Mesilaspere taru kolimine uude kohta

Kuidas oleks otstarbekas käituda? Soovin mesitaru kolida uude kohta (ühest talu kohast teise tallu). Kas pärast kolimist võib lisa talvesööta anda?

Ette tänades heade nõuannete eest.

 

Kommentaaride kuvamine

NB! Ära lisa oma mesindusalast kuulutust kommentaarina teisele kuulutusele, vaid lisa uus kuulutus siit!

Kolimine ja söötmine

Kui talude vahemaa on piisav (3-4 km), siis pole probleemi. Väiksema vahemaa korral lendab mingi osa tagasi.

Tänase ilmaga käisid veel korjel (rakvere raibe õitseb). Sööta võib, lausa soovitav, kui kahtled kogustes.

Pronksmedal (100p.)

Kui...

vaikselt tõstad ja vead siis minuarust sügisel pole probleemi.Lennuava porolooniribaga korralikult kinni ja auto pakiruumi. Autos ei raputa nii nagu käru  peal.  Ameeriklaste soovitus veel ,et veo ajal(niikaua kui tarudel on autoga  ühendus) peaks mootor töötama.Nende väitel vibratsioon hoiab mesilased paigal. No ja lennuava lahtitegemisega võid 10-15 minutit viivitada. Rahunevad maha kui on väga suur pere ja ikka said loksutada rohkem kui vaja. Ja kui on veel võimalus vedada õhtul ehk ilmateade lubab järgmisteks päevadeks sadu või jahedat -seda parem. Püsivad külmad muidugi välja arvatud sest kobar võib laguneda ja mesilased enne kokkuroomamist kangestuvad.

Söötmisega näen probleemi sest väga hilja peale jäänud söötmise korral ei jõua mesilased sööta kaanetada ja see hakkab niiskust imema ning valgub millalgi osaliselt tarupõhjale. Aga kui on valida näljasurma ja kleepuva põhja vahel siis igal juhul sööda.

Hõbemedal (500p.)Pronksmedal (100p.)

Kolimisest

Siin on põhiline ära öeldud, oleksin lisanud, et kärjed peavad olema piki sõidusuunda Smile Kui esimest korda elus mesilasperesid vedada ja näiteks lamavtaru mahub autosse paremini külg ees jäävad ka kärjed põiki liikumissuunaga ning laperdavad rohkem ...Samas olen näinud mitmeid paviljone - kus mesilased lendavad mitmes reas-külgedelt välja -korjele vedu - kärjed küljega liikumissuunas....

Auto mürina kohta kirjutab Jaak väga õigesti, et see hoiab mesilased koos. Alles eelmisel aastal - päästsime allesjäänud peresid - kolme pojaga emakaru lõhkumise eest. Jõudsime uude mesilasse - tegime auto uksed-aknad lahti ja läksime ise sööma...Kui tagasi tulime oli autos käinud selline kätsss, et auto põhi oli paksult surnud mesilastega kaetud - Kui...kui..kui....oleks, oleks kohe välja tõstnud - või mootor oleks töötanud, poleks sellist jama juhtunud...

Mesilate vahekaugus ka väga oluline ja "ülesraputatud pere võtab kindlasti toitu veel hästi vastu..