Taruvaiguga kreem.

Tahaks teha kreemi taruvaigu, mesilasvaha ja oliiviõliga. Teine variant taruvaigu, mesilasvaha, kuusevaigu ja oliiviõliga. Sõrmeotsad on kogu aeg lõhki külma veega ludistamisest. Loodan sellest abi saada. Kas keegi oskab õpetada kuidas seda teha ja mis vahekorras neid kasutada.

Ette tänades.

neeme@nlib.ee

tel: 50 15492

 

Kommentaaride kuvamine

NB! Ära lisa oma mesindusalast kuulutust kommentaarina teisele kuulutusele, vaid lisa uus kuulutus siit!

Algteadmised saad netist:

http://balscand.ee/kasulik-teada/salvi-valmistamine/    ...  ja siis katsetad ise edasi.Head pealehakkamist!

Abiks seegi

Suured tänud Vanamees. Abiks seegi. On millest alustada.

Tarune

Pronksmedal (100p.)

mungasalv

pane otsingusse, tuleb ka retsepte.

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

Apiteraapia

Apiteraapia osaga on meite maal seis tõesti lahja...Mesindussaaduste kasutamisest räägitakse liiga vähe - või otse öeldes apiterapeudid puhkavad praegu koos mesilastega.

Ma olen kasutanud taruvaigu piirituse purgipõhja "paksu putru" salvi valmistamiseks veevannil, siis vaha jt. komponendid hulka. Kui teed omale - siis ei ole grammid olulised. Peaasi on hea koostis - millal need kaalud alles tulid. Taruvaik lahustub piirituses ning seda - taruvaigust rammusat piiritust (purgi ülemist/selgemat/vedelemat osa) saab mee sisse segada. Saab taruvaigu mee - - segades ja natuke aega lahtiselt seistes lahtub piiritus hulgast ära. Ka seda taruvaigu mett on hea lõhedele määrida ning ööseks näiteks taruvaigu rogusk kinda sisse veel ümber lõhede tõmmata - kui võimalik.

Kuid puhas taruvaik ise kõige parem - tee näpu vahel pehmeks paraja suurusega plaadikene ning pane plaastriga probleemsele kohale....parandab ära ka kõige sandimad kolded....kisub isegi vähi välja - kui vaja. Lõhedele on hea veel aaloed kogu taruvaigu/vaha ja mee segule lisada. Mesi aaloega (hoida paar päeva aaloe tükke mee sees külmikus) - sisse võttes - vähe sellest, et ta hemoglobiini jõudsalt kergitab - ravib ka maohaavandeid jne. Või taruvaik veel, näiteks kui nina kinni - keera väike "küünlake ning pane ninasõõrmesse - 10, 15 minuti pärast on nina lahti - siis võid teise sõõrmesse panna. Või kui hammas valutab/vaevab - 10 kuni 15 minutiga on valu kadunud - isegi paistetus läheb silmanähes sageli alla jne..jne.

Kuid külmas vees maksa niiväga lodistada (eriti kui nahk liig kuivavõitu) mõjub pikapeale hoopis käe/küünarnuki liigestele...nuputa vees lodistamise asemel midagi välja....lõhed ükskõik kus häirivad väga - tegelikkuses hoopis kuiva naha põhjus vajab abi/selgitamist. Sageli ka kogu apteegi keemia, mis lubab pehmendada ja niisutada teeb olukorra hoopis palju hullemaks.

Hääd näpuotste tohterdamist soovides!

Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja Meehaldjas pilt

taruvaigu õli

Nii huvitav oleks kuulda sellest taruvaiguga vähi " välja kiskumisest"!

teemapüstitajale annan taruvaiguõli retsepti, mida siis saab soovi korral ükskõik, mis võideks kokku segada muu kraamiga.

10 g taruvaiku
200ml oliivõli

segada kokku ja topeltpõhjaga potis või vesivannis kuumutada umbes 10min, segada pidevalt. Kogu taruvaik ei lahustus. Segu kurnata läi tiheda riide või kohvifiltri ja säilitada tumedas nõus.

