Herilased

Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator

Kevadel oli herilasi piisavalt, suvel järsku kadusid. Nüüd paar nädalat on neid jälle näha, mida aeg edasi seda rohkem. Täna toimus mul suuremat sorti kaklus nendega, häbiga pean tunnistama et jäin alla. Paarkümmend nõela kätesse ja köhtu tegi mulle ikka tuule alla küll. Kuid pole viga, nuuksusin natuke, varustasin ennast putukamürgiga ja asusin vasturünnakule. Toimus veel suurem kaklus kui enne, võitja pole veel selgunud, aga paarkümmend nõela labi pükste laseb kaotajat ennustada. Homme olen kindlasti jälle rivis. Vanasönagi ütleb "loll aga visa". Või helistaks päästeametisse, loomakaitsesse äkki viivad ära, et ma neile liiga ei saaks teha. Kasse ja tuvisi toovad nad küll puuotsast alla.

 

Kommentaaride kuvamine

NB! Ära lisa oma mesindusalast kuulutust kommentaarina teisele kuulutusele, vaid lisa uus kuulutus siit!
Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator

Herilased

Mina igatahes eilset lahingut ei võitnud. nahk on täiesti rikutud, auke täis ja täiesti välja venitatud nagu miskil super kaalujälgijal. Nii kuradi valus on kui miski vastu puutub, muidu ei valuta. Pikka viha ma ei pea kuidagi ma selle pesa hävitan, maksan kätte ja unustan.

Kas kasutad ikka õigeid tõrjevõtteid?

Kus see pesa sul on, et võitlus nii vaevaline on?
Kui on juurdepääs olemas, siis tõmba paksem kilekott peale ja lömasta pesa koos herilastega ära. Kui juurdepääsu pole, siis tuleb vaadata mürgi poole.
Parim aeg mürgi laskmiseks või pesa kotti püüdmiseks on hilisõhtul, kui herilased pesas ja uimased. Ei mäleta küll, et herilaste tõrjumisel oleks ise mõne sutsaka saanud.

Aasta mesinikHõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja metsamesinik pilt

herilased

Hämmastav, mis herilaste jutt!?
Nii vähe herilasi kui tänavu pole ma mitmeid sügiseid näinud. Ja kui päris täpne olla, siis teg ei ole vist oma kuu aega ainsatki herilast näinud.
See ei ole mõeldud muidugi ka nii, et keegi nüüd neid mulle tooma peaks Smile)