On ära müüdud- 5-s Eesti kärjeraamil tumedat mesilasperet Jõgevamaal.

Pronksmedal (100p.)
Kasutaja Lauri pilt

Tere!

Pakkuda on 2 (või ka 3+ peret, kui hind hea ja ostja õige) tervet, 6-l Eesti kärjeraamil, võimalikult kohaliku tumemesilase rassi mesilasperet Jõgevamaal.
Vähemalt 120 € ühe mesilaspere eest.
Ei ole sugugi tigedad, vaid on töökad ka jaheda ilmaga. Varroalesta olen neil, eelmise aasta mesilasemadega sülemiperedel, ka vähemalt 2 korda, 3,2% oblikhappe-suhkrulahuse tilgutamisega profülaktikaks tõrjunud. N.ö. näritud tiibadega mesilasi ega varroalesta pole ma meie mesilas ligi 10 aastat näinud, kuigi mõned kindlasti kusagil on, sest et neist pole pääsu.
Mis Te sellise mesilaspere eest nõus maksma olete?
Külgmisi kattemeekärgi jms. saab vajadusel lisaks osta, pakun 10 €/tk (8 kärjeraamiga mesilaspere hind on sel juhul (120 + 20 = 140 €).
Ostja enda poolt kaasa toodud kärjekandekasti- soovitavalt uude või gaasilambiga üle põletatusse või ka kaasa võetud Eesti kärjeraamil korpusse vms..

Võimalusel palun lisada ka: kaugelt tulete ja miks ostate (mis eelmistega juhtus). Vastust ootan kas siia mesindus.ee keskkonda sõnumina või e-kirjaga:
 laurik ÄT matti punkt ee.

Palun arvestagem, et tasun EV-ki austavalt ka riigimaksud- nii et eelistan ettemaksu pangaülekandega. Kui ka see nüanss sobib, siis palun lahkesti pakkuda.
Lasen oma käega kärjeraamid isepuurivate ristpea-kruvidega kärjekandekasti ääre külge kergelt kinni jne.. Nõuannet vedamiseks jm. saame ka vahetada. Smile

Sel juhul tuleb siva järgi tulla, sest et need varuemapered ei mahu enam põhipere taskuossa ära ning plaanin need mesilaspered saabuval nädalavahetusel suuremasse tarru ümber tõsta. Suurt mesilasperet saab vedada juba vaid koos mesilastaruga ja ka see pole pikema vahemaa taha lihtne ega riskivaba.
Neid mesilasperesid tingimata ära müüma ma ei pea.

Tänan, pakkumisi tuli juba poole tunni jooksul peale kuulutamist. Pangem pakkumine lukku reedel 06.05.2016, kui oleme kaubale saanud ning maksed on mu antud kontole laekunud; kuid kui hiljemalt pühapäeval 15.05.2016 mesilasperedele järgi ei tulda ning muud kokkulepet pole, sel juhul jääb kaup katki: kannan raha 48 h jooksul tagasi ning tõstan need mesilapered meie mesilas suuremasse tarru (jätan omale).

P.S. Lähtuvalt enda ja teiste mesinike mesilasperede müügi kogemustest, pean õigemaks mõnel sülemil enne lasta metsa õnne katsuma lennata, kui et igaühele mesilasperesid müün, kes selle oma teadmatuse, ahnuse või liigse agaruse, teisalt ka tegevusetu hoolimatusega, piinarikkalt ära suretavad.

Parimat alanud korjeperioodiks! Smile

Papa Lauri- mesinik Vooremaal (üsna Jõgevamaa ja Tartumaa piiril).

laurik ÄT matti punkt ee

 

Mõni minu poolt K.13.08.2014 õhtupoolikul tehtud pilt meie mesilast hargneb siit: http://mesindus.ee/node/4281

Mesilaspere lennuava-vaakumjootja vähendamaks muuhulgas ka võimalikku kahju põld 

 

Kommentaaride kuvamine

NB! Ära lisa oma mesindusalast kuulutust kommentaarina teisele kuulutusele, vaid lisa uus kuulutus siit!
Pronksmedal (100p.)
Kasutaja Lauri pilt

Tänan mesilasperede ostusoovide eest, vastan täna õhtul.

