Tigedad pered

Pronksmedal (100p.)

Mõned pered on ikka üsna sõjaka loomuga.Osadest olen lahti saanud,andnud itaallase kuppusid ja paar paarunud ema.Paistab,et need tigedikud ei võta isegi kuppusid alati vastu,närivad maha ja ehitavad enda omad asemele.Head nõuanded,nipid kuluksid ära.Ette tänades-Jack.

 

Kommentaaride kuvamine

NB! Ära lisa oma mesindusalast kuulutust kommentaarina teisele kuulutusele, vaid lisa uus kuulutus siit!
Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator

Tigedad pered

olen sellistega ise ka väga hädas olnud,aga proovi nii võtad ema ära ehitatakse kupud ,nädala pärast murrad ära aga siis pole enam millestki teha ,anna siis kupp või munaraam paremast perest,kas on kõige õigem ei tea

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

tigedad pered

tigedad pered  reeglina. sinu antud ema vastu ei vöta. isegi siis kui neil pole vöimalik oma ema munadest uut ema teha vöimalik, vötavad sinu ema koraks vastu , et see natuke muneks ja ikagi löövad sinu ema maha. ja ehitavad siis uue ema nendest munetud munadest.

Ainuke vöimalus neile uus ema saada on anda rahulikust perest ( millest sa muidu ise emasid teeksid) Muna raam , ja lasta neil sellest raamis olevatest vakladest ehitada uus ema. Enne kui rahuliku pere vaglad annad, pead eemaldama vana ema , ja laskma 1 nädal, pere ilma emata olla, siis murad köik kupud maha, et neil ei oleks vana ema vaklu millest saaks ema ehitada. 1 nädalaga saavad köik munad nii vanaks et neist enam kuppe teha ei saa. ja kuna vana ema enam pole siis uusi mune ka ei tule.

Kui köik see tehtud anad haudme raami mis on pärit rahulikust perest,  munade ja vakladega  ja lased neil oma soodu sealt ema teha, las paarub nii kuidas looduses ta paarub. järgmiseks aastaks on ta juba palju rahulikum, 2 vöi 3 aastal vöid juba enda kasvatatud  ema  andmist katsedada.

muidugi nii rahulik se pere pole kui see kellelt sa vagla raami vötsid, kui, siis on vöimalik juba nendega töötada.   2-3 aastal kui oled emasid  3 aastat järjest vahetanud, vöid alles selle tulemuseni jöuda mida sa soovisid.

 

2 vöimalus on kiirem, aga kas parem  ????????   

koksad pere maha ja teed rahulikust perest uue pere.

 

 

Valik on sinu