Uppunud mesilased.

Korpustaru söödanõusse on meelinnud ära uppunud suhkrusiirupisse. Kas võib olla põhjuseks see, et söödanõu äär on niiskuskindlast libedast vineerist ja meelinnud tassivad siirupi selle vineeri pinnale ja hulgakesi rüseledes vajutavad üksteist alla siirupi sisse ? Või on see allamineku vahe liiga lai, et mahub korraga liiga palju meeldinde sinna söödanõu vahesse?

 

Kommentaaride kuvamine

NB! Ära lisa oma mesindusalast kuulutust kommentaarina teisele kuulutusele, vaid lisa uus kuulutus siit!
Aasta mesinikHõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja metsamesinik pilt

Söödanõu konstruktsioon

See vahe, kustkaudu mesilased sööda ligi pääsevad, võiks olla umbes mesilase laiune. Ise kasutan selliseid söödanõusid, kus vahe on 12mm. Niiskuskindel vineer ei ole libe, äkki on tegu veekindla ehk nn. filmivineeriga?

Üks vineer on niiskuskindel

Üks vineer on niiskuskindel ja teine veekindel ! - tänud vastuse eest ! Veekindel vineer on ikkagi liiga libe see on kindlasti põjuseks. Panen sinna vahele karedama materjali. Mahub panna niiet jääb mesilase laius.

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

sinu küsimusest

sinu küsimusest jähi mulle arusaamatuks kas uppunud mummid olid upunud siirupi vanni vöi mesilaste siirupi vedamise käigu ära uppunud.

 kui on siirupi vanni uppunud siis kas katus on kehvasti siirupi vannil peal ja röövlid uppusid rõõvi käigus,

kui aga mesilaste käigus siis ja vöib sööda nöu olla libe ja mesilased ei saa siirupi vedamis pilust uuesti vällja

kanal kust mesilased korpusest ülesse tuleb vöib lai olla kuni 2 cm

see pilu   kis on pleki ja siirupi vanni seina vahel peaks olema  mesilase laius 7-8 mm.see laud mida mööda mesilased siirupid veavad ei tohi olla filmi vineer, vöi kui on siis kinnitada sinna  traat vörk, kui aga se sein on puidust tehtud siis vorku vaja pole.

Kasutaja allikamesindus pilt

Uppumine

Mul on ümarad klaaskuppliga sõõdanõud , juhtusin jälgima mesilaste tegevust,kui siirupit vedasid. Algul suure tuhinaga lihtsalt uputavad oma kaaslasi ronides nende seljas kui üritavad siirupit kätte saada.

Jõudu

Pronksmedal (100p.)
Kasutaja Agne7 pilt

yks pere

Yks pere s66b ka mul viimast ja osa natuke oli uppunud, aga andsin uue puhta   kastiga veel viimase jao,  kas sul parveke ikka ons sees?T6sta k6rgemale,s@ti