Ema hukkunud. Kuidas õieti perega edasi toimetada?

Tere,

Mure siis järgmine. Pere koondamisel nägin, et tarus suht palju kinnist hauet ja väga palju emakuppe haudmeraamidel. Sain teada, et probleem emas. Panin sisse kontrollraami ja ka sinna hakkasid kohe kuppe tegema. Seega mis oleks kõige valutum ja kasulikum antud perega teha? Tarus 9 raami, nendest üks kontrollraam teisest tarust kus ka haue sees (nüüdseks juba kinnine haue). 

Tänud vastajatele.

 

Kommentaaride kuvamine

NB! Ära lisa oma mesindusalast kuulutust kommentaarina teisele kuulutusele, vaid lisa uus kuulutus siit!
Aasta mesinikHõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja metsamesinik pilt

Hukkunud ema

Sõltub...

Kui oletatav ema hukkumine toimus nädalake-paar tagasi, võid uue anda, kui kusagilt veel võtta on. Vana ema suutis ju talveks sobiva koguse järglasi toota ja talvituma võid panna vast 1 raami jagu väiksema pere, kui muidu oleks teinud. Seda kinnitab ka see, et ütled tarus palju kaanetatud hauet olevat. Mängimiseks enam aega ei ole, seega aja suitsik korralikult tossama, tee lennuava 3-4cm laiuseks, pumpa tarru korralik kvantum suitsu, lase ema lennuavast sisse, mats tossu veel takka ja ava kinni nii umbes 3-4 minutiks. Siis teed uuesti veidi lahti, normaalne lennuava laius taasta õhtul.

Kui ema ei saa, tuleb mesilased ja haue ühendada teiste peredega. Näiteks mesilased ühendad ühe perega, haudme tõstad teise. Nii saad kaks väiksemat peret talveks märgatavalt tugevamaks. Kuna hauet on lihtsam "jagada", siis võib neid kärgi paarikaupa ka mitmesse erinevasse tarusse panna. Lõhna ühtlustamata muidugi ilma mesilasteta. 

Mul 1 ema jääb veel üle, vanus paar kuud, rass teadmata, järglaste rahumeelsus pole kiita, sülemlemiskainus tõenäoliselt samuti, aga pere päästmiseks sobib kindlasti. 

Oleks sellest emast

Oleks sellest emast huvitatud:)