Talvitumine

See on nüüd siis esimene kord kurbusega tõdeda, et pere suri nälga! Häbi, mesinik, jätsid oma mummid niiviisi hooletusse Sad Küll on kevadeks surnud  pere, mis polnud sügisel talvituma minnes parajalt tugev ja sisetunne ütles, et kevadet need ei näe, küll on hiir ajanud kobara keset talve laiali ja pere hingusele läinud. Isegi pere, mille nugis jaanuaris laiali peksis ja taru hakkepuiduks muutis, suutsin ma päästa! Ohjah, igal juhul panin eile sööda kõigile peale ja loodan parimat!

 

Kommentaaride kuvamine

NB! Ära lisa oma mesindusalast kuulutust kommentaarina teisele kuulutusele, vaid lisa uus kuulutus siit!
Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

perede nälg

Perede nälg.

See ei pruugi sinu süü olla, teinegord mumid veavad sööki taru piisavalt, kuid soojade talvete ja soojalt kini kaetud pere ei löpeta haudme tegevust öigel ajal ära. ja kuna haudme söötmine vötab palju sööki +  haudme kasvatuseks on vaja oida 36 kraadi , aga ohu temperatuur ov 0 vöi isegi miinuses, siis mumid liigutavad enast palju et öhutemperatuuri 36 kraadilk oida. See tegevus aga vötab palju energjat.   energja saamiseks aga süüakse palju. Kui aga süüakse palju siis tahetakse ka  WC käia, kuna aga õue ei saa siis roojatakse taru.

Kui mumid söövad palju siis  saab ka toit kiiresti otsa, kuna mesinik arvestab söödaga  nii et mumid talvel " tukuvad" ja ales kevadel haudme ja muu tegevusega alustavad, kui aga siis söögi puudus tuleb on vöimalik  juurde anda.

 

Vahest on nälga suremine tingitud ka vee soontest ( maa all ) mis äirivad mumide elu tegevust

Ja vahest ka körge pinge liinide magnet väljad ( kui tarud  nende peal vöi all asetsevad.

 

1-2 pere kaotus talvega pole probleem, kui aga kaotus on 50% -100 % on halvasti.

mul palju hulem ja ka katsun sellest vällja tula (  kaotus90%)    Loodan et mite 100%

 

Muretumat talvitust sulle ja mumidele.

Pronksmedal (100p.)
Kasutaja Agne7 pilt

minul seekord vedas, l@ksin kindlapeale v@lja

Kasutasin sspetss66ta  ja lamavtarusid, yhe kraini pere juures k@isin peaaegu iga p@ev halle hiiri v@lja ajamas, p@@stsin @ra! Korpustarusid ei julgenud seeaasta  kasutada! Reste toppisin ette, vahele,lykata ei saanud vahele!!