Mehitatud valve

Saabumas aeg kui meeott hakkab kuuvalgetel öödel meelinde kimbutama. Mehitatud valvet pole võimalik korraldada. Pannes auto aku pealt raadio mängima. Kas annab tulemust nii mesikäpale oktoobris  kui ka veebruaris nugisele ?

 

Kommentaaride kuvamine

NB! Ära lisa oma mesindusalast kuulutust kommentaarina teisele kuulutusele, vaid lisa uus kuulutus siit!
Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator

Mehitatud valve

on meelde jäänud  oti peletamiseks on efektiivne punased prosektorid koos sireeniga,need paneb tööle liikumisandur ,veel pidi ott hästi lõhna tundma näit.juukseid või villast riiet püssirohuga põletada,raadio võiks hakata mängima liikumise peale,el.karjus on selline võib aidata võib ka mitte,siiski kõige kindlam kui metsas tahad muretult mesindada muretse tugev paviljon ,olen vaadanud venemaa videosid seal kasutatakse neid palju,paviljon leevenab tunduvalt ilmastiku mõjusid

Mehitatud valve

Aprillis lõhkus karu mul ühe taru. Öösiti panin raadio mängima. Klassikaraadio tundub üks parimaid olevat. Juulis ehitasin korraliku elektritara ümber mesila. Rohkem pole enam käinud.

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

Tänapäeva mesikäpad

ei karda enam suurt midagi...Too, keda klassikaraadio häiris, võis olla juhuslik läbirändaja. Tänapäeval on sedavõrd palju lärmi - alustades NATO madal-lendude "treeningutest ning lõpetades öö-otsa töötavatest metsatraktorites...rääkimata mõnesaja meetri kaugusel haukuvatest koertest.

Üks kolme pojaga emakaru lõpetas just meie mesinduse Linnuraba kõrval, jäi metsigade rajakaamera pildile - kaks gruppi seal kandis meil veel oli... just nüüd nädal tagasi - supper heas korjepiirkonnas - minu lapsepõlve maadel, kus mesindasin 40 aastat. Selles piirkonnas on nüüd tänavu sügisel lõhutud perede arv juba ligi 30 - meil õnneks ainult 3...kuid andis neid lamavaid "koerakuute" äraveoks rükkida. To mesikäpp koolitab oma armsaid poegi ka veel järgmisel aastal - seal piirkonnas tublideks MESIKÄPPADEKS...See on muidugi imeline, et ta seal toimetab - teda, emakaru lasta ei tohi ..Kuid karistada saavad enamasti karud, kes polegi lapsepõlves mesitarusid rüüstanud. Üks selline ullike käis kah siin teises kandis - Piiumetsa raba lähedal meie pool - pidevalt õunu söömas - rada läks tarude kõrvalt - nii, et korpused paigast ära, kuid see ott - õunapuude lõhkuja - mett ei märganud maitstagi..emme polnud lapsepõlves õpetanud.

Kõige kohutavam aasta oli siin 2007 soe märts - kui 11 korda - 10 kohas lammutati mesilad laiali (ühes kohas 2x - panime sinna päikese patareidega lambid - mis teda ei hirmutanud)...Aprillist 2007 algas alles praegune suurulukite kahjude kompenseerimine - jäime napilt sellest kindlustus-kaitsest välja ning lõhutud tarud seisavad sest ajast veel kuhjas..

Kuna pidime tänavu sääl Linnuraba lähedal, kolme pojaga emakaru piirkonnast nüüd ära kolima - põletasime vana taru, purustatud mesila jäänuseid ning isegi kohalik jahimees jäi passima ööseks... kuid hommikupoole ööd käis mesikäpp ikkagi ning lammutas ka viimase pere-taru laiali, mis sinna üheks ööks jätsime, et mesilastel oleks, peale vihmast kuivamist - kuhugi koguneda. Lisaks lõhkus ta varahommikul - 0.5 km kauguse mesilagrupi - peaaegu jahimehe enda õuest...Vinge on jälgida - väikeste mõmmide lisarajakesi - karuema loogus-looduse kõrval.

Igasuguste paukude ja helide - valguste peale - ta korraks ehmub - kuid tuleb varsti uuesti vaatama ja toimetab "muusika saatel" edasi...Isegi topelt karjusega - tabab ta kuidagi selle päeva ära - kui aku laadimisel...Kes keda valvab? Nagu tol hiljutisel ööl, kui jahimees hommikupoole koju läks ning karu kaks mesilat ta õue all ikkagi laiali lõhkus..

Kehtna v, ääremaal käis - ühe aasta sügisel - üks kahe pojaga emakaru - kolme mesiniku vahet külakorda - 100- 200m kaugusel majadest /koertest...Iga öö, kellegi juures järjekorras..

Neid lugusid on sadu ja võibki rääkima jääda..

Praegu on palju neid inimesi, kes juba tänavugi karusid näinud/jälginud - nad on süüdimatud, meie "lärmiga" ja inimeste l õ h n a d e g a kohanenud...

Ainult elektri topelt karjus - nagu huntidelegi - topelt...aitab!

Mesikäpad

Elektritara ehitasin 5-kordse. Mesitarud on majast 5 m kaugusel, kus inimene kogu aeg elab. Sain ise ka korra kogemata karudele mõeldud särtsu, süda pidi seisma jääma, rohkem ei tahaks. Peaks ikka kaitsma.

Kasutaja Meees pilt

Pane teiba otsa

Pakun, et pane taru teiba otsa ja teiba sisse löö suured raudorad (näiteks suurekaliibrilised naelad, ots teravaks). Ise pead muidugi redeliga toimetama aga mis oleks alternatiiv?