Hakkab siis mürgitamine juba vaikselt pihta .

Pronksmedal (100p.)
Kasutaja tomm pilt

Sain siis täna sellise sisuga e- kirja suur tootjalt .
Tere!

Teeme taimekaitse töid reede 29.04 kui ilmastik võimaldab. Arumetsa, Võidu ja Soometsa külas.  Alustame Arumetsa orjenteruvald kell. 14 Võidu kell.17. Soomets kl 19.
Tehakse  talivilja orase põldudel herbisiid+leheväetis+kasvuregulaator.

Ilusad kevad ja lootes viljakad koostööd suveks lugupidamisega.

Eelmisel aastal hoidsin mesilasi suvejooksul 16 päeva kinni sest mürgitamine käib päeval , sama ka sellel aastal kell 14.00 pole kuidagi enam võimalik linnukesi tarru tagasi saada !!! .

 

Kommentaaride kuvamine

NB! Ära lisa oma mesindusalast kuulutust kommentaarina teisele kuulutusele, vaid lisa uus kuulutus siit!

Talivilja orase...

...põllul ei tohiks ka ilusal päikesepaistelisel keskpäeval mesilasi olla. Neil pole seal miskit teha. Kõige ohtlikum on muidugi isektitsiidid (putukamürk).

Pronksmedal (100p.)
Kasutaja tomm pilt

Ümmber põllu õitseb jätkuvalt

Ümmber põllu õitseb jätkuvalt paju !

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

Soovi neile

TOMM samuti ka ilusat kevadet ja viljakat koostööd hooajaks.

Täna teatamast -

Kuid palu tungivalt, et nad Arumetsa ja Võidu teeksid - kas eelmisel õhtul...või hiljem, mitte mesilaste aktiivse lennu ajal! Pered on tänavu jahedaga tarudes kükitanud ja juba väga suureks kasvanud. See on suur kahju, kui nende lennuteed sellisest põllust üle lähevad, kus mürgitamisest veel kuute tundigi möödas pole...Iga kevadine mesilane on kulla väärtusega.

Aga positiivne ,et

Aga positiivne ,et suvatsetakse juba teavitada.Kui õitsvaid taimi põllus ei ole ei ole muud teha kui pealt vaadata. tuulega ka ei tohi üle 4 jne. ms.http://www.pma.agri.ee/download.php?getfile2=3155

Kui päris näpuga järge ajada on päeval küllaltki raske pritsida ,et kõik nõuded täidetud oleks.

Aasta mesinikHõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja metsamesinik pilt

Mürgitamine jätkub

Kehtna valla kodukal siis sihuke teade: 

Edelaraudtee raudteedel on kavas  ajavahemikus 21.juunist  kuni 22.juunini  ja 27.juunist 29.juunini umbrohutõrjetööd Türi-Lelle ja Lelle-Pärnu raudteelõigul. Inimeste viibimine ja koduloomade karjatamine raudtee piirkonnas tööde ajal ei ole soovitatav, võimalusel hoida raudteest eemal ka kodulinnud ja sulgeda mesilastarude lennuavad. Pärast umbrohutõrjet vältida võimalikult kariloomade söötmist kemikaalidega töödeldud piirkonnas. Umbrohutõrjeks  kasutatakse vahendit RODEO XL.

Sulgeme siis täisjõus mesilasperede lennuavad...? Ilmselt pole sellise soovituse väljakäijal mesindusest vähimatki aimu. 

Seadusest väljavõte: .../Trammi- ja raudteel ning gaasitrassil taimekaitsetöö tegemise korral teavitab töö tellija ümberkaudset elanikkonda kavandatava taimekaitsetöö tegemise kuupäevast ja kellaajast .../

Kuigi kasutan arvutiga töötamisel prille, siis ei näe isegi hoolikal vaatlemisel mingit vihjet kellaajale... 

Veel seadusest: .../Taimekaitsevahendit on keelatud pritsida alal, millel on õitsvaid taimi, välja arvatud juhul, kui taimekaitsevahendi pakendi märgistusel on märge, et seda võib kasutada taimede õitsemise ja mesilaste lendluse ajal.../

Mina küll seda märget ei leidnud. Ja et raudteetammil õitsvaid taimi ei ole, seda ma ka ei usu...