Mesinduse teabepäev!

Pronksmedal (100p.)

Käisin täna Haapsalus teabepäeval. Korraldajad ei olnud kahjuks endale küllalt hästi selgeks teinud, kellele oli see päev suunatud! Minu arust on selliseid päevi vaja korraldada põhiliselt algajatele ja/või väike (hobi) mesinikele! Kuid sellisel juhul tekib küsimus: milleks kulutada nii palju aega jutule puhaspaarlatest ja kunstseemendusest?! Emademüüjad ja suurmesinikud on selle infoga nii-ehk-naa kursis ja hobimesinik ei hakka paarunud ema keset suve 60-ne kuni 75-e euroga ostma! Samuti jäi arusaamatuks etteaste "karud ja mesilased"! Esineja ei vallanud isegi teemat! Jäi küll mulje lihtsalt "linnukese" kirjasaamisest! "Apiteraapia" oli mingi õhinapõhine õhumüümine, millele oli küll omajagu huvilisi, kuid üldloengul võinuks olla lihtsalt sissejuhatus, mis põhiliselt võinuks jääda "õpituppa" (läks kahjuks vastupidi)! Varroatoos on aga teema, mis puudutab iga mesinikku ja võinuks olla kogu ulatuses üldloenguna - lükati aga enamuses õpituppa! Minu jaoks päästis päeva Aivo Sildnik, kes rääkis tegelikest mesindusprobleemidest ja ohtudest läbi kutselise mesiniku ja mesindusnõuniku kogemuste! Kahjuks ei jäänud selleks aga enam pooltki niipalju aega kui vaja oleks läinud! Ja lõpuks! Miks polnud palutud esinema Marje Riisi, kuigi ta kohal käis? Olen enam kui veendunud, et juba küsimuste-vastuste vormis võinuks proua Riisile eraldada tunnikese ja see aeg oleks saanud huvitavalt sisustatud!

Usun, et "foorumlastest" oli kohal rohkem rahvast ja seepärast küsin ka Teilt arvamust?

 

 

 

 

 

 

Kommentaaride kuvamine

NB! Ära lisa oma mesindusalast kuulutust kommentaarina teisele kuulutusele, vaid lisa uus kuulutus siit!
Jututoa moderaator

Unelmate õppepäeva

Unelmate õppepäeva kokkupanemiseks ei ole vaja teha mitte midagi muud, kui esitada oma soovide nimekiri. Programmijuhile või mõnele seotud mesindusorganisatsioonile. Soovitavalt võiks eelnevalt lektoritega kokkulepped sõlmida, et kõik hästi sujuks. Muidu tundub kuidagi nõmeda vingumisena, et see või teine loeng ei vasta unistustele.

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

Ei käinud.

 Kui teemadega oli tutvutud , oli kohe selge,et üritusest osa ei võta.Põrandaalused tõuaretajad ei räägi midagi praktikasse juurutatavat,neid lobisevaid vendi ,õdesid tuleb lihtsalt ignoreerida.Laiali valgunud varroa lahing sellise strateegiaga on kaotatud.Korralik tootmisühistu teema teoreetiliselt  ja praktiliselt ei ole arutlus objektiks.

    Sellest ja muust kirjutamine enne üritust ei olnud vastuvõetav,kuid vaikimine oleks samuti vale.

       Mikro...e Mart

ise käisin mesindusprogrammi

ise käisin mesindusprogrammi raames vaatamas Paralepa liputajat..Toetas Euroopa liit

Pronksmedal (100p.)

No siin...

pole küll muud öelda kui tuletada meelde levinud ütlust emast ja tütrest.

Aga Mardi ühistuidee  vist eestlaste puhul ei tööta.Vähemalt minu 3-4 aastases katses. Katsetasin oma seadmete ja materjalide ning oskuste jagamisel kuid kui sind võetakse nagu" lüpsilehma",  et anna tasuta kõike ja aita ning tee -siis aitäh! Mina enam nii ei mängi . Kui tõesti ühistu siis väga konkreetse põhikirja ja teenuste hinnakirjaga.Algajaid  abistan alati ja heameelega kuid" lüpsilehmaks" keeldun olemast.