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

Taruvaigust veel

Praegu kiire pühade aeg ja koolivaheaeg jne... Siia mesinike hulka sattumise pausile leidub ikka vabandus..

Kuid taruvaik on tõesti üks aegumatu ime vahend , peaaegu iga häda puhul...Ta on kõige tugevam valuvaigisti - kuid ta ei tuimesta ainult, vaid ravib ka tegelikult. Selle tõttu on too tarukangas - kus taruvaik paksult küljes - kulla väärtusega, tõeline kergendus - nii lapsele, kui vanale - nii alles sündinule, kui juba lahkujale. Mõned õrnad ei talu selle ravitoimet üle 15 minuti....kui aga probleem sügaval ja väga suur - saab taruroguskit pikalt peal hoida - vastu sooja ihu muutub ta pehmeks. Kui on aga kasvaja - see kõige kurjem "sõber pesa punumas...siis on vaja roguskit vahetada ning kasutatud roguskid tulele anda.

Taruvaigu vähivastasest toimest toon paljudele mesinikele teada näite: Eesti üks kuulsamaid emadekasvatajaid, kes ka loenguid peab - oli üle 15 aasta tagasi fakti ees, et tal on kurgu- või kõri vähk - ja tõesti tal oli raskusi rääkimisega...ning temale määrati operatsiooni aeg - paari kuu pärast. Keegi ütles talle, et ise oled mesinik - miks Sa taruvaiguga ei kurista. Ning alles selle peale hakkas ta iga päev taruvaigupiiritusega kurku kuristama - paari kuu pärast, kui opi aeg saabus, polnudki kasvajast midagi järgi.

Taruvaigu roguski kohta toon sellise näite loomakasvatusest. Suures karjas ei märka, kui mõni lammas puudu. üks oli jäänud heinaküüni jalgapidi traadikülge kinni. Kui avastasime kobrutas jalg ümberingi ussidest ning luu paistis. Vahetasin taruvaigu roguskit mitu korda - esimese roguski kastsin veel taruvaigu piiritusega pehmemaks ning noorel lambal kasvas isegi vill edaspidi jalapeale tagasi..Kogu ravi ainult taruvaiguga.

Kõige tugevamad on muidugi probleemsele koldele need - puhtad taruvaigu lätakad - oleneb kolde suurusest..

Tänu taruvaigule poleks mesilasperes ühtki haigust, kui inimene seda organismi ei lõhuks, ega nii sageli avaks...

Selle tõttu on mesila lähedal kased olulised...ühed kõige paremad taruvaiga andjad...Olen ka seda kogenud, et uus grupp - uutes tarudes - paepealse männiku servas - rikkaliku türnpuu/kuslapuu/kukerpuu/ussikeele/nõmm liivatee jne. korjepiirkonnas ...oli taruvaigu puuduses, kuna ümbruskonnas ei olnud kaski....

Nüüd võiks õhtuni kaski kiita - kuid peab talipühi pidama minema...

Pronksmedal (100p.)

Taruvaigu...

piirituse sissevõtmisel pidage piiri. Aastaid tagasi liikus mesindusringkonnas järgmine jutt. 3 meest võtsid viina ja nagu tihti saab viin liiga ruttu otsa aga võtaks veel. Siis tuli meelde ämmale rohuks tehtud viin taruvaiguga. Kogusest ja viina taruvaiguprotsendist andmed puuduvad aga 3-st 2 maeti maha ja 3-s sai reanimatsioonipalatist välja 3-ndal nädalal.Andmed vene  mesindusportaalist kus kirjutas see 3-s kes pääses.

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

Veel apiteraapia ohtudest

Hääd uut apiteraapia aastat...mesilaste sõpradele!

