Revolutsiooniline Austraalia imemesipuu jõudis Eestisse

Kasutaja Meees pilt

http://online.le.ee/2016/04/02/martna-talunik-hakkab-imemesipuud-katsetama/

"Ikka väga targasti välja mõeldud, iseasi, kas ta mul tööle hakkab,” ütleb Kirs.

Küsimusi tekitavad kindlasti plastik ja Eesti kliima. Võib-olla võiks neid plastikust kärgi enne kasutamist vahasse kasta? Eks siis jälgime mängu.

 

Kommentaaride kuvamine

NB! Ära lisa oma mesindusalast kuulutust kommentaarina teisele kuulutusele, vaid lisa uus kuulutus siit!
Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

FLOW raamid.

   Kuidas neid raame ja taru korpust kutsuda.Pakuks välja nõrutus raam ja taru või midagi sellist.Minul on samuti kohal 11 kärge ilma korpuseta.Loodan,et eestis on sellise võimega puutöö mehed olemas.Propageeritakse mesindamist langstrot tarus ja korpuse kaupa,millega ilmselt ei nõustu.Olemasolev eesti raamil põhinev tehnoloogia läheb ümbervaatamisele.Siiani pole eesti raami mõõdus komplektset raami õnnestunud kokku panna,sest kinnitustrossi litekoht ei tööta.Täiskorpust ilmselt ei katseta.Mesilastele hakkan kärgi pakkuma siis kui peres on vähemal 7 raami hauet ja paigutan kärjed haudme äärtele.Kui mesilased mind välja naeravad katsetan midagi muud.Jämedalt kärg mille hind on 100 tollarit peab tootma mett,mitte konutama tarus.Olgu need tarud saadud kingiks,ostetud säästude või toetuse eest,pole mesilasele tähtis.

    Saladust oma tegutsemisest hakkan avaldama ja olen suhtlemiseks kollegidega avaud.

       Mart Rannu

Pronksmedal (100p.)

100 EUR-i raam?

Ei saanud aru, miks see raam peab 100 EUR-i maksma?! AliExpress´is maksavad 7raami 178.67EUR-i + saatmine Eestisse 94.90 EUR-i! Loomulikult lisanduvad tollimaksud! Tellides 6-e raamise tarukomplekti on hind 266.98 + 94.19 saatmine!

Pronksmedal (100p.)

Alul suht skeptiline...

sest kipun arvama,et väljavoolamiseks tuleb välja lasta toores mesi. Võilill, raps ka tatar suhkrustuvad ikka väga kiiresti. Ma ei räägi paksust meest nagu kanarbik jne.1-2 pere pidajatele pensionäridele ehk.Aga  kui ilm või tervis selliseid inimesi mõni päev  tarust eemal hoiab siis päästab vaid soojendamine.

Aga ilmselt tuleb seda väga ettevaatlikult teha kui kannuseinad ka plastist. Aga jõudu veidrikutele ja katsetajatele.

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

Mida võtta,kustkohast.

  Milliga kaupleb see Ali... ei oska öelda,kuid  Austraaliast tuleb autorite toodang koos teadmiste ja kogemustega,mida toetab ka Pria.Praegu kauplevad ettetellimise ja ettemaksuga ,ooteajaga mitu kuud.

       Mart

Pronksmedal (100p.)

Jaan Tatikatest pole üheski riigis,

ühegi riigikorra ajal puudu olnud.

FLOW raamid

Mart ole hea kirjuta kuidas sul nende raamidega mesindamine ka käib. Kas see nii ladusalt läheb. Vällamaa videote pealt tundub seekõik väga lihtne olema ja mesi aina voolab. Kas see ka päriselt nii on ? Võib olla kirjutad kas on ka mingeid probleeme. Ajaliselt peaks juba tulemusi olema.

Mõte endal ka nende raamide peale üle minna.

Tervitades

Tarune

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator

Mesi tarust purki

minu arvamus,sellega võivad mängida hobinikud ,kel aega ja raha,pria pidi ka ka toetama nii et jõudu leiutajatele!

see ju bluff..samahästi võid

see ju bluff..samahästi võid mesilased ämbritega korjele saata..ja kui PRIA veel ka toetab...jah...

mujal naaberriikides on mesilasperedele otsetoetused..isegi Venemaal?.ainumas riik on Eesti Vabariik kus seda pole...on ainult huiamine...

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

Pisisuld närivad PRIA konti.

 Kestvaid mesindusettevõtteid toetatakse kui küsid ja vastad nõuetele.Pisisulid võiks vaadata peeglisse ja muuta oma suhtumist.Sellised kärjed on kasutusel üle aasta ja vastukajasid võib vaadata vastavas foorumis.Ilma olusid tundmata mett kätte ei saa.Olemas nii vasatav taru kui eraldi kärjed.Emaeraldus võre tuleb kindlasti kasutusele võtta,sest munadest mis kärjes arenevad millegipärast ainult lesed.Pered peavad olema suured ja ruumipuuduses.Tänavune mesindussuvi annab väga niru tulemuse ükskõik millise kärje ja taruga.Katsetamine ja õppimine jätkub.Mida rohkem katstajaid seda rohkem tähelepanekuid,kuigi see lõbu pole odav.

