Mesindamine Jaapanis

Sattusin täna huvitava lingi peale kus Jaapanlastel on oma tehnika mesilaste pidamisel. Täitsa huvitav varjant. Tegemist vägagi hobimesilaga.

https://www.youtube.com/watch?v=WocSM4Z4ltU 

Arvamused ?

 

Kommentaaride kuvamine

NB! Ära lisa oma mesindusalast kuulutust kommentaarina teisele kuulutusele, vaid lisa uus kuulutus siit!
Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

Jaapanlaste hobi?

Tere üle pika aja... siia mesilaste imelisse maailma..

Tänud jaapanlaste peale sattujale!

See ei pea üldse hobimesindus olema. Märkasin 45 kraadise nurga all kärjeehitust juba aastakümneid tagasi siin meite maal - ju sama kõikjal maailmas. Just nii ehitavadki nad kärgi lendla suhtes looduses ka või kui neil lasta seda ise teha. Kui nad asustavad ilma kärgeteta lamavtaru - teevad nad veel vingemalt - nagu kalasabas diagonaalis kokku. Mul oma kogemus. Olen alati imestades kuulanud - mingite kuulsate mesinike ülistamist, kes ikka täpselt "avastasid selle kärgede paksuse ja MESILASTE KÄIGU seal vahel... mis seal avastada, see ju loodusest kogu aeg näha.

Jaapanlaste mesinduses on too nuga-jõhv vinge riistapuu - tee või omalegi.

Nende mesipuu jälgib väga täpselt mesilaspere tegeliku ruumivajadusega... Ega Langstroti veinikastid - prantslaste sadamakailt mesilaspere bioloogiaga ei arvesta!

Mind pani imestama see jaapanlase kopsimine vastu taru - ise ka vahel kopsame siin, et ema kohta teada saada - või kõla järgi mee ja tühjade kärgede heli kuulda.. Mesilased tunduvad seal olema omas keskkonnas, või on hea korje aeg, et kopsijat vaatama ei tule - kasutavad puhurit ...suitsikut ei kasuta, isegi mitte veega roosipritsi pole neil vaja...

Saavad hea mee - kuna pole kärjepõhju kasutanud,

tublid!

Ise täitsa mõtlesin,et võiks

Ise täitsa mõtlesin,et võiks sellise torni endale püsti panna ja vaadata mis sellest saab. Ega selline stiil on ju puhtalt sama mis pakktaru aga neil on lihtsalt kandiline ☺

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

Isegi puu-pulkadest rist

 iga kasti sees, nagu meie pakktarudel oli.

Minu vanaisal olid ~80 sm kõrgused kahe lendlaga... olen siin neid kirjeldanud. Ainult magasinis olid tal kärjeraamid. Täpselt sarnased olid ka jaapanlastel - ühes filmis, kus nad külili tarust kärgi välja lõikasid ning nõrgmett said.

See kastimesindus - meil levinud sõna , korpusmesinduse asemel on sülemite vältimiseks parem...saab kõrgemaid torne laduda.

Sisemised ristid on vajalikud, et kärjed kokku ei vajuks, kui pealt mõne korpuse maha lõikad.