nutimesindus

Pronksmedal (100p.)

"Päevalehes" ilmunud artikklis väidetakse, et nutimesindus tegi leiutajate perekonna rikkaks. Isa ja poeg leiutasid kraaniga taru kus vajadusel avad kraani ja lased mee otse purki, ei ole vaja raame tarust välja võtta. Leiutajad on juba teeninud 12 miljonit dollarit ja tarusid on tellitud 17 miljoni dollari eest. See on vist mingi nali kus lihtsameelsetelt petetakse raha välja, aga kui leidub lolle miks mitte. Arvan, et niisugust taru ei ole olemas.

 

Kommentaaride kuvamine

NB! Ära lisa oma mesindusalast kuulutust kommentaarina teisele kuulutusele, vaid lisa uus kuulutus siit!
Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator

Täiesti olemas.

Kuid päris nii lihtne kui reklaamis see ikka ei ole Laughing out loud Meie oludes see ei tööta (minu arvamus vaid ), kuid kui rahast kahju pole saab ju proovid Wink

Siit saab tellida : http://www.honeyflow.com/

Mina küsiks enne tellimist, et mis saab siis kui mesi peaks seal kristalliseeruma, või siis kui suir pannakse sisse ? Ka seda, et kas pärast mesilaste kätte andmist töötavad liigendid ühe hooaja ?

Pronksmedal (100p.)

nutimesndus

Vaatasin ka neid videosi, kahjuks on need ingliskeelsed. Kas need on mingid spets raamid kärgedega kus midagi keeratakse nii, et kärjekannu alumine pool kuidagi avaneb ja mesi voolab välja.

Aasta mesinikHõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja AimarL pilt

See

asjandus teeb täpselt seda, mida seal õeldakse - saab lasta mett purki otse tarust. Töötab ka Eestis. Kui keegi mõtleb, et kas see hakkab asendama vurre ja kaanetusmasinaid, siis peab pettuma, kahjuks mitte. Panen ühe lingi, kus näha kuidas asi tegelikult toimib:

https://www.youtube.com/watch?v=ryWC92NT2Eo

 Vähemalt hea, et nuputatakse, kuidas mee võttu kergemaks teha. Antud asjandus sobib reklaamtaruks, on ju väga efektne suvel laupäeva hommikul lasta värskelt küpsetatud pannkookide peale tarusooja mett oma lastele või külalistele :)

Pronksmedal (100p.)

nutimesndus

Mõni inglise keele oskaja võiks siia tõlke trükkida. Nagu aru saan on need plastist raamid mille kärjekannusid saab kuidagi tagantpoolt avada.

Pronksmedal (100p.)

nutimesndus

Neid kärgi peaks ise nägema: kärjevõti, liugplaat, kärjed lukku panna jne. on raske aru saada neid nägemata. Paistab mingi mänguasjana, mett saab võtta ainult neist kärgedest kus hauet ei ole. Kaanetist ei avata, kärjekann tehakse tühjaks,kuidas siis mesilane sinna uuesti mett saab panna, peab ise avama?

Pronksmedal (100p.)

nutimesndus

Tõlge

Kokkuvõte sellest, mida see mees seal videos räägib:

 

„Täna näitan teile, kui lihtne on mett võtta Flow Hive’iga. Vaja on purki, toru (mille abil juhitakse mesi purki) ja kärjevõtit, millega kärg lahti keeratakse. Samuti on mõistlik kasutada maski. Siis ta avab taru ja vaatab kärgi, üks kärg on täielikult mett täis. Kärg on valmis siis, kui sellel on vahast kaaned peal. Üks kärg on pooleldi täis, mesilased alles panevad sinna mett. Kahest kärjest võtsin paar nädalat tagasi mee välja, need on tühjad. Kõige äärmises kärjes on mõned kannud tühjad. Seda kärge saab vaadata küljeakna kaudu. Mesilased on kõik kannud kaanetanud. Mee võtmiseks peaks kärg olema täielikult või peaaegu täielikult kaanetatud. Siis on kindel, et mesi on valmis. Enne mee võtmist tuleks taru 2,5 kraadi tahapoole kallutada, et mesi raamist välja voolaks. Kallutusfunktsioon on tarudesse sisse ehitatud. Liugplaadil on kaks asendit. Enne mee võtmist tuleb plaat panna ülemisse asendisse, sest kui mesi maha voolab, hoiab plaat selle taru sees. Siis võtab tarul ühe seina lahti ja kärje väljalasketorult korgi eest. Siis paneb väikse toru kärje külge, purgi toru alla ja keerab kärje võtmega lahti. Mesi voolab purki. See on kõigest mee võtmise protsess. Mesilaste eest tuleb hoolitseda samamoodi nagu tavaliste tarudega. Kõige kiiremini olen kärje tühjaks saanud 7 minutiga, kõige kauem 3-4 tunniga. Terve kärje korraga avamine võib olla raske. Lihtsam on, kui avada korraga veerand kärge. Selleks tuleb võti osaliselt sisse lükata ja kärg lahti keerata. Siis võti kaugemale lükata ja uuesti keerata. Mesi voolab suhteliselt kiiresti, sest tarus on umbes 35 kraadi sooja. Mesi on välja voolates päris soe. Nagu näete, ei häiri mee võtmine kärje pinnal olevaid mesilasi üldse. Vahakaaned on kärjel endiselt peal. Mesilased käivad kärje peal nagu tavaliselt. Sellise kärje tühjendamiseks kulub praegu umbes 15 minutit, aga see võib kesta ka 3 tundi, sõltuvalt sellest, kui paks mesi on. Praegu on ümberringi palju õisi ja õienektarit ja seetõttu ei ole mesilased meepurgile mett varastama tulnud. Aga kui mesilased on näljasemad, tuleks purgile midagi peale panna. Kasutada võib võrku ja kummi või kasutada kõverat toru, mis läheb purgikaanes olevasse auku, või võite kasutada plastkarpi, millesse on tehtud auk, või toidukile. Üks purk on täis, siin on nüüd üle 3 kilo mett, mis kõik on tulnud ühest raamist. Vahetasin täissaanud purgi kiiresti uue vastu. Üle 3 kilo on käes ja mett tuleb ikka veel. Kui mesi on võetud, tuleb raamid uuesti lukku panna. Selleks tuleb kärjevõti lükata ülemisse pilusse ja alla keerata. Nüüd saavad mesilased kärge uuesti täitma hakata. Kärje lukuavale tuleb kate peale panna. Selle saab peale panna ainult siis, kui kärg on lukku keeratud. Torud tuleb ära võtta ja avadele korgid peale panna. See meejääk, mis jääb väljavooluavasse, jääb mesilastele.“

.