Vt. videot; uutviisi n.n. "mesindus- meevõtmine mesilastaru küljes olevale meehoovale vajutamisega".

Pronksmedal (100p.)
Kasutaja Lauri pilt

Vt. videot; uutviisi n.n. "mesindus- meevõtmine mesilastaru küljes olevale meehoovale vajutamisega".

Selle lingi pealkirjaks on pandud: " Mees leiutas geniaalse viisi, kuidas saada mesitarust mett kätte!"-

vt: http://wideo.ee/mees-leiutas-geniaalse-viisi-kuidas-saada-mesitarust-mett-katte/

Kas antud rakenduse leiutaja puhul on tegemist geeniusega või kuidas?

 

Näen selles uuenduses nelja alltoodud probleemi:


  • kätte saadakse sel viisil ikka pigem mittevalminud ehk toorest vedelamat mett ehk mesilaste poolt korjatud nektarit (õiemahla); enamasti siiski pole kõik kärjed ühtlaselt kaanetatud või kui on, siis vaevalt sel viisil, vaid raskusjõu toimel, lõppvalminud sitke mesi kätte saadakse;
  • kasutatakse plasti, mis saab meesse anda soovimatuid kemikaale;
  • kindlasti ei saa sel viisil puhast mett, sest et mõnes kärjekannus võib ka mesilasi toimetamas olla, kes hooba rakendades katki litsutakse või suira (mesilaste poolt hapendatud õietolmu ehk meeleiba) või isegi hauet, mis kõik sedasi purustatud saab (kuigi ilmselt kasutatakse Hannemann´i võret ehk emaeraldusvõret, mis haudme olemasolu enamasti välistab)- kõik eelnimetatu saab kahjustada mesilasi ja/või hauet ning rikkuda mee;
  • seline meevõtmise viis tekitab ebasoovitavat (muuhulgas mesilaste haigestumist soodustavat) stressi mesilasperes.

 

Mesiniku, kui mesilaste sõbra tähtsaimad aated on järgmised.

  • mesinik peab mesilaste, kui partneritega sümbioosis korraga tajuma mesilaste käitumist, s.h. häält, lõhna jne. ning kogetu omavahelist seost, samuti märkama mesilaspere käitumises muutuste suunda ajas ehk trendi. Kindlasti ei piisa jätkusuutlikuks mesindamiseks ainult n.n. "digitarust"- mesilaste pesas temperatuuri, niiskuse ja mesitaru kaalu registreerimisest.
  • mesinik olgu mesilastele partner, aga mitte sundija ehk n.n. "looduse alistaja"- see on võimatu, ahne ning rumal soov, sest et ka inimene on looduse osa. Inimene ei saa loodusele "kangi" külge panna, nagu antud videos olevale mesitarule, selleks et seejärel meid ümbritsevast keskkonnast mett jm. kraami välja pigistada, sest see suhtumine pole jätkusuutlik ning hukutab lõpuks ka meid endid.
  • Sellised oskused omandab hoolas kannatlik mesinik aegamööda alles aastakümnete jooksul.
    Eksju nii! Või kuidas noorematele mesinikele tundub- kas tarkused on juba käes? Smile

 

Eile K.21.10.2015, oli taevas selge, nõrk tuul kagust ning päike paistis kenasti- soojendades isegi sügise kohta märkimisväärselt. Meie Vooremaal asuva Aia talus olevad vaprad kohaliku tumemesilase genotüübi laadi mesilastest tõid mõned keskpäeval isegi veidi kollast õietolmu korjelt naastes tarru, kuigi nende mesilaste tagajalgade küljes olid tavalisest palju väiksemad õietolmutombud. Õues varjus oli sooja vaid umbes + 6 o C (alla + 8 o C ehk alla mesilaste lennuvõime temperatuuri), päikese käes oli temperatuur loomulikult kõrgem. Seega, kõikide taimede kõik õied pole õnneks veel päris ära külmunud, kuigi külmakraade on maapinna lähedal olnud juba minimaalselt (kuni) - 6 o C.

