... Muidugi on mitmeid mee  toonimise võimalusi - kuid seda ei tekita kindlasti kahjuks kärjed - nood värvaineid ei eralda...(kärgede uuendamisel on ikka teised eesmärgid ju))

Heledatest kärgedest tulevast "heledast meest" olen kuulnud rahva/mesinike ees rääkimas kärjepõhja valmistajaid ja neid on väärikate hulgas teisigi, kes seda tõsimeeli ise usuvad...ning ikka heldat mett osta soovitavad...

Raulil on selles suhtes õigus, et metsvaarikas annab heleda mee - kui muidu on liigirikas metsamesi tumeda tooniga. Feliks Jalakas mõõtis kord MAAEMAMESSIL meie "halli-heledat mett - tumedamate meepurgi ridade hulgast - ning leidis sel "kahvatul vaarikameel kõige võimsama välja, küündides 9-10meetrini. Tumedad jäid 7-8 meetri piiridesse....

Metsamesi

Sel aastal nägin esmakordselt värsket mett, mis on kärjekannudes ära suhkrustunud. Korjatud on see augusti teises pooles ja korjemaa on mets + raiesmikud, 3km raadiuses pole mitte ühtegi põldu ega üldlse mingit põllumajandust. Eelmisel aastal oli vastupidi - metsast korjatud mesi ei suhrustunud üldse ära. Kas keegi oskab arvata, mis metsataim see võib olla, mille mesi koheselt suhkruks muutub?

Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator

Kristalliseerumine

Mesi ei suhkrustu. Mesi kristalliseerub. Mesi ei muutu suhkruks.

Kasutaja PRT pilt

7 eur/kg

7 eur/kg

Pronksmedal (100p.)

Mee hind

Õiemesi 7 eur/kg

kanarbik, lehemesi 8 eur/kg

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator

Kanarbiku mee hind

Pärnu turul 10 euri,see aasta kanarbikku päris hulga ja suvist enam pole siis küsin sama ei saa nii ruttu otsa,ainult üks ostja ütles ta saab mesinik Rapi käest odavamalt

mee hind

Kodust ostes ikka mesi odavam kui mujal müües. Kulutused väiksemad ja saab ostjaga rahulikult mee- ja muud juttu ajada.

Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator

kodumüük

Kodumüügis ikka kulutused suuremad. Aeg on raha! Kui iga poole tunni tagant käib keegi 2 purki mett ostmas, siis muud ei saagi teha. Või tuleb müüja palgata. Kui ostukogused suuremad, siis on iseasi. Aga suuremate koguste puhul niikuinii soodsam müügikohast sõltumata.
Iseasi kui pensionäri värk ja suhtlemisvaegus :) 

Pronksmedal (100p.)

Metsamummule...

Leidsin Sinu jaoks 1903 aastal välja antud raamatust tsitaadi Walge mesi on kallim, mustjas odavam. Mesilaste kasvatus A. Tõnisson LK. 84 . Rohkem ei viitsi seletada. Vaata eelmise vabariigi aegseid Mesinik numbreid ja kuula allesjäänud vanade mesinike jutte 40-ndate ja 50-ndate mesidamisest.Suured kolhooside 50-100 perelised mesilad ühes kohas ja plaanid olid vaja täita.Kui viitsid otsida siis internetis kaevates leiab ka Tallinna turgude meehindu aastatest 1920-1939.

Sama toimus suurlautades piimaga. Olin suurfarmis mehaanik ja farmi koosolekul õpetati palju 10 liitrisesse mõõtkannu vett panna, et laborid lärmama  ei hakkaks.Ma  ei tea kuidas teistes maakondades aga Viljandimaal igatahes käis piima solikmine ametlikult sest parteibossid lubasid saada 4000kg lehmalt aastas aga ausa tööga seda ei tulnud.

3

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator

kodumüük

sepionu kirjutas:
Kodumüügis ikka kulutused suuremad. Aeg on raha! Kui iga poole tunni tagant käib keegi 2 purki mett ostmas, siis muud ei saagi teha. Või tuleb müüja palgata. Kui ostukogused suuremad, siis on iseasi. Aga suuremate koguste puhul niikuinii soodsam müügikohast sõltumata. Iseasi kui pensionäri värk ja suhtlemisvaegus :) 

aga tegusal inimesel on võimalik kodust müüa ja oma tööd teha,nimelt otsisin kohta Sindi raudtee sillast ülespoole ja tee ääres näen müügilett täis purkidega lookas ja karp raha jaoks kõrval,käisin ringi ei näinud ühtegi inimest.Hiljem õppepäeval sattusin juhuslikult kõrvuti istuma ja siis tuligi välja et ta nii müüs.Küsisin kas  midagi ära ka kadus :mitte midagi ei kadunud.veel võimalik muretseda meemüügi automaat