Tänud Jaak0001 hoiatamast...Pidasin kunagi nii mõnegi apiteraapia alase loengu - ning ei uskunud, et maailma parimad loodustooted - mesindussaadused võivad olla ka ohtlikud...Kui ühe mesiniku naine,mu hea tuttav kustus apilaki liigse tarbimise tagajärjel. Muudkui võttis külmikust emakuppusid ja krõbistas neid, kui väsimust tundis. Vaidlesin ka siis veel vastu ning arvasin, et see oli juhuslik kokkulangemine - äikese eelse leitsaku ning nõrga südamega. Veidi hiljem läks üks kõrgelt haritud mesinik - kes liigse mesilasema-toitepiima tarvitamisest sai alati rohket pauerit....kuid, korraga kurtis, et jalad lähevad raskeks ja kustuski - kesksuvel. Likvideerisin ta mesilat. Mõlemad kurtsid ka nõrka südant - kuid olid alles 50 a ringis inimesed, ning igapäevaselt väga naksis.

Peale neid juhtumeid soovitan rangelt - mitte üle ühe kupu päevas. Ning kui sai kunagi uuritud N Liidu aegseid apilaki tablette, siis 99.9 % pole seal midagi ning 0.1% on toimeainet e. apilak-ki ((ehk üks aktiivne kupp terve karbi kohta - tööstuses on toitepiim oma aktiivsusest palju kaotanud)) - 12 tableti kohta. Seda soovitati väikelastele söögiisu tekitamiseks ning noortele emadele - rinnapiima koguse suurendamiseks - keele alla.

Too haudmepiim, mida meilgi meele lisatakse ning Hiinast ja mujalt kuivatatud kujul ostetakse on lesehaudmest ning on samuti supper vägev ning heade omadustega....nii, et kasutage rõõmuga 1:100 meesegus ka lesehaudmepiima... parimat mida loodus pakub!

Ka mesilasmürk pole mingi nalja-asi!

Sellest, kõige paremast mesindussaadusest - mis pikendab eluiga ning tõstab immuunsuse/e. inimeste vastupidavuse kõrgustesse, -võiks lausa pool päeva kõnelda. Inimene naa laisavõitu - kuid mesilasmürk lihtsalt manustatakse Sulle õige koha peale - ilma , et Sa erilist soovi oleksid avaldanud...

Tean Eestis nelja tuntud mesinikku - kelle järeltulijad on olnud ühest nõelast lämbumisohus ning selle tõttu ei saa nad kodus mesilasi pidada...Mõned mesinikud neist neljast on meie hulgast juba lahkunud - ning nende lapsed on ka juba suureks kasvanud.

Ka mõned mesilasmürgi kogujad on läinud liiga julgeks - ning on veel vanemas põlveski, mesilasmürgi suhtes ülitundlikuks muutunud!

NII, ET MITTTE MILLEGIGA EI TOHI LIIALDADA....

positiivne point on selles, et kõik mis tarust saadakse on 100% toimeaine - e. supper parim maailma kingitus - mis pole mingi pakendile kirjutatud legend, vaid tegelikkus!

Hääd koolivaheaja jätku soovides!

Pronksmedal (100p.)

Nojah...

selle jutu peale tuli meelde kunagine kohtumine ning paaritunnine jutuajamine Paul Allesega.Nõuka ajal maksti kuiva mürgi eest ikka ulmelisi summasid.

Rääkisime paljust kuid mina polnud siis veel selliseks info kontsentratsiooniks valmis. Nüüd oskaks palju rohkem küsida ja arvatavasti oleks temalgi minuga huvitavam vestelda. Tervisi Talle kas Siin-või Sealpoolsusesse Jaagult (konstantini pojalt)

Ja Paul näitas abivahendit kuidas klaasi pealt mürki kraapida.Klaaskapis ja kinnastes, et ei nahale ega kopsudesse mürgitolmu ei satuks. Ta oli üks mürgi kogumise juurutajaid tollases liidus (Tehnoloogia ja patentide omanik).

No ja mingi Ratsa rikkaks  saada soovivate N. Liidu mesinike brigaad läks täies koosseisus ühe suvega teise ilma kui ohutustehnikat eiras. Lugesin kunagi aga allikat ei mäleta.