KURGIROHI

Pronksmedal (100p.)

Kurgirohi on üks paremaid meetaimi , aga kuidas kasvatada - kas  üksikutes peenardes ,et leviks ise edasi  tervele  põllule  , või külvata rohtunud põllule  ja  hakkab kasvama . Teab keegi juhendada soodsat  seemne ostu  kohta .

 

Kommentaaride kuvamine

NB! Ära lisa oma mesindusalast kuulutust kommentaarina teisele kuulutusele, vaid lisa uus kuulutus siit!
Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

Kurgirohi

Rohtunud põllule pole mõtet külvata - ta kultuurtaim....kamara sees jääb nõrgaks ning kaob kiiresti. Ning aiamaal, või haritaval põllul muutub kiiresti isekülvajaks "umbrohuks", eriti veel, kui mesila lähedal - saab hästi tolmeldatud. Kui õnnestub tekitada kurgirohu põld on seda igal aastal vaja äestada, siis ei pea seda kunagi uuesti külvama. Seemet müüvad mesinikud ise, mesinduskauplustes ja ka laatadel jne.

Mul kosuvad aiamaal kevade poole kõiksugu aiaviljad ja maasikad, kuid sügisepoole kipub kurgirohi võimu omakätte võtma - olgugi, et on ainult peenra servadesse ja kartulivagude vahele kasvama jäetud.....Ta ka hea inimese toidulauale.

Pronksmedal (100p.)

10 aastat kurgirohuga

olen möllanud selle taimega üle kümne aasta. Ja selle ajaga olen saanud põldu laiendada 0.3 hektarini. (kindlasti on sielles minu viga, ei vaidle vastu). Aga olen ostnud seemne pakikesi poodidest ja turu pealt a' 1-2 grammi seemet pakis (mujalt ei ole lihtsalt leidnud, jällegi minu viga). Praegu Maximas müügil 49 senti !!! pakikene (kampaania ajal 36 senti) Hektarile oleks tarvis 6-8 kg seemet, ehk 3000 kuni 4000 PAKIKEST (KUI on pakis 2 g) Ja rahaliselt arvestades 1500 kuni 2000 eurot. No hulga mett peab ikka ära müüma, et kulu tagasi saada. Aga mummid külastavad taime muidugi hästi ! Kahjuks mööda PÕLDU TAIM laiali valguda eriti ei taha, seal kus külvatud oli, seal kasvab muidugi küll. Põld umbrohtub ka kõvasti ja PRIA le ei saa kuidagi sellgeks tehtud, et need ON meetaimed! (olgu aga maha niidetud vastavalt NIITMISTE tähtajale)

Aga ikkagi edu väga soovides!

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

mina

mina kurgi rohtu pole kasvatanud ,kuid meesikat ja keerispead küll.

keerispeaga oli küll nii et kui mulda liigutasid, siis kasvas terves põllul ühtlaselt, kui aga arimise löpetasid, siis esialgu kasvasid laiguti, ja löpuks hakasid hääbuma. (mite kül päris ei kadunud ära,) aga üksikud taimed jäävad, kui aga mulda liigutad on seal palju seemneid ootamas idanemist

 

Arvan et kurgi rohuga on sama, kui seemet ei korja ja lased pölule maha pudeneda, siis liiguta mulda ( äästad , kuldi veerid)   siis tärkavad seemed uuesti ellu. looduslikult, lihtsalt köik seemned ei satu mulda, ja see tötu ei haka kasvama.