Perede ettevalmistus talveks

Kuidas koondada ja ette valmistada pere talvitumiseks korpustarus (langstroth)? Mille järgi otsustate mitmesse korpusesse talvituma jätta? Mis raamid jätate? Kas võtate välja kogu mee? Kas ka sellised kärled millel raami ülal on kaanetatud mett? 

 

Kommentaaride kuvamine

NB! Ära lisa oma mesindusalast kuulutust kommentaarina teisele kuulutusele, vaid lisa uus kuulutus siit!

Talvituma ikka ühte

Talvituma ikka ühte korpusesse. Mina olen teinud nii, et 20 augusti paiku teen viimase meevõtmise, selle aja peale on alati saanud kokku max 10 haudmeraami, millised jätangi talvepesaks. Siis kohe peale seda söödanöu peale ja suhkrulahus sisse. Olen aastaid söötnud 10-12kg suhkrut ja on jagunud kevadeni küll.

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

lanksi korpuses

 lanksi korpuses talvitumine. olen 1 ja 2 korpusega talvitust teinud.

2 korpuseline talvitumine, siis on kevadine start kiirem, kui 1 korpuses talvitumine.  kuid sööta läheb vets rohkem, aga nälga jäämine on väiksem töenäosus, kuna talvitumisel on mummidel ülese liikumisel  1,5 raami sööta. 1 korpuse talvitumisel  on ainul kolmveerand raami ülese liikumis maad,  ülese liikudes ,kui jöuavad ülemisel liistuni , peavad mumid külljele liikuma, kui ilmad kehvad ei taha naad kärje tänavat  vahetada, vöi kui vahetavad ja jöuavad külje seinani, siis vastas küljel olevale söödale naad enam tühjadest raamidest üle ei liigu.

 

Minu isiklik arvamus ( teadusliku kinnitust pole)   on , miks 2 korpuses talvitumise järgi parem start on  . Arvan nii      kui  paned 2 korpusesse talvituma, on mesilastel ruumi kuhu sööt panna ,kiiresti, ja ka samal ajal on emal pidevalt ruumi ka muneda, seega tuleb rohkem talvituma minevaid mesilasi, ja     vanad mesilased  jöuavad enne surma talvitujatele sööda varud ette valmistada. seega talvitujad ei kurna end sügisel, ja seega startivad kevadel kiiremini.

 

nüüd selles kuidas mina teen, minul talvituvad 1 korpuses, seega riskin köigega eel pool nimetatud asjadega.

arvestan suhrut ostes 20 kg pere kohta,     nii palju muidugi ei lähe, aga siis ei tule puudu ( see kogus on  pöhi perele arvestatud) 5 raamistele peredele on se kogus arvestatud 2 perele.    3 raamilised peredele aga 3 perele.

1 korpuses talvitumisel olen köik mee raamid ära vötnud, millel hauet pole.

 haudme raamid aga alumisse kasti, kui hauet vähe vöitu siis möned ülese ehitatud kärjed kaa et 10 raami kokku tuleks.

suvel olen raame töstnud nii et eelmise aasta kärjed ei satuks see aasta talvitus korpusesse

löpliku koondamise olen teinud augusti löpu poole 20august, reeglina olen , katsunud iljemalt 1 septembrist söötma hakata, see on viimane aeg.

15 septembriks peaks kindlalt söödetud olema, parem isegi varem. pärast 15 septembrit, reeglina tulevad öö külmad (söltuvalt aastast)   ja siis ei taha mumid siirupit vastu vötta.

söötmisega koos ka ravin

 

sööta vöib 3 l kaupa ( mis on parem söötmis viis ) kuid töö mahukam, siis ei lööda ema munemist kinni, mul reeglina jooksevad tööd unikusse ja pole tilgutamiseks aega,   mina annan 10 l siirupit 1. matsuga, 2. söötmisega  kas 10 l vöi kui süüa on tarus piisavalt juba siis vähem

sööda nöud eemaldan siis kui  külmaks läheb, siis mumid ei ole enam sööda nöus

 ja oktoobris teen teise järel ravimise pipiin vöi hoblik happe tilgutuse.

loodan et on abi