Tänan kenasti argumenteeritud ning s.h. fotodega varustatud mesilasperede ostusoovide eest. Smile
Vastan kõigile täna õhtul, kui tööpäev läbi, tänase K.04.05.2016 kuupäeva jooksul.

Pronksmedal (100p.)
Kasutaja Lauri pilt

Müüa on üks, 10-t kärjeraami kattev, mesilaspere.

Saan müüa veel ühe tubli, 10-t Eesti tüüpi kärjeraami katva mesilaspere, pangaülekandega ettemaksuga, hinnaga 160 € = see on 120 € kuuel raamil + pluss neli raami mesilasi 10 + 10 + 10 + 10 €.
Kes soovib?

Sel juhul mesilaspere kindlasti sülemikasti ei mahu, sest et haudmeraamegi on tõenäoliselt enam, kui 7 (haudmeraame ei saa eraldi kaasa pakkida) ja kaasa tuleb võtta tühi 10-raamiline korpus, tühi lamavtaru auto haagisele vms..

Aga saabuv nädalavahetus (L.14.05.2016 või P.15.05.2016) on hiliseim aeg Lõuna-Eestis mesilasperesid osta- neile järgi tulla, sest et vaher (N.05.05.2016) ja seejärel kirss hakkasid mõni päev tagasi õitsema ning mesilaspered kasvavad iga päevaga. Ilmad on maikuu kohta olnud juba üle nädala jagu väga ilusad ja soojad, kuigi öösiti on veel jahe (madalamatel kohtadel isegi öökülma). Üleeile, pühapäeva õhtul nägin ka juba esimest leske ehk isamesilast kärjel ronimas, kuigi viimased haneparved alles lendasid üle pea kirdesse.
Mõne nädala pärast ilmselt hakkab Eestimaal juba ka sülemeid saama.

Nädalavahetusel viisid kaks toredat ja mesilastest hoolivat meest, kahekaupa, oma pangaülekandega ettemaksuga ostetud mesilaspered ära.

Laupäeval 07.05.2016: 6-l kärjeraamil, 2 x 120= 240 € + lisakärgi, raamivaheliiste jm. 45 € = 285 €.
Kumbki lamavtaru taskuosas asunud varuemapere kattis, üks tihedamalt, teine hõredamalt, 6-te kärjeraami. Kaasa võetud korpused olid 10-raamilised, seega tuli osaliselt mett sisaldavaid varukärgi lisaks panna.

Üleeile, pühapäeval 08,05.2016 : 8-l kärjeraamil, 2 x 140 = 280 €. Üks haudmeraam ning (9-s kärg) mee-suiraraam, sülemikasti (kuhu mahub 7 raami) ei mahtunud ja need 2 tulid koos mesilastega panna 10-raamilisse korpusesse teise mesilaspere juurde. Enne sai hoolikalt vaadatud, et mesilasema kaasa ei läheks. Seega: 9 + 8-st sai 7 + 10 , mis mahtus kaasavõetud taarasse täpselt.

Mesilased, nagu külalised imestusega nägid, olid jah, väga tumedat karva, suured, kuid käitusid ostjate jaoks üllatavalt eeskujulikult: üldse ei ärritunud. Vaid said kenasti ümber tõstetud, (õhu-)avad said võretatud. Kärjeraamide õlad lasin trelliga (haruldaseks jäänud) 2,5 mm/ 25 mm isepuurivate ristpeakruvidega kinni.

Järel on 13 - 4 = 9 mesilasperet. Sel juhul, kui veel ühe pere müün, jääb meie mesilasse järgi 13 - 5 = 8 mesilaspere. See on veel piisav arv, võimalikult kohaliku tumemesilase geenipopulatsiooni ühe tugipunkti jaoks, mis meie talus asub. Smile

Papa Lauri- mesinik Vooremaal (üsna Jõgevamaa ja Tartumaa piiril).

laurik ÄT matti punkt ee

Tere, Papa Lauri! Tänan Sind

Tere, Papa Lauri!

Tänan Sind jagatud tarkuse ja kogemuste eest!

Pere pakkimisel oled ikka "kibe käsi"! Kahju, et fotosid ei teinud.

Pered nüüd juba uues kodus. Sain nad ringi tõstetud ilma kinnasteta!

