Perede sügisene ühendamine.

Pronksmedal (100p.)

Kas võib kokku panna sülemi ja vääremadega nõrgeneva pere?

Kui jah, siis kellel on kogemusi?

Kui ei, siis miks?

 

Kommentaaride kuvamine

NB! Ära lisa oma mesindusalast kuulutust kommentaarina teisele kuulutusele, vaid lisa uus kuulutus siit!

sügisene perede ühendus

Ära kintlalt pane sülemit ja hääbuvat peret koku eriti kui on väör ema hääbuvas peres kui tahad teada miks siis väär ema lööb sülemi ema maha ja oled mõlemist ilma aga kui tahad kokku panna siis pead vär emaga pere kolmekümne meetri kaugusele viima voodi linabeale laiali puistama aga praegu enam ei soovita seda teha ilmad liiga heitlikud juba parem jää sulemi juurde elata üle talve.

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator

Väärema pere ühendamine

Minu kogemus,ühes tarus kaks peret ühes väär- ja teises õige,puistasin v.-emaga pere nii 30 m eemale ,võtsin vahelaua ära ja löödi õige ema ka maha,vist oleks pidanud ema kattepuuri alla panema.Veel huvitab mind ühes tarus 2 ema pidamine üle talve,olen näinud videot kus ühel raamil oli emalahutus võre ümber ja diagonaalis liist tegi kärje kaheks osaks ,emad ei saanud oma vahel kokku aga läbi võre mummud emade juurde küll.Kui on kogemusi ande teada,kahjuks ei leidnud videot uuesti üles     Heino Pärnumaalt

Pronksmedal (100p.)

Mul vääremaga pere

teises grupis, mitu km vahet.

Pigem lasen siis ära hääbuda ja sülem las toimetab omaette.

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

väär emaga pere

väär emaga perest saab asja siis kui anad audme raami, kust nad saavad endale ema teha ,kui see ema on tehtud, löövad  mesilased ise väär  ema maha .    Praegu kahjuks seda teha enam  ei jöua , kuna ema peaks praegu intensiivselt talve kobara mesilasi munema.

ema vöid valmis saada, kuid paaruda se enam ei jöua ja talve kobara meslasi ka ei jöua muneda.

Kui tahad exprimenteerida siis üks idee oleks pakuda.  pane väär emaga perese audme raam millest oleks vöimalik ema teha. mesilased löövad  väär emad maha ja siis eemaldad selle ema, ja töstad 2 peret kokku.

 

Teoreetiliselt peaks toimima. (KUID JÄRGI KATSETANUD MA  POLE)               pole nii hilja sellist probleemi  kohanud

 

Otsusta ise   sellega kaasneb palju jäma                kuid villa kogus on küsitav

Pronksmedal (100p.)

Vääremad.

Vääremadega perega tegelesin umbes kuu aega tagasi. Andsin neile nii munadega kärje kui suure avatud emakupuga kärje. Nädala pärast polnud emakupust jälgegi ja munadest kasvatati üles vaid töölised! Ei jäänudgi muud üle kui selle pere mesilased kõik murule pühkida 30-ne meetri kaugusel ja ka vanast kohast taru ära viia! Sellisel juhul võetakse töölised vastu teistesse peredesse ja vääremad jäetakse välja surema. Kui lasta perel lihtsalt hääbuda, siis lähevad raisku ka vääremadepere mee- ja suirakärjed! Ja vähemalt minu laialipuistatud peres oli nii mett kui suira üsna palju korjatud.

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator

Vääremaga pere

 Metsamesinku õpetuse järgi andsin sellisele perele hirmsasti suitsu ,ootasin natuke ja andsin veel korra,lasin ema kohe lennuavast sisse ,ime ime ema nädala pärast munes.