Talvesööt müügiks

Pakume mesilastele talvesöödaks sobilikku siirupit. Siirup pakitud 25-kilostesse ämbritesse, hinnaks 22 eurot ämber. 
Küsi lisa: Aare Jõumees, aarejoumees@gmail.com, 
+372 516 0157
www.meemeister.ee

 

Kommentaaride kuvamine

NB! Ära lisa oma mesindusalast kuulutust kommentaarina teisele kuulutusele, vaid lisa uus kuulutus siit!
Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator

Talvesööt

hakkasin rehkendama ,suhkrul praktiliselt eeliseid enam pole,kuigi võimsad segajad olemas, suhkur  kg 0,85  -siirup 0,88 euri

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator

Pead paraku uuesti rehkendama.

Oled unustanud vee kaalu lisada tehtesse Wink

suhkur

suhkur prismas 56 senti/ kg ja konsumis 72 senti/ kg 

rehkendusi

on igasuguseid. oleneb, mida kõike arvesse võtta ja millised on algandmed. e-mesilase tehtes on suhkru kg hind 1,18. praegu on hind ju umbes poole väiksem. eks siirup on kindlasti mitmekülgsem kui tavalisest suhkrust tehtud lurr ja mugavam ning vähem aeganõudvam on sellega sööta ka. kui ma peaksin teise eesti otsa uulusse siirupi järgi sõitma, siis kasvaks siirupi hind ka hüppeliselt ning arvutuskäik oleks juba teine.

Pronksmedal (100p.)
Kasutaja aldis3 pilt

Priit Pihlik ütleb nii.

Sööda arvestamiseks võetakse aluseks lahusesse pandud kuiva suhkru kogus. Näiteks

saab 3 kg suhkrust ja 2 liitrist veest ca 4 liitrit sööta, kuid arvestusse läheb 3 kg, mitte aga 4 liitrit.

Pronksmedal (100p.)
Kasutaja SPUNK pilt

tolerants

miks arvutatakse läbisegi kilode ja liitritega? siirupit müüakse ju kilodes ja liiter vett kaalub üks kilo. suhkrust siirupi valmistamisel panen 1kilo vett ja ligi 2 kilo suhkrut. seega 25 kilos siirupis on 16kg suhkrut. korrutades suhkru hinnaga 50 senti kuni 1euro saame 25kilos sisalduva suhkru hinnals 8-16 eurot. omahinda võib ,aga ei pea muutma suhkru lahustamise viis. subjektiivseks teguriks on mugavus ja see maksab. võib teha kõik ise ja võib ka kõige eest maksta.

Pronksmedal (100p.)

Erinevad...

autorid annavad erinevad suurused aga 25-35 % pidid mesilased  kulutama suhkrust ära teda ümber töötades . St 10-st kilost suhkrust lahuses jõuab talvesöödana kärjekannu 6,5-7,5 kg. Ja siis imestatakse ,et andsin nii palju suhkrut aga miks surid mesilased nälga.See ju foorumis igakevadine teema.

No ja kui veel varoalesti ei näe( tänavu kevadel rääkisin 2-he 5-6pere pidajatega kellel jäi järele1-2 perekest 2-3-l raamil) või ainuke ravi on novembris või detsembris ebapiisava tõhususega mugav tilgutamine siis pole  ime kui kevadeks järel vaid paremal juhul hingevaakuvad perekesed.Samuti igakevadine jutt.