hullud mesilased

Tere,
appiiiii.
Võtsime mett. Algul sujus kõik ilusasti, pool taru saime läbi vaadatud ja kärgi vähemaks võetud. Tarus oli neid 22 vist. Jätsime 10 alles.
Äkki läks selliseks mölluks, et oli juba plaan kiirabi kutsuda. Kõik kes õues viibisid said oma 10nõela kindlasti. Mesinik vähemalt 40. Asi väljus täiesti kontrolli alt. Nüüd on sellest 2 päeva möödas, aga need hullud ründavad ikka õues ringi ja nõelavad kõike mis liigub. Ja millegipärast on nad tulnud välja tarust ja ja on kõik lennuava ees ja ees seina peal. KAS keegi oskab öelda milles asi. Kas nad ei mahu nüüd enamära või on kuum ilm selles süüdi vüi mis ma peaksin tegema...

 

Kommentaaride kuvamine

NB! Ära lisa oma mesindusalast kuulutust kommentaarina teisele kuulutusele, vaid lisa uus kuulutus siit!
Aasta mesinikHõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja metsamesinik pilt

RE: hullud mesilased

Kui enne mahtusid mesilased ära 22 raamile, nüüd siis loodad nad ära mahutada 10-le. Pole ka ime kui nad väljas istuvad. Selliste ilmadega pole ilmselt hea mõte hakata peresid koondama. Praegu valitsevas põrgukuumuses peaks tarusid varjutama päikese eest, eriti esiseina ja päikesepoolset külge. http://www.hot.ee/metsamesi/palav1.jpg
Ja nõeluvad nad kõike seepärast, et võtsid neilt suve jooksul kogutud toidu ära, anna õhtuti perele 0,5 liitrit ergutussööta, ema hakkab uuesti munema ja mesilased kohe jälle tegevuses haudme eest hoolitsemisega ning muutuvad rahulikumaks.

hullud mesilased

Aitäh, olen rumal algaja oma ühe taruga ja kutsusin omale appi ühe vana mesiniku, kes jah lootis panna mu mesilased juba talveunne!!!
Ma arvasin ise ka, et natuke ennatlikult sai tegutsetud, aga mis tehtud see tehtud.Panin siis vahelaua taha lakkumiseks neile 5 tühja kärge. Ma ei saanud panna nende kärgede vahele vaheliiste, sest sinna kohale põhja kukkus ühest kärjest kõik kokku. Jäid need kärjed siis sinna umbes 5 cm vahedega. Täna tahtsin neile söödanõu pnna, kuid ei saanudki, sest nadolid hakanud neid limpsimiseks pandud kärgi uuesti üles ehitama, paksult olid täis kõik need 5 kärge mesilasi ja töötasid hoolega.Eriti tigedad enam eiolnud, aga paar laksu ikkapanid eemal seisjatele. Mis ma siis nüüd edasi teen, kas ootan ilmade jahenemist ja siis vaatan mis saab või pean need viis kärge sealt ära võtma. Aga siis nad lähevad ju jälle hulluks. Vist on õigem nad praegu rahulejätta, mis arvate. See on ikka üks hull hobi.

Mesilased ei ole hullud

Hetkel tundub , et tänu kuumadele ilmadele on mesilastel veel päris tugev korje. Suurem osa nektarit tuleb ilmselt lehemeena, samuti ka teist korda õitsema hakanud taimedelt. Seda võin öelda oma mesilaste järgi. Tugevamatel peredel oli juuli lõpus pealepandud ( lihtsalt lakkumiseks) magasinid nektarit täis ja ka osaliselt kaanetatud. Seepärast pole ka midagi imestada kui Teil mesilased koondatud peres vahelaua taga toimetama hakkasid. Ma arvan see, et taru on koondatud on hea, ega nad ju mett täisraamidele enam juurde tuua ei saa, seepärast siis nad sinna kõrvale panevaki. Ootame mõned päevad veel, kui jahedamaks läheb siis on iga tilk mett arvel ja küll nad siis selle mee mis sinna kõrvale laua taha pandud ära kasutavad. Aga üldiselt võiks tühjakvurritatud raamidega veidi oodata. Tundub , et veel tulem nektarit mujalt,

Aasta mesinikHõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja metsamesinik pilt

august mesilas

See on just hea, et vahelaua taha pandud kärjed jäid suurema vahega, seda ei pruugi mesilased oma pesaruumiks pidada ja tassivad sealt meejäänused pessa, mitte ei paiguta mett sinna. Söödanõud ja kärgi vl. taha puhastamiseks ära mingil juhul korraga pane, veavad sööda pesaruumi asemel vl. taha. Ja igal hommikul võiks kontrollida, mis nende kärgrdega saanud on, kui on meest tühjaks veetud, siis ära. Teg 5 kärge korraga on veidi palju, nii 2 - 3tk on paras, mõjub ergutussöödana ja jätkub kauemaks. Tõsi küll, puhtakslakutute kättesaamine on suht tülikas, mesilased ei taha mitte sealt pealt maha tulla, kuid jahedamal hommikul on enamasti piisavalt uimased, et kärge ühest nurgast hoides ja teise käega teise serva lüües kukuvad kergesti tarupõhja.
Enne tarruasetamist pritsi ikka kergelt veega üle ka, puhastavad paremini.
Ja kui mesilased puhastamiseks pandud kärgedele mett tassivad, siis pole võimatu hoopis korje jätkumine.

hullud mesilased

Vaata kas ema on alles kui ei ole siis nad ongi selllised ja vahivad lennu laual.

Häire

Ehk läksid nad hulluks sellepärast, et mee võtmisega seoses hakkasid läheduses olevate tarude mesilased sealt jultunult mett varastama ja pere läks piltlikult öeldes paanikasse. Enam muu ei aidanud kui tuli kõik lennuavad paksult mesilastega blokeerida ja anda kõigele ümbritsevale tuld nii nagu jaksasid (et endid kuidagi päästa).

Vabandust

Vabandust, kommenteerisin eksikombel vanat asja.