 

Ikka paremat!

Erik

P.S. tervita ka väikest mesinikku Arnot!

Pronksmedal (100p.)
Kasutaja Lauri pilt

Aitäh Erik. Loodan, et karudel on antud kevadeks kõht täis.

Aitäh Sulle, Erik. Oli meeldiv üleeile, P.08.05.2016 meie mesilas kahte mesilasperet ümber tõstes ja pakkides Sinuga kogemusi vahetada, s.h. meie metsade uhkuse: karude, külastuste osas Sinu mesilasse, eelmisel 2015.a. kevadel. Loodan, et karudel on antud kevadeks juba kõht täis saanud.

Jah, tervitan ka mu 8.a. nooremat poega, tublit väikest mesinikku Arnot. Ta aitas meid oluliselt: tegi suitsikumaterjali, tagudes vanu mädasid kuivi saarepuu oksi, kahe kivi vahel kummihaamriga juppideks katki ja andis suitsikule lõõtsa.

Papa Lauri- mesinik Vooremaal.

Pronksmedal (100p.)
Kasutaja Lauri pilt

Viimane, 5-s mesilaspere, on käesoleval 2016.a. kevadel müüdud.

Käesoleval, 2016.a. kevadel, ma rohkem mesilasperesid ei müü. Antud kevadeks pole mulle enam mõtet mesilaste ostusoove saata.
Palun vabandust ja kergemat karistust. Smile
Aga, võib broneerida mõne mesilaspere varasemalt 2016.a. sügisesse või 2017.a. kevadesse.

Kevadise ületalvitunud mesilaspere (see on kallim, kui sügisene pere) lähtehinna kujundasin 2017.a. kevadeks, järgneval lihtsal põhimõttel.
Mesilaspere maksab nii palju, kui on 20 € korda mesilastega kaetud kärgede arv.
Seega: 4-l raamil (nõrk pere) on hind 80 €; 6-l raamil 120 €; 8-l raamil 160 € ja 10-l raamil 200 €.
Jätkuvalt on ostetud mesilasperele, vajaduse korral kaasa antavate kärgede (kuni mõni kärg pere kohta) hinnad järgnevad. Heledapoolne täis mee- või mee-suirakärg on 10 €, tühi heledam ülesehitatud varukärg 5 €. Vanemad kärjed tühja pesaruumi osa täiteks, kui vaja, annan kaasa tasuta.
Mesilaspere pakkimine, kogemuste vahetamine ja hea tuju on loomulikult pealekauba ning puhta muidu. Smile

Käesoleval, 2016.a. kevadel müüsin mesilaspered järgnevate hindadega: 6-l raamil mesilaspere hind oli 120 €, pluss 10 € iga mesilastega kaetud raami eest; 8-raamiline maksis seega 140 € ning 10-raamiline 160 €.

Antud, 2016. aasta kevadel, on 13-st mesilasperest müüdud 5, viimane viiakse ära homme, laupäeval. Järgi jääb meie mesilasse Vooremaal, kui ühte intelligentsete põhjamaiste kopsakate tumedakarvaliste mesilaste tugipunkti, seemneks 8 mesilasperet.
5-da mesilaspere ostjalt, on täna R.13.05.2016 mu kontole ettemaksuna juba 160 € laekunud ning ta tuleb homme L.14.05.2016 õhtul kell 17:00 oma 10-t Eesti tüüpi kärjeraami katvale mesilasperele järgi. 