Kui keegi end ära tunneb siis on tore. Nimed jätan vaid enda teada ja viha ei pea aga edaspidi lepime igas asjas konkreetselt kokku, et mis , kuidas ja palju maksab.

Pronksmedal (100p.)

Põrandaalused tõuaretajad!

Just nimelt selline mulje jõi mullegi! Olen kursis tõuaretuse meetodite ja sihtidega loomakasvatuses ja seepärast jättis esinenud noormees just sellise mulje! Nimelt küsiti talt saalist, et kas olete saavutanud (või annab tulemusi) puhaspaarlate ja kunstliku seemendusega päriliku sülemlemistungi maha surumist! Noormehe vastus oli, et me võime teha mida iganes, kuid sülemlemist me mõjutada ei suuda! TULE TAEVAS APPI!!! Just aretuse eesmärk ongi ju paremate geneetiliste omaduste kinnistamine ja puhaspaarlad/kunstseemendus on vahendid selle sihipäraseks saavutamiseks! Arusaadavalt pole tegu ühe-kahe aasta programmiga, vaid sihiga mis püütakse saavutada võibolla ühe-kahe inimpõlve jooksul ja selle eesmärgil peab toimuma pidev nii ema kui isaliinide valik ja tulemuste järelkontroll! Too noormees aga jättis küll mulje, et pole sellest kõigest midagi kuulnud! Arusaadavalt lähen siis tõuemasid ostma pigem kohalikelt tuntud suurmesinikelt või tellin välismaalt, kuid selle noormehega ma pistmist ei tee!

mida on üldse saavutatud

mida on üldse saavutatud tõuaretuses Mesindusprogrammi raames?

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator

Tõuaretus.

 

Tõuaretusse pole ka minu teada erilist raha suunatud programmi raames. Enamus raha on suunatud mujale. Olen kuulnud , et mesinikud tahaksid tõuaretajatelt kes asjaga on tegelenud ja natuke rahastust saanud kohe tasuta mesilasemasid. Ennem peaks selle natuke selgeks tegema , et see raha on kuludeks, mitte emade jagamiseks. Kuid kuna võrreldes tõuaretusega saab programmi raames väga suuri summasid kõiksugused koolituspäevad ( mis korduvad ja korduvad ), siis peaks tegelikult ka jagama soovijatele mesinikke kes tasuta väljaõppe saanud. Wink

pole ju neid nn.tõuemasid ka

pole ju neid nn.tõuemasid ka programmi raames saada..kunagi ostsin ...-10 raami pealt eranditult kupud sees...

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

Kes on ja oli lüpsilehm.

 Tootmisühistu autorid on euroliidus ja kirjeldus Ühtses Põllumajandus poliitika dokumendis.Midagi on proovinud teha Olustvere kasvandikud oma tootmisühistuga Eesti Mee Ühistu,mis eesti mesinikele ei plaani midagi anda,sest põhikiri ei luba.Mingi põrandaalune ,meie Jaak ... nägi lüpsilehma võibolla peeglis.Kui kedagi lüpsta siis saaki tasub otsida Euro Liidust,Maaelu Ministeeriumist PRIA-st ja asjalikest projektidest.

     Suur  kauakestev ,ministrite poolt eelistatud,Mesindus Programmi,lüpsavad head ,aastakümneid tegutsenud mesinikud,kes on põhimõttelised induvidualistid.Senine suurnõustaja on osav jutumees,kuid midagi arendavat on üsna raske välja noppida.Hinnakiri on viimane dokument ,mida ühistul vaja on.Üldist arutelu siin ,mesilates ja ümarlaudadel on vaja aktiveerida.

        Mikro...e Mart

Pronksmedal (100p.)

Ühistu.

Ootaks siinkohal lähemalt Jaagu kogemustest ja Mardi nägemustest sel teemal! Usun minagi, et päris "mittetulundusena" siinkohal välja ei vea! Seda enam, et loengult kuuldust jäi meelde naabrile heateo osutamise keerukus - teenuste osutamiseks peab olema tunnustatud käitleja! See omakorda tähendab aga suuremaid investeeringuid ja kelleltki ka ajakulu (mis tuleb loomulikult kompenseerida)!