Hetkel (täna N.22.10.2015 keskpäeval) on väljas (varjus) termomeetritest keskeltläbi vaid pluss ~4,6 o C, taevas on täispilves (ühtlaselt hall) ja meie saja aasta vanune uhke katteklaasiga vaskne vaakumbaromeeter on täna langenud juba mitu mm-t, "schön trocken" suunast lihtsalt "schön´i" (760,00 mm/Hg) peale - näidates üsna täpselt 760,05 mm/Hg, aga (veel) ei saja vihma; keskmise tugevusega kõle tuul puhub täna hetkel hoopis läänest.
Vaid mõni üksik mesilane teeb siin Vooremaal, Aia talu mesilas täna väikese lennutiiru oma taru lähedal, mesilastarude lennuavadesse torgatud vaakumjootjate väliskülgede (läbipaistvate kuplite) serva alt vett jooma (imema) ei lenda kedagi- ammugi mitte korjele.

Vot, kui tähtis on mesilaste ja mesinike elus ilm.

 

Päikest! Smile

Papa Lauri- mesinik Vooremaalt.

 

Kommentaaride kuvamine

NB! Ära lisa oma mesindusalast kuulutust kommentaarina teisele kuulutusele, vaid lisa uus kuulutus siit!

Lollidelt tulebki raha ära võtta lollusteks.

Olen jälginud seda skeemi juba eelmisest aastast.Mida edasi seda huvitavamaks läheb !

Mida rohkem seda tambitakse sulle pähe seda usutavam see tundub hakkad uskuma ja nii edasi ja edasi...

Hea müügitöö.

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

Ämber taru nurga-all

Siin on ka ju mõni naljahammas kraani tarukülge kruvinud....

Kuid kõige suurem probleem on plast-kärjes...See on mesilastele kõige vastuvõetamatum. Sund olukord - magasinid asendatakse inim- inseneri nuputatud kärje sarnase plastiga. Sama olukord, kui emadekasvatuses - kus emad sunnitakse plasti sisse munema.

Ega ise küll ei tahaks n.ö. säästumajas elada - kus sundventilatsioon peab kogu aeg undama - muidu lämbud sinna ära...nagu plastkotti.

Kuid eks mee-ostjatele atraktiivne....

Ning selliste korpuste ostmiseks saate/antakse teile EIP-ist multi-summasid....ikkagi tehnika viimane sõna ja kaasajastamine!

Pronksmedal (100p.)

Võiksin küll öelda, et minu

Võiksin küll öelda, et minu kui noorema mesiniku mõtted selle uue imepärase meetodi suhtes ei ole nii positiivsed. Tekitab samu küsimusi, mis siin eelpool kirjaski. Õige mesinik peab oma tööd ikkagi armastama ja iga tegevuse juures hingega olema. Vaimustuses on ilmselt need, kes näevad selles head rahateenimisvõimalust. Kahtlen, et selle süsteemi loomisel on keegi mesilaste heaolu peale mõtelnud, ikka inimese enda mugavuse ja raha peale. 

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

Kuidas nimetada neid meekärgi

 Tore ,et mesilasi armastavad sulejüngrid on  teoreetiliselt sulepeast välja imenud igasuguseid hoiatusi.Toorest mett on ikka võetud,kas teadlikult või teadmatusest,plastik raamid on üsna paljudel kasutusel,iga pere röövimine on mesilastele stressi allikaks jne.

   Mida toob tegelik praktika,näitab tulivik.Sellised nõrgmee tootmise kärjed ühele korpusele on tellitud,kinni makstud ja loodan ,et jõuavad Laitse mesilasse peale 2016 märtsi kuud.Endal tuleb valmistada täispuidust korpus ja omandada tehnoloogia.Millal saabub aeg saada kaubanduslik kogus nõrgmett ja kas turg on valmis kulud katma.

    Kõik võiks osa võtta sellise nõrgmee tootmis kärje nimetuse otsimisest.Auhinnaks 1 liiter nõrgmett,võitja omakäelisest  meevõtmisest ehk kangi pööramisest.Ise võtan   ära - austraalia nõrutamis kärg-.

         Mikro...e Mart