Olen otsinud aga paraku pole noorel algajal kuskilt saada infot:Teeks ühe koha kus konkreetseid linke, soovitusi, projekte, jooniseid 30-100 perelise mesindusruumi kohta(ka suuremad on abiks asjadest arusaamisel) !
Mitmekordne ümbertegemine on paraku kulukas ja võib viia entusiasmi lõppemiseni.
30
30 perega saab etukalt kodus köögis vuritada (juhul muiduki kui saad kaubale ema, naise vöi elukaaslasega). sealt edasi aga tuleb hakata mötlema vuritus ruumi tegemisele vöi möne ruumi kohandamisele. näiteks mina vuritan köögis, mille ruutmeetrid 12 m2 sellest töö pinda on ligikaudu 8m 2
saab hakama, kuid vuritatud raamidega kastid tuleb kohe esikusse panna, ja sealt edasi kärje sulatuse vöi säilitamis ruumi, vastavalt olukorale, kui vuritama hakad siis esialgu on päris kitsas, ja et vuritamist vajavaid raame tuleb mesilast jao pärast tuua, ja siis ära vuritada ja siis uued kastid vuritamiseks tuua. muidugi oleks hea , kui 12 ruutu oleks mee kastide jaoks (kus oleks vöimalik ka met soojas oida ja teist sama palju vuritamise jaoks.
Muidugi etevötte suurenedes täiustatakse ka ruumide suurusi, ( alguses ei suuda sa nigu nii mesindus paleed ehidada, mida sul läheb vaja kui 1500 mesilat pead.
Aga kui ehitama peaksid hakama siis mötle sellele kuidas oleks vöimalik kaste lihtsalt transportida, et läve pakud ei segaks näiteks roglaga liikumist. vöi paki veo käruga. suure mesila juures on tegelikult palju olulisem inventari ruum ja selle suurus, kuna seal peab ruumi olema piisavalt vöi isegi rohkem, kuna sinna tuleb paigutada see inventar mida talvel peredel ei kasutata.
näiteks 100 mesila
1 pere kohta on talvekorteris3-5 korpust+ raamid, 1 sööda nöu siis uued raamid mida pole veel jöutud koku lüüa, vöipolla korpuse jupe millest hakatakse korpuseid koku lööma. jne köik se nodi koruta perede arvuga saad teada palju sul nodi talvitumisel varjualla tuleb paigutada
siia vöib veel lisanduda paarumis tarud, uued tarud, vöi tarude osad(korpus tarude puhul).
ja siis peab olema selline ruum kuhu saad ajutiselt varju alla panna erinevase kohta need korpused mis on talvekorteri jaoks valmis ja mis ootavad veel kraapimist ,pöletamist, raamid traatimist jne. kuna sügis läheb väga kiireks siis pole vöimalik köiki töid koraga teha, et siis osad asjad ei peaks öues ligunema. mesindus maja projekti mul pole sulle anda. kuid pisiksed näpunäited mida tuleks silmas pidada. vuritus ruumi eeskirjad ( milline peavad ruumid olema hügeeni poolepealt vaata netist selle nimi oli vist see
http://mesindus.ee/files/head_mesindustavad_projekt.pdf
loodan et oli abi
Unistus ja selleni jõudmine.
Midagi on läbi elatud väikse raha ja mesilaga.Kui raha - ja maamured puuduvad siis tee ruutmeetritele vastav ristkülik ja hakka sinna ruume paigutama.Kõigepealt need ,ilma milleta kuidagi ei saa ja siis muud ruumid juurde.
Napi rahaga,tasub kindlasti mõelda toetuse taotlemisele,mis eeldab maa ja projekti olemasolu,ehitusluba,ehitaja leidmist,etapiviisilist arendust jne.Kõrbesin ja maksin osa saadud toetust tagasi.Uue toetusega ostsin ära naabri suvilakökatsi ja nüüd naudin jahedust.
Mikro...e Mart
Mingi...
arusaamise mesindusmajast saab H.Taltsi Tegelikust mesindusest.Napp pool lehekülge ja mõned pildid ning plaan. Rusikareegel Lääne-Euroopas on, et perede arv korda1-1,5-ga Oma kogemesest ütleks, et vähemalt Perede arv*2-ga. Ja siis ka kõik tegevused ästi ei mahu Kes vene keelt oskab siis küsige beeland.ru-st. 3-4 aastat tagasi uurisin sealt antud teemat. Oli vist projekte kuni 800-1000 pereni.No ja kui mesindusringkonnas juba natuke orjenteerub siis leidub ka Eestis päris häid maju.Ja kui jutusoonele saab siis võidakse oma maja õnnestumistest ja ebaõnnestumistest ka rääkida. Vanemad tegijad pole ju reeglina vundamendist alustanud vaid kohandanud olemasolevat