Talvitumine õhkpadjal

Millal tuleb raamid ülespoole tõsta ,õhkpadjal talvitades? Mina kasutan korpustarudel ka koorimismagasiine, siis sobivad ka need alla panna.

 

Kommentaaride kuvamine

NB! Ära lisa oma mesindusalast kuulutust kommentaarina teisele kuulutusele, vaid lisa uus kuulutus siit!
Aasta mesinikHõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja metsamesinik pilt

Talvitumine õhkpadjal

Tõsta raamid spetsiaalsetele abiliistudele või koorimismagasini siis, kui pere lõplikult koondad, nüüdseks on ilmselt juba koondatud, aga eks tõsta võid ikka, lihtsalt lisakord taru läbi lapata.
Koorimismagasini korral jääb raamide alla eriti mahukas õhupadi, räägi siis meile ka, kuidas see mesilastele meeldib/mõjub.

Õhkpadi

Sai omal ajal vene kirjanduse järgi katsetatud kuid millegipärast edutult. Venelased kasutavad edukalt ja kiidavad. Kas ei oska mina või ei sobi meie kliimasse.
Viimasel ajal on tulnud ka kriitikat. Väidetakse, et õhkpadjal talvitudes millegipärst kobaralt allakukkunud elujõulised mesilased jahtuvad enne kobarani jõudmist ja hukkuvad.Langetist pidi olema kordades rohkem kui väikse vahega talvitudes

Aasta mesinikHõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator
Kasutaja metsamesinik pilt

talvitumine õhkpadjal

Vene kirjandusest pole sellist midagi lugenud, äkki paneksid lingi, uuriks ka et mis nemad selle kohta kirjutavad.
Kobarast kukkuvate mesilaste kohta arvan, et ilmselt on osalt sellel ka tõsi taga, samas oleneb tõenäoliselt ka õhuvahe kõrgusest. Tõstan juba aastaid igal sügisel raame umbes 3cm võrra, ega sellest nüüd mingit ülemäärast õhuvahet jää, kobara ja põhja vahele tekib vahe nõrgemates peredes alles jaanuarikuus, tugevamates ja nendes, mis veidi tõsisemalt koondatud ei tõusegi kobar põhjast kõrgemale.
Ja lõpuks, kui mesilane on nii nõrk, et ei suuda enam kobaras püsida, kas ta ei ole siis äkki juba piisavalt vana, et loomulikku surma surra? Ega sellistest nõrkadest mesilastest pole ju ka kevadel pere arendajaid...