mesindus.ee sisu litsentseerimine

mesindus.ee haldajaHõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

mesindus.ee sisu on tänasest litsentseeritud CC BY-SA 4.0 litsentsiga (vaba kasutus järgmiste tingimustega: autorile viitamine + jagamine samadel tingimustel). See peegeldub ka lehe allääres oleval märkel, kus varem oli © 2006 - 2015 mesindus.ee.

 

Kommentaaride kuvamine

NB! Ära lisa oma mesindusalast kuulutust kommentaarina teisele kuulutusele, vaid lisa uus kuulutus siit!
Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja smart pilt

MP materjalid

Kas see puudutab absoluutselt kogu sisu, sealhulgas mesindusprogrammide raames toodetud materjale? Need peaksid olema ju tasuta ja vabalt kättesaadavad igal ajal ja kõigile. Ma ei ole õigusteaduses just kõige tugevam, aga kas seda saab teha tagasiulatuvalt, mis puudutab foorumit? Kas autorile peab viitama kasutajanimena nt. autor:mesimumm või kuidas? Kas ma pean ka enda loodud sisule viitama?

Tänan ette,
Mart

mesindus.ee haldajaHõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

Varasem olukord oli

Varasem olukord oli reguleerimata, või õieti võis varasem © 2006 - 2015 mesindus.ee viidata sellele, et kogu sisu on kellegi mesindus.ee oma. Valitud litsents tagab, et iga mesindus.ee autor võib nõuda, et temale viidatakse siia üles riputatud materjali kasutades ning materjali kasutamisel tagatakse selle jagamine samadel tingimustel.

Pikk jutt kokku võttes - sellega on autorite õigused senisest paremini kaitstud ja mesindus.ee roll taandatud materjali avaldamise keskkonnaks.

Kas see puudutab absoluutselt kogu sisu, sealhulgas mesindusprogrammide raames toodetud materjale? Need peaksid olema ju tasuta ja vabalt kättesaadavad igal ajal ja kõigile.

Mesindusprogrammi materjalidel on ju ka autorid, kellele on korrektne viidata. Need materjalid on ju mesindus.ee-s vabalt ja tasuta kättesaadavad. Võimalik, et siin tuleb mingis kontekstis kasutada seda klauslit "kui pole teisiti märgitud". Olen tagasisidele ja heale nõule avatud.

Kas autorile peab viitama kasutajanimena nt. autor:mesimumm või kuidas?

Autorile saab viidata jah sellisel kujul nagu autor on ennast soovinud avalikustada. Ilmselt tuleks sinu näite puhul mesimummile konteksti andmiseks viidata autor: mesindus.ee kasutaja mesimumm.

Kas ma pean ka enda loodud sisule viitama?

Hea küsimus;) Litsentsi seadmise mõte oli turvatunde andmine, et mesindus.ee-s avaldatud sisu kuulub autorile. Kui autor ise oma teost oma nime all kasutab, siis ongi ju sinu esitatud küsimus vastatud.

Tormi