Mis taruga tegemist?

Tervist

Küsiksyn teadjamate mesinike käest mis taruga tegemist,olen asja uurinud ja tunndub nagu Tartu taru moodi aga antud isendil on erinevusi näitex

1katuseviil on teisipidi 2 raami välismõõdud on 450¤330 ilma vaheliistudetta.3ja raamidepealne magasiniruum pole nii kõrge kui tartu tarul.

ja mahutab 16raami.

Need olid põhilised erinevused võrreldes tartu taruga millele ta sarnaneb.või on tegemist lihtsalt samkompunniga;)

 

Kommentaaride kuvamine

NB! Ära lisa oma mesindusalast kuulutust kommentaarina teisele kuulutusele, vaid lisa uus kuulutus siit!
Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

Eelmise vabariigi aegne tore taru,

kui ta veel 16 raamiline kah on. Pole mingi samkompunn... Südamega , hea meistri tehtud... väga levinud ning seni veel kasutusel. Nüüd peab ainult katuse hingedelt maha tõstma, et 4-5-6 magasini peale ära mahuksid...kes neid sülemeid püüda viitsib. Eelmise vabariigi aegu peeti sülemlemist loomulikuks.

Ta on tänapäeva eesti raamide jaoks mõni mm kitsam... ja kenasti paistab ka, et need tarud/pesaruum olid sügavamad, et talvitumine oleks parem. Vaheliiste ei kasutatudki...vajadusel olid laelauad. Magasini raamid tehti kohe laiema/jämedama pealmise liistuga, et mahuks sügavamaid kärjekanne ehitada - et vältida emade magasinis munemist (viletsa korjega - munesid niikuinii) jne..

Äitahh metsamummile

äitahh hea ja põhjaliku vastuse eest .ma olen jah enamus tarudel hingedelt maha tõstnud ,et saaks magasine rohkem panna ,mind ennast pani ka imestama see ,et nad hästi on säilinud mul kokku neid 11tykki ja väsimimuse märke veel erilisi  pole :)katsun nende eest ikka hoolt kanda.