Söötmine korpustarus

Panin korpustarule söödanõu ülesse peale. Kaheksaraamisel pesakorpusel on mesilaste ülessetuleku võimaluseks kaks äärmist kärjevahet avatud. Küsimus: Kas see on õige teguviis ? Täpsustus. Ülejäänud kärjevahed on suletud.

 

Kommentaaride kuvamine

NB! Ära lisa oma mesindusalast kuulutust kommentaarina teisele kuulutusele, vaid lisa uus kuulutus siit!
mesindus.ee haldajaHõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

Korpustaru raamidel ei ole

Korpustaru raamidel ei ole üldjuhul vaheliiste. Söödanõu on korpusega sama läbimõõduga ja käib kastina ülemise korpuse peale.

jah seda küll aga panin

jah seda küll aga panin jahtumise vältimiseks keskmistele raamidele liistud vahele, lihtne argus. Kui võtan kõik liistud ära ja panen söödaküna peale siis jahtub ju haue ära. Seepärast jätsingi ainult külgedelt ülesse söödakünasse tulemise võimaluse.

Jututoa moderaator

Miks ja mis moodi see haue

Miks ja mis moodi see haue jahtuma peaks? Söödanõu, sööt seal sees, katus - kõik hõiavad ju sooja.  Mesilaste pidamine ei ole nii keeruline ja seda ei ole vaja endale keerulisemaks mõelda ja teha.

Mesilaste pidamine ei ole keeruline ......

Mesilaste pidamine jah pole keeruline aga olen toimetanud kogu aeg eesti tarudega. Nüüd ostsin ühe korpustaru ja vaatan nagu vasikas uut aiaväravat. Lamavtarudega polnud mingit muret niiskuse, soojuse, külma, meelindudele meelepärase keskkonna loomiseks.

Nüüd kui 15 sept on meelinnud söödetud. Võtan söödanõu pealt ära ja mis materjaliga siis  pesaraamid pean katma. Kas kas kilega, paberiga, vana kartulikotiga või ei jäävadki kärjetänavad lahti ? ja soojustuskatus (penoga täidetud ) lihtsalt peale.

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator

Mesilaste pidamine ei ole keeruline

ons kirjutas:
Mesilaste pidamine jah pole keeruline aga olen toimetanud kogu aeg eesti tarudega. Nüüd ostsin ühe korpustaru ja vaatan nagu vasikas uut aiaväravat. Lamavtarudega polnud mingit muret niiskuse, soojuse, külma, meelindudele meelepärase keskkonna loomiseks. Nüüd kui 15 sept on meelinnud söödetud. Võtan söödanõu pealt ära ja mis materjaliga siis  pesaraamid pean katma. Kas kas kilega, paberiga, vana kartulikotiga või ei jäävadki kärjetänavad lahti ? ja soojustuskatus (penoga täidetud ) lihtsalt peale.

ja iga pakutud variandiga jäävad ellu ,liiga soojalt kattes mõned teevad talvel hauet siis tuleks kindlasti soojustus minimaalseks teha,rohkem muretseks eduka lestatõrje pärast,hiired nugised

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

Mesipuu

Alles mõnisada aastat tehakse seda miljoneid aastaid "vanat organismi /mesilasperet - pealt lahti...KES PÄRIS MESIPUUS NENDE KATTEID MUUDAB? Miks inimene tükib, omaarust reguleerima nende "pesasoojust? - kuidas on see võimalik? Vaadake Megastarateli ilma mesipuuta talvitumist!!! Ei katte paksuse muutmisega hauet reguleerita.

Kuid talveks kile kindlasti ei sobi...olgugi, et mõned ka sellise talvitumisega hakkama saavad - eks peno-tarud kah ju ei hinga (nagu need tänapäeva säästumajad - kus õhupuudus peale tuleb)- nii nagu puit hingab. Täis puidus majades ju isegi "elevandist inimesed ei väsi, nagu kivimajades jne. jne. Peno võtab elava organismi hinguse madalaks - ega muidu neil sedavõrd tugevat õhutust - nii pealt, kui alt pole juurde mõeldud...

Hääd

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

kile eesmärk

Kile pöhiline eesmärk on selles et mesilased taru kattust kinni ei vitiks korpuse külge. et selle kergemini kätte saaks. 2 põhjus on audme perjoodil oiab  haudmele paremini niiskust. Talvel kile väga hea pole  kuid ei viitsi paremat ka vällja möelda.  midagi ei juhtu kui raamide peale (kus ei ole vahe liiste) paned katuse vöi ka vahe lae. kui kasudad vahe lage siis kile pole vaja.  kui vahe lage ei kasuta siis midaki vöiks olla vahel muidu vöib katuse avamine nöuks jääda.    korpus tarudes vahe liiste (nagu sa lamavas kasutad)  mitte ühelgi põhjusel ei kasutata. neid pole vaja. selleks on kasutusel ohman ölaga raamid, tistand puksid ja muu selline

Kasutaja allikamesindus pilt

Niiskus

Pole siin keerulist midagi . Talveks vahelagi peale soojustust pole mõtet panna , kindlasti pane midagi tarule alla et maapinnast kõrgemal oleks. Mul tekkis eelmine talv niiskus sisse kuna oli liiga vastu maad.

Jõudu