Lugesin

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

Viimast Mesinduse Infolehte! Millest on saanud lausa mesindusajakiri! Lõhnab kangesti kunagiste/vahepealse nimetusega/ EML osakondade järele: mahemesinduse osakond - ning selle osakonna juhataja jt. taolised....Kui muidu suureks ei saa - siis võib end suurena näidata!

Otsisin siis ka päris mesindusalaseid jutukesi tollest viimaseset....2 leidsingi...

Kommentaarid allpool.

 

Kommentaaride kuvamine

NB! Ära lisa oma mesindusalast kuulutust kommentaarina teisele kuulutusele, vaid lisa uus kuulutus siit!
Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

Mul on Olustvere mesilastest kahju

Kuna oma jutule pildi lisaja ei taipa, et kõik need mesilased --- taru - korpuste seinal, otsivad oma tublit - juba mahakoksatud ema taga. Ma ei tea kas keegi veel keerulisemalt oskab ema anda?

See on I mesindusalane jutukene. Ema vahetamisest/ema andmisest .... mis sellise segaduse tekitamisega mesilasperes ei pea sugugi veel õnnestuma! Lisaks kõigile tüli kui palju - vahva oleks, kui artikli autor põhjendaks selle mesilaspere emavahetuse vajadust siin foorumis.

II mesindusalane jutuke on Kilk Aleksandri tõlge mesilaste faktsineerimise unistamisest - et erinevad ülikoolid - akadeemilise (loe: eluvõõras) mesinduse rea peale raha saaksid. ((( Oh, olen liig tundlik nende kõigi/mõtetute inimkatsete suhtes ):  )))) Isegi inimesed ei kasuta enam faktsiine... või õigem öelda ei nuuma ravimitööstust, ainus eesmärk - miks too artikkel on rahvusvaheliselt avaldatud. Kuid võib muidugi juhtuda, et tudengid taipavad uurimise juures ka äkki midagi elulist/olulist..Smile

EKMÜ ...Peaks tööle võtma oma Sirje Potissepa / taolise inimese ... kes Eesti mett oskaks hästi promoda - kui EKMÜ on probleeme mee kaubastamisega! Seda võib välja lugeda nende Mesindusprogrammi esimesest ettepanekust...???

Jututoa moderaator

Metsamummile vastuseks nii

Metsamummile vastuseks nii palju, et see konkreetne pere käituks kahjuks kogu aeg sel viisil st. tegemist ei olnud mitte just kõige rahulikuma mesilasperega, seega oli mõistlik sellises peres ema ära vahetada, et saada veidi rahulikuma käitumisega mesilaspere. Kuna kool on ka selline koht, kus võiks või peaks katsetama erinevaid töövõtteid meetodeid, siis seda ma ka tegin. Kui metsamummile veel jäi miskit arusaamatuks, siis see oli katsetus. Põhiliselt kasutan emade vahetamisel ikka lihtsamat meetodit.

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

Tänud suhtlemast Val

Minu austus - selletõttu sobid õpetama küll, et näed - oled suhtlemiseks avatud!

Igal juhul kõigile väga õpetlik lugu - ainult mõni õpilane mõistab seda kahju - aastaid hiljem - mida selline segaduse tekitamine mesilasperele tähendab...

Lihtsalt pildi allkiri tolles Mesinik lehes on vale - Sa nagu õigustaksid, et näe - sellistelt ongi vaja nende ema ära võtta - kui teised oma kallist emmet meeleheitlikult taga otsivad. Õigem allkiri oleks olnud - vaat mis juhtub - kui hää ema perest ära võtta!

Jah...kohalikud voolavad kergesti välja ....kasutatakse korpustes servaliiste,  laibamesinduse vältimiseks jne...Kuid välja voolamine on midagi muud, kui ema otsimine!

Ülemisse korpusesse ema andmine on normaalne - et to noorukene tulijatele jalgu ei jääks ning Sul endal parem teda vabastada, kuid selleks ei pea haudmekorpust üles tarima, ega kogu kupatust laiali laotama - eriti veel, kui tudengitest tõstjad abiks...