lesta tõrje

Pronksmedal (100p.)

Tere ! Kes viitsib vaadata kas hauet on veel või pole ja võiks lestatõrje oblikhappega ära teha ?

 

Kommentaaride kuvamine

NB! Ära lisa oma mesindusalast kuulutust kommentaarina teisele kuulutusele, vaid lisa uus kuulutus siit!

Eile võtsin paar peret

Eile võtsin paar peret lahti.Ilmad suht soojad ja vähemalt minu mesilased teevad veel hauet ja üsna ohtrasti.Aga ravi saab ju ikka teha kuid viimase ravimisega peab ikka ootama.Vähemalt öökülmad tuleb ära oodata.

Pronksmedal (100p.)

Kas nüüd on viimane aeg?

Kas nüüd on viimane aeg?

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

Viimane aeg.

Tõrje oblikhappega on laialivalguv soov.Võtad purgi ja pead otsustama mida teed.Kas lisad mingisse vesilahusesse ja siis pritsid,tilgutad või muud moodi manustad perele.Paned kuumutus anumasse,koos lisanditega,saad mingisuguse auru ja juhid peresse gaasi rünnakuna.

 Ise teen avaliku tilgutamis tõrje oktoobri lõpus või novembri alguses.Tilgutamisele  lisaks katsetan,dussiga manustamist peredel ,kes on ilma vaheliistudeta.

       Mikro...e Mart

Pronksmedal (100p.)

lesta tõrje

Olen vaadanud youtubi lüües sõnapaari "varroasis treatment" varro tõrjet ja seal on samsugune mitmeküllus kuidas ravida või üldse mitte ravida. Jään vist ka nagu Märt tilgutamise juurde.

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

Õppe video.

  See mida räägiti ja näidati on ilmselt õige.Aastakümnete jooksul on nii mõndagi proovitud ja jõutud pettumuseni.Aja jooksul on ennast õigustanud oblika tilgutamine.Pole kordagi kasutanud kaitsevahendeid peale kummi kinnaste,viitnud aega monitooringuga,olen püüdnud mikroskoobiga avastada lümfi imemis auke.Viie aasta jooksul on tõrjet tehtud korra novembris ja sellest on piisanud ilma mesilaste kiusamise ja mürgitamise korduva vajaduseta.Olukorda mesilas ja perede seisukorra  hindamist on võimalik teha koos praktilise oblika tilgutamisega 06.11.2016 Kernu  valla ,Lagendik 10 mesila grupis.

   Arvan ja olen veendunud,et mesilastel puudub vajadus lendamiseks ja toimaine maharaputamiseks.Loodan ,et mesilased on õppinud ära varroa lestade tassimise toimainet leiduvatesse kohtadesse ja oskavad neid viia surmavasse kontakti toimainega.Seda ei pea tegema pabereid omav inimene.

 

 

     Mikro...e Mart

Pronksmedal (100p.)

lesta tõrje

Aitäh rookollile, et parandasid.

Pronksmedal (100p.)

lesta tõrje

Täna so 21 novembril mesilased lendasid, sooja oli 8 kraadi, hea oleks veelkord lesta tõrje teha?