Arutati Eesti seisukoha üle glüfosaadi kasutamisele

mesindus.ee haldajaHõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

Maaeluministeeriumis kogunes eile põllumeeste, keskkonnaorganisatsioonide ja ametkondade esindajate ümarlaud, kus leiti, et Eesti võiks toetada glüfosaadi mittepõllumajandusliku ja mitteprofessionaalse kasutuse piiramist.

Seoses glüfosaadi senise kasutusloa lõppemisega on Euroopa Komisjoni laual heakskiidu pikendamise eelnõu, mis on kogu Euroopa Liidus (EL) viimase aasta jooksul arutuse all olnud. Euroopa Komisjon esitab glüfosaadi heakskiitmise eelnõu liikmesriikidele hääletamiseks 18. mail, eelnõu lõplik tekst esitatakse liikmesriikidele paar nädalat enne hääletust.

Arutelu toimus eile: http://agri.ee/et/uudised/maaeluministeeriumis-arutatakse-glufosaadi-hea...

 

Kommentaaride kuvamine

NB! Ära lisa oma mesindusalast kuulutust kommentaarina teisele kuulutusele, vaid lisa uus kuulutus siit!
Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja smart pilt

RE:

Ma ei leidnud, et mõni teine infokanal seda väga kajastanud oleks, aga siin väike kokkuvõte:
http://www.telegram.ee/eesti/taimemurgi-glufosaat-muugimees-mahepollumaj...

glüfosaadisaaga

Aeg tiksub ja näib küll, et Eesti pooldab jätkuvalt mürgitamist ning hääletab selle poolt. Meedias valitseb pahaendeline vaikus, ka mesindusorganisatsioonide kodulehtedel pole selget ja üheseltvõetavat seisukohta ning märgata aktiivsust nõudmaks täiesti üheselt ja konkreetselt glüfosaatide keelustamist. Nukker ikka, milline selgrootus ja kitsale huvigrupile allutatus valitseb meil. Ainsa selge seisukoha on avaldanud ainult MTÜ Eesti OTT http://www.eestiott.ee/ Jääb üle vaid loota, et teised riigid omavad rohkem mõistust ning selgroogu ja saadakse häälteenamus glüfosaatide keelustamiseks.