VARROX OBLIKHAPPE AURUTI

 Olen algaja ja plaan see osta. Millised on kommentaarid?

 

Kommentaaride kuvamine

NB! Ära lisa oma mesindusalast kuulutust kommentaarina teisele kuulutusele, vaid lisa uus kuulutus siit!
Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator

Õige plaan.

Pole kahtlustki, et see toimib. Analoogidega on see häda, et kui on mitu peret , siis ei saa neid vahepeal jahutada veeämbris ( ei pea kaua vastu ). Jahutamine aga on oluline, nimelt kui uue portsu peale paned kuumale pannile, siis osa sellest kaob juba paigaldusega ja tähtis on aeglane protsess selle aurutamise juures. Oluline on ka see mitu korda aurutada, 1 - 2 korda on ilmselgelt vähe. Keeruline on hinnata siin kellegi mesilasperesid muidugi. Minul ei läinud eelmisel talvel ühtegi peret lestakahjustusega välja, kindlasti teen sel aastal minimaalselt 4x.  Jälgin ka siis kui palju lesta maha tuleb. Vajadusel teen  2 - 3 x juurde. Eelmine aasta tegin 5x ja iga korra vahe 5- 7 päeva.

Tänud info eest!

 Üks mesinik arvas, et kui teen korra septembri alguses, siis sellest piisab, kasutasin ka Tümooli ribasid peale koondamist. Kas aurutada võiks ka põhja kaudu läbi õhutusresti (Lagstroth Honey Paw peno taru), ärritaks vähem? 

Pronksmedal (100p.)

Penotaru ja auruti.

Küsiks omalt poolt hoopis, kas penotarusse võib pista aurutit, mis kuumeneb 180-ne Celsiuse kraadini?

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator

Oblika suitsu

ma teengi läbi põhjas oleva resti,peamine põhjus ei mahu lennuavast sisse,alla panen valge pleki,põhi toetub 5*5 külgedel reikadele ,ees ja tagapoole tihendan kaltsudega ,lennuava hoian ravi ajal kinni,mõne päeva järel vaatan palju alla langes,eelmine aasta tegin 3 * ja iga kord langes lesta,mõnel rohkem teisel vähem

Auruti

Tänan heade nõuannete eest! Kas saan õigesti aru, et auruti jääb kuskil 4- 5 cm põhjast allapoole.