Veel kord aurutamisest.

Tere foorumlased. Juhtusin nägema venemaalt toodud aurutajat lesta tõrjeks.Inimene kes oli sealt ostnud,ei osanud ka ise sellest põhjalikult rääkida.Kuumutamine  toimus gaasiga,milleks oli väike balloon. Hapet kasutati vedelikuna. Tarru auru suunamiseks oli peenike toru. Kas keegi siinsetest on taolisega kokku puutunud. Kuidas õigustaks. Hind tundus õige krõbe. Aga samas jälle oleks selle kasutamine mugavam. Minul  näiteks lamavtarudes ei saanud panni kasutada,kuna ei mahtunud lennuavast sisse,otsalaua alt aga ebamugav.

 

Kommentaaride kuvamine

NB! Ära lisa oma mesindusalast kuulutust kommentaarina teisele kuulutusele, vaid lisa uus kuulutus siit!
Pronksmedal (100p.)

"Pann".

Ostsin möödunud talvel just e-bay-st sellise 40-ne vatise vooluvõrgust kasutamiseks. (Siin foorumis on Anna samasuguseid odavamalt müünud.)See pann on küll üsna madal ja kitsas ja peaks igast lennuavast sisse mahtuma. Endal on mul korpused täisvõrkpõhjaga ja nende võrkude alla (põhjaplaadi peale) sobis samuti. 2grammi kuiva hapet aurustus ära umbes 8 minutida (möödunud pühapäeval) ja täna põhjaplaati kontrollides oli sinna lesta omajagu langenud. Tegin nagu keegi siin varemalt õpetas, et ühele eesti korpusele (kuni 8 raami) üks gramm ja kahele kaks grammi. Mõne perega mesindades tundub vähemalt mugav lahendus olevat!

Kasutaja jaaanus pilt

oblikhape+tümool

ise tegin eile oblikhape ja tümool piirituselahusega.

Sai ka ostetud siin foorumis

Sai ka ostetud siin foorumis pakutav vene oblika auruti 40w. Kogemus siis selline ,et lesta kukub kui asi töötab.Mesindan 30 perega ja nende töötlemiseks kulub pea pool päeva .Lubatud paari minuti asemel taru kohta kulub aega tunduvalt rohkem. Aga see polegi oluline.Vene värk on vene värk.Peale 20 pere aurutamist lõpetas auruti oma töö.Asja  uurides avastasin ,et viga oli selles ,et vooluahelas oli katkestus.Nimelt on vask juhe tinutatud  alumiinium toru külge,mis on auruti korpuseks.Teatavasti aluminiumi ja vaske ei saa kokku tinutada.See ühendus lihtsalt on käepideme sees teibiga kinni tõmmatud ja ja vähimalgi liikumisel ühendus katkeb.Panin juhtme otsa kruvi alla ,nüüd toimib.Minu korpuste lennuava on 8mm .Selleks,et auruti sisse saada,pean korpust kergitama.Aga see juba minu probleem.

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator

varrox auruti

on 150 w,sellega saab 2,5 minutiga ilusti hakkama,täitsa loogiline 40 w ei saa olla sama efektiivne

Läbi lennuava tegin ka

Läbi lennuava tegin ka eesimese korra.See ajas mesilased nii marru ja häiris neid ,teised korrad tegin tuulutusava kaudu või võrkpõhja alt.See on parem nii neile kui endale mingi osa gaasi läheb küll kaotsi aga ikkagi toimib.2 grammi igale tarule (8-10 ER) Üks lamav on ka sinna läbi lennuava kuna muud varjanti pole ,kõige viimasena kuna märul läheb küllalki suureks ja hirm peale ,et taru põlema ei pane. 150 w teeb 2-3 minutga korraliku põletusjälje puidule.Üldiselt olen rahul toimib hästi ja ei ole mingit üledoseerimise riski ega välistemperatuuri jälgimist nagu sipelgaga.

Tere. Hakkab varsti jälle see

Tere. Hakkab varsti jälle see aurutamise aeg pihta. Silma jäi ka see ukrainlaste gaasileeklambi otsas auruti. Kuidas siis sellese suhtuda? Kuidas kogemused on? Pluss poolelt leian, et asi on kiirem ja lihtsam. Pole vaja rasket akut vedada ega veeämbrit tassida. Need analoog pannid ei pidanud üldse seda vette kastmist kannatama, vähemalt poes ei olnud soovitatud niiet siis see ajakulu läheb päris suureks...ca 9min aurutamiseks + siis jahtumise aeg.

Ühesönaga ootaks kiitusi ja laitusi just selle Varomori aadressil.

varomor

TheShadow49 kirjutas:
Tere. Hakkab varsti jälle see aurutamise aeg pihta. Silma jäi ka see ukrainlaste gaasileeklambi otsas auruti. Kuidas siis sellese suhtuda? Kuidas kogemused on? Pluss poolelt leian, et asi on kiirem ja lihtsam. Pole vaja rasket akut vedada ega veeämbrit tassida. Need analoog pannid ei pidanud üldse seda vette kastmist kannatama, vähemalt poes ei olnud soovitatud niiet siis see ajakulu läheb päris suureks...ca 9min aurutamiseks + siis jahtumise aeg. Ühesönaga ootaks kiitusi ja laitusi just selle Varomori aadressil.

Mul just selline soetatud aga katsetada pole veel jõudnud. Masinaga oli kaasas mitmeid retsepte ning ma ei näe põhjust miks ei peaks toimima. Paar vajutust taru kohta ja peaks asi OK olema. Kui päriselt tööks läheb, eks siis on tegelikkus näha.

Kui saladus pole siis

Kui saladus pole siis kuskohast ja mis hinnaga masina soetasid?

Varomor

Nii. Sai siis ka see vedeliku auruti ära tellitud. Nüüd rida küsimusi:

1)Kuidas toimib retsept 25g oblikhapet + 100ml piiritust?
2)Kas 15+15 oblikas/tümool +100ml piiritust on parem?
3) Milleks on vajalik piirituse kuumutamine 50 kraadini?
4) Kas valmis vedelik on säilitatav? Retsept on möeldud ca 25 pere tarvis aga kui peresid vähem on, siis kas ülejääk on säilitatav ja hiljem uuesti kasutatav?
5) Kas peab just piiritus olema? Ja kas nn joogipiiritus vöi kölbab ka tehniline piiritus?
6)Kuidas aurutit hooldada? Kas pesta/aurutada läbi näiteks dest. veega, et happe jääkidest lahti saada?
8)Kuidas praktilised kogemused selle riistaga on? Mitu korda teha? Millal teha? Millise retsepti järgi teha?

Esialgu ehk aitab küsimustest, aga küll neid tekib veel.

Nädal möödas ja mitte üht

Nädal möödas ja mitte üht vastust Sad Kellelgi pole siis antud riistaga kogemusi?

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)Jututoa moderaator

Aga

helista mulle 5131592 ,usun saan su kõikidele küsimustele korraliku vastuse.