Meie mesilas on mesilased võimalikult kohaliku tumemesilase rassi (tumedakarvalised), töökad ning rahuliku loomuga ja väga-head talvitujad. Ka sülemeid tuleb tava-aastal null kuni üks mesilaspere kohta. Üks mesilastaru on ligi 10-ne a. jooksul, mulle teadvalt, vaid ühe sülemi andnud. See vana, esimese Eesti Vabariigi aegne Tartu tüüpi mesilastaru, asub hästi (väärt saarepuude ja maja otsa) varjus.
Sellised tumedad ja rahulikud mesilased nad meil on, nagu senised ostjad on üllatusega veenduda võinud. Ilmselt on põhjuseid mitmeid ja koosmõjus. Kuid üks tähtsam on see, et arvatavasti nad on (loodetavasti) veel vähe segunenud teiste, lõunapoolsete mesilasrasside (s.h. omavaheliste) ristanditega. Ühe põhjusena võib tõenäoliselt ristandite puhul ärritust suurendada, üheskoos tarus toimetavate mesilaste omavaheline keelebarjäär, sest et mesilasema võib paaruda mitmest rassist lese ehk isamesilasega ning tema järglased saavad samal ajal olla eri tunnustega.
Samuti peab mesilasi n.ö. inimlikult pidama ning austama, kui partnereid- s.h. jootma, soola lakkuda andma, talvel ikka meega toitma, nende elu vähe segama jne., et nad rõõmsad saaksid olla. Täpselt nagu me isegi.

Kõik siis selleks korraks.
Toomingas ja seejärel võilill kah juba õitseb. Head korjet. Smile

Papa Lauri- mesinik Vooremaal.

Pronksmedal (100p.)
Kasutaja Lauri pilt

Tumedate mesilaste sülemeid pakkuda pole, sest vähe sülemlevad.

Tänan küsimast. Smile
Kahjuks tumedate mesilaste sülemeid 2016.a. pakkuda pole, sest et nad sülemlevad kasinalt.

Kokku on kaheksa alles jäänud mesilaspere peale kokku tekkinud mulle teadaolevalt kolm sülemit. Päeval ma ei saa sülemeid valvata- seega võis ehk üks sülem ka nii ära lennata, et ma ei teagi.
Esimest 2016.a. sülemit: T.24.05.2016- jõudsin küll veega piserdada, aga see oli 15 min pärast minema lennanud, kuni sülemikku kärjed kruvisin ja kohale jõudsin.
Siis K.25.05.2016, raputasin rohelisse plastvannikesse sülemi lehise otsast, panin lisaks sellele talvise haudmega nõrgaks jäänud taru nr. IV mesilasperele.
Ja E.30.05.2016 ootas sülem kodus ees, raputasin kõvera lehise ladvaosast sülemikku ja kogunenud jäägi rohelisse plastvannikesse, mille sülemikku järgi kallasin, sülem kaaluga 2,5 kg (mesilastega ja mesilasteta sülemiku kaalu vahe- kevadise kohta täitsa suur sülem), mille panin järgmisel õhtul vanasse Tartu tarru nr. I (sai kokku taas 9 mesilasperet).
Ilmselt on oodata veel ühte esiksülemit VII A-st, kus R.03.06.2016 (viimase kuuma päeva õhtul, kuumust kuni +30 o C mesilas) ülemist ja alumist lennuava ühendav habe oli.

Paistab, et käesoleval aastal järgsülemeid (~1,5 kg-seid) ei teki- see selgub mõne päeva jooksul. Või kuni saabuv vihmaperiood lõpeb, sest et intelligentsed kohaliku tumemesilase geeniga mesilased enne vihma või vihma ajal ei sülemle ning sülem on puuoksal kenasti vihmakindel ning ei hukku ka päevi kestva külma vihma korral.
Üks mesilaspere näiteks oli ise teise ema hukanud- oli R.03.06.2016 õhtul tarupeeglil (taru ees oleval vanal eterniitplaadil, paar kolm mesilast ümber uudistamas), kes muidu oleks järgsülemi tekitanud.
Antud juhul nende väiksemate ~1,5 kg järgsülemite tekkimisest sõltub, kas teen taskuperesid, mida 2017.a. kevadel müüa saab.
Olen ka mesilasperesid paljundanud jagamise teel, koos sülemikupuga, aga loobunud, kui töömahukast tegevusest.

Sülemitest paljundamine ei soodusta enam-sülemlevaid liine, kui sülemlemine on normaalne- see on uuem seisukoht.
Olen ajaloos mõne (järg-)sülemi just selle pärast lasknud oma elu katsetama, põhja-kirdesse metsamassiivi ära lennata, et see on kõrgel puu otsas, kust pole kätte saamine kindel (neil on kindel soov kaugemale lennata), ja pärit mesilasperest, kes mu arvates liiga palju sülemles.

Ilusat saabuvat jaaniaega! Smile

Papa Lauri- mesinik Vooremaal.