         Mikro...e Mart

vaja esitada toetusetaotlus

vaja esitada toetusetaotlus sellisele mesilastarule.kus mesilased tassivad ämbritega mett tarusse...mesindusprogrammi mraames..jne...

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator

Hooaeg läbi.

Kas nüüd on keegi, kes neid imetarusid kasutas valmis ka infot jagama ? Tänan ette! Wink

unustage ära

see uduvere uudistoodang. müügi mõttega võiks aretada tõesti ka äbritega mett tassivad mesilased. miks mitte siis hoopis kohe raha tassivad? oleks veel parem. Laughing out loud siis pole vaja enam toetusi ka priast ega mujaltki.

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

Kokkuvõtete aeg.

 FLOW taruke ja kärjed olemas olid mesilastela antud tutvuda ja saaki koguda.Saak tagasihoidlik,investeering 3000€ nõrutades sain 5 liitrit mett.Uel aastal lasen käiku kogu kärje varu.Uduvere kirsasaabastele ilmselt andmeid jagama ei hakka.Kui midagi avaldada,siis ülemaailmses FLOW foorumis,kus registreerituid on üle 5000 mesiniku.Laitses,kinnistul Lagendk 10 tutvustan olukorda selles valdkonnas 06.11., peale seda,kui 20 mesilasperet on kätte saanud oblika tilgad,vahasulatus potis on üle 10kg sulavaha,on puhastatud 1liiter suira ja liiter suira pastat.

        Mikro...e Mart

Pronksmedal (100p.)

Vau,

ca 1% tootlust. Umbes sama oleks saavutanud, kui rahapakki kaminas soojatootmiseks põletada.

Kuidas Pria seda toetas, jääb sügavalt selgusetuks...

nagu härra juba

ütles, siis kirsasaabastele seda saladust ei öelda. Laughing out loud pria kohta isegi 1% tootlust muidugi kõva sõna. seal on näited, kuidas nähtamatutelegi asjadele toetust antud, rääkimata siis käegakatsutavast võlutarust. kiplastemaa toimetamised..

Pronksmedal (100p.)

Kas imetaruga ikka on lihtsam ja mugavam?

https://www.youtube.com/watch?v=Z54bL6kjyOI

Vaatasin seda videot ja pani mõtlema kas selle imemesitaruga käib asi mugavamalt ja kiiremini kui vanatmoodi korpustaruga.
Tõstad 5 korpust(40 raami) korraga auto peale, lahtikaanetamine ja vurri ladumine võtab aega julgelt alla tunni või jooksed 40 klaaspurgiga (iga raami jaoks vaja üks purk) mesilas ringi, katad kinni, et võimalikult vähe herilasi toita, jälgid, et purgid üle ajama ei hakkaks, pärast suurde tünni vaja ringi valada enne pakendamist.

Kas osta üks imetaru või sama raha eest üle 15 raamide ja kärgedega tavalist korpustaru?

Igaühe enda asi millega keegi tegeleb kui ei ole see teiste arvelt.

FLOW taruke

MART!

Kui ikkagi veel vara pole ühte "pisiasja" küsida ilma 6-ndal Laitsesse tulemata, et kuidas need raamid ikka ja jälle sujuvalt liiguvad, kui peale nektari ja mee putukad veidi ka suira sinna topivad ja seda naamoodi muserdada (vaatamata sellele, et haue allpool on). Ja kui  siis kärgede avatud asendis mõned MUMMUD kähku kannusid puhastavad ja  jalgu -päid ja perrapidi nende vahele kinni ja lukku jäävad ja nende mõned kehaosised kinni vaigutatakse. Et kas siis kärjed ikka liiguvad lahedasti?

Täpsemalt saab sotti ehk kogu sessiooni kasutamise järel küll, aga ikkagi.

Vastamisel ette tänades!

bighornet

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

Mart arvab.

 Kärgede viimine nõrutus asendisse peaks toimuma siis,kui kärg on mett täis ja kaanetatud.Vaatlus avad annavad sellest selge pildi.Suira paigutamine kärge on vähetõenäoline,sest kärg on lese kannu mõõdus.Suira olemasolul ilmselt kärje liikuv osa plokeeritakse.Ülemäärane jõu kasutamine võib kutsuda esile selle elemendi purunemise.Purunenud element on väljavahetatav.Kärje elemendid ja kärg ise on puhastatav ja pestav.

    Kärje nõrguma võib panna ilma taruta ja mesilasteta.Nõrutus praktika andis teadmise.et mesilas peres nõrutamine tekitab väikese lühiajalise ujutamise meega

       Mikro...e Mart

   Sain läbi juhuse antud

 

 Sain läbi juhuse antud taru omanikuks ja võin järgmine sügis vabalt infot jagada kuidas ja kas töötab Smile ilmselt päris adekvaatset infot siiski vast sügisel ei saa jagada kuna olen täiesti roheline antud teemal ja kevadel saan oma elu esimesed mesilased :)