Söötmine

Nii mul mure, valmistasin mesilastele sööda, üks taru pani siirupi nagu niuhti nahka, teine pole tilkagi puutunud. Milles asi?  Meevaru mõlemis vähe.

 

Kommentaaride kuvamine

NB! Ära lisa oma mesindusalast kuulutust kommentaarina teisele kuulutusele, vaid lisa uus kuulutus siit!
Kasutaja allikamesindus pilt

söötmine

Kül nahka pistavad kui isu kallal . Milliseid sõõdanõusid kasutad? Kui 2l plastikust korpustaru omasid siis soovitan panna nõu tila läbi vahelae ava ja lõigata tasaseks mul lähevad sellistel tilad vastu raami ja läheb tükkaega aega nenne kui tee siirupini leiavad. Kui kasutad suuri 4kandilisi tilguta natuke siirupit käigutee seinale ja poisid niikui naksti plattsia

Jõudu

söötmine

Mul on hoopis tavalised toidupotid 2l -sed, panin raamide kõrvale ja puit laastud siirupi peale. Tegin täna siirupi veidi soojemaks, poeg soovitas, tema nedega 3a tegeles aga enam pole tahtmist (17.aastane). Nii ma siin nuputan mida teha aga päris loobuda ka ei taha.

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator

Söötmine

sügisel,mul ikka 10 - 2 pere ei taha sööta võtta,peale sööda ülesleidmisele võib põhjusi olla teisigi haigused,lest ja ema puudus

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

pöhjused

Pöhjusi vöib mitu olla,     kui ema puudus on siis süüa vastu ei vöta, , kui sööda nöu ei  ole raamidega kohakuti ( esineb korpus tarus ,kus korpuse möödud on suuremad kui sööda nöul.   sööda vötmis käik on  suletud ja mesilased ei saa sellest käigust siirupile ligi).   tänapääval ehitatakse sööda nöud filmi vineerist, mis on nii libe et mesilased sellest ülese ronida ei saa, (liiga libe)   siis peab sööda käigu  vörguga katma , vöi selle ,kust mesilased liiguvad puidust tegema) kui ööd miinusesse lähevad siis tavaliselt mesilased enam siirupit ei taha sisse vötta( pealt sööda nöust) Siis aitab siirupi soojendamine ja väikses koguses andmine et siirup maha jahtuda eriti ei jöuaks, enne kui taru viiakse. raam sööda nöudega seda probleemi on vähem kuna mumid oiavad ise ka siirupit soojana.          1 pöhjus tuli veel meelde. kui pere on väikese vöitu, ja söötmine on hiliseks jäänud, siis need mumid kes seda tööd peaksid tegema , lähevad loomuliku surma , noored aga tööd eriti ei tee see aasta, ja siis vöib pöhjus olla ka selles et pole kes siirupist met teeks ja kaanetaks. talvel lähevad osad raamid sellepärast käärima et pole kaanetatud, ja sellest tekib talvel köhu lahtisus,kuna siirupist tehtud mesi on kärgedes  kaanetamatta ,siis see mesi tömbab öhu niiskusest  endale liig niiskuse mee sisse ja läheb käärima.

OLEN SELLE PROBLEEMIGA PALJU KORDI KIMPUS OLNUD

 

need on enam levinud pöhjused. möned vöipolla unusid ka kirjutamatta.

 

tilguta siirupit raamidele , ehk leiavad siirupi ülesse.